Karadeniz Pet

Artan yumurtalı mamalar nasıl saklanmalı

• Konbuyu başlatan Şerafettin SARI
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şerafettin SARI

Guest
:) Merhaba arkadaşlar konu başlığındada belirttiğim gibi kuşlar için önerilen değişik pek çok mama tarifi var benin öğrenmek istediğim kuşların mama kabına verildikten sonra artan mamayı nasıl muhafaza etmemiz gerekir kuru mamalarda pek sorun olacağını düşünmüyorum ama yumurtalı artan mamaları tekra nasıl kullanabiliriz ?

................................................................................................................

Son düzenleme:
Ben de yaptığım mamaları buzdolabında saklıyorum.kuşların yiyeceği kadarını veriyorum gerisi dolapta duruyor

ben bir kavanoz içerisinde buzdolabının buzluğuna koydum bir sakıncası olumu ne kadar zaman muhafaza edilebilir

Buzluğa koymayın donup çözülmesi bakteri üretir.

merhaba bence ne olursa olsun eğer mamaya yumurta koyuluyorsa bence (köy yumurtası değilse) 1 gün sonra atılmalı zaten besin değeri düşer. kuşlarımızın tüyleri kadar uzun ömürleri olsun

koyduğunuz tabağa yadakaba sağlam bi streç çekin hiç bişey olmaz ayrıca streçli tabağınn dolabın sıfır drece bölmesi var orda saklanması lazım

ilginiz için teşekkürler tavsiyelerinize uyacağın umarım bu konuyu merak eden diğer arkadaşlara da faydalı olur..