Karadeniz Pet

Arkadaşlar yumurta varmıdır??

Leyla Sömür

Meraklı Üye
Yuvalığa her gün girdiğini görüyorum özellikle saat 12.30 civarı.Erkek kalamar kemiğini çok tüketiyor.Bazı arkadaşlara da sordum yağda olabilir dedi bu işten iyi anlayan bi arkadaşlar bi yardımcı olabilir mi ?

Leyla hanım,
Dişi kuşunuzun popo üst kısmında şişme var mı? Kanatları aşağı doğru inik mi? Eğer bu tür durumlarda var ise yumurta olma olasılığı yüksektir.

wOBNqz.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:35 -->-> Daha önceki mesaj 01:34 --

wzYLAO.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:35 -->-> Daha önceki mesaj 01:35 --

xG5NYN.jpg

Arkadaşlar ama arada bir normale dönüyor sanki şişkinlik kayboluyor bu neyden kaynaklanıyor ?

kusura bakmayın bildirim gelmediği için unutuyorum. Bunlar varsa yumurta vardır.

YALNIZCA Yumurtlama öncesi davranış değişiklikleri ve fiziksel göstergeler:

* Dışkının normalden kat kat fazla şekilde aşırı büyümesi ve renginin de normale göre koyulaşması. Bunun nedeni ; dişinin yuva hazırlığı nedeniyle çoğu zamanını yuvalıkta geçirmesi, ortamı kirletme istememesi yüzünden dışkısını tutmasıdır. Aynı davranışı, kuluçka süresinde yumurtaları ısıtmak için sürekli yuva içinde bulunacağı süreçte de gösterir. Resim için : Birds Online - Wellensittichzucht - Riesige Kotballen (Brutkot)
* Dışkılık bölgesinde şişkinlik, etrafındaki tüylerin bu genişleme nedeniyle seyrek görünmesi.
* Hırçınlık, stres.
* Kemirme eğiliminde artış.
* Aşırı kalsiyuma, iyot ve minerale duyulan ihtiyaç nedeniyle bu kaynaklara (mürekkep balığı kemiği, enerji blok, mineral blok, kabuk da içeren yumurta maması vb.) yönelim.
* Yuvalığa karşı ilgi artışı, zamanının çoğunu yuvada geçirme ve seyrek olarak, özellikle çiftleşmek ve dışkılamak için yuva dışına çıkış.
* Yuva kapısını ve yuva tabanını kemirme.
* Yuva içindeki beğenmediği materyali dışarı atmak, yerlerini değiştirme.

kaynak: http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...silerde-yumurtlama-oncesi-belirtiler-141.html

yumurta var dişinizde ...

Geri