Karadeniz Pet

arkadaşlar yumurtalar boş mu dolu mu?

mrkadirkartal

Yeni Üye
ilk yumurta 28/02/2015 çarşamba günü geldi 6. yumurta dün yani 11/02/2015'de geldi ben yumurtaları numaralandırmadım şimdi tek tek yumurtaların altından ışık verip fotoğrafladım lütfen yardımcı olur musunuz?

1Yd4mj.jpg

Lp327o.jpg

rg9jBm.jpg

7ovYEY.jpg

P5Mp45.jpg

gkonz5.jpg

9VLR85.jpg

q4B31R.jpg

Maalesef hepsi bos gözüküyor

peki ne yapmalıyım neden boş olabilir 3. yumurtadan sonra kuluçkaya yattı günde 3-4 kez dışarıya çıkıyor dişi

kardeşim ilk kuluçkası mı kuşun heralde öyledir genellikle ilk kuluçkalarında kuşların acemiliğinden kaynaklanır döllenmeme 2. veya 3. kuluçkada hepsi dolu olur

çiftleşme gördünüz mü?
yada kaç defa ne kadar uzun sürdüğünü gördünüz?

aslında sorun yok gibi görünüyor

belki sperm sayısını ve kalitesini artırmak için

keçi boynuzu tozu,
yada nekton vitamin
yada fertivit kullanılabilir

kardeşim ilk kuluçkası mı kuşun heralde öyledir genellikle ilk kuluçkalarında kuşların acemiliğinden kaynaklanır döllenmeme 2. veya 3. kuluçkada hepsi dolu olur

ben aldığımda çiftleşmişlerdi 2 gün sonra ilk yumurta geldi
ancak her dışarıya çıktığında erkekle çiftleştiklerine şahit oldum 5 dakika kadar sürdü bazen 1 dakika

Malesef dolu değil bir sonraki kuluçkaya inş

Bence hiç ellemeyin kuluçka süresi boyunca bekleyin . Boş veya dolu farketmez , o yumurtaları gününden önce almayın.

Bazı arkadaşlar kuşun kendine gelmesi , dinlenmesi , beslenmesi ve yeniden kuluçkaya hazırlanması için
yumurtaların alınmasını öneriyor

bazı arkadaşlar da
kuşu strese sokmamak , huylandırmamak, huzurunu kaçırmamak için ellemeyin kuş boşsa atar diyor.

siz bilirsiniz.

[MENTION=11382]alos2000[/MENTION] arkadaşa katılıyorum fakat , Ben her zaman kuluçka süresinin bitmesinden yanayım , biri yanlış görüyor döllenmemiş diyor ama yumurtadan yavru çıkıyor , bu tip örnekler çok o yüzden karışmayın bitsin kuluçka sonra alırsınız.

Geri