Karadeniz Pet

Artemiaları marmara denız suyu ıle cıkarmak mümkünmü ?

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar dün balıktan gelirken bı kova denız suyu getırdım acaba marmara suyu artemıaları cıkarmak ıcın yeterlı olurmu fazlamı tuzlu gelır ?

artemılar hazır paketlı ıse zaten ıclerınde tuz ıhtıva eder sız sadece suya dokersınız ..ama acık sekılde artemı aldıysan 1010 ppm olması lazımdı sanırım .
bunu ayarlamak ıcın hdrometre yada en sağlıklısı kalıbrayon yapılmıs refractometre ıle tuzlulugu ayarlıyabılırsın..denızden su aldım ıcıne tatlı su koydum tuzluluk oyle ayarlanmıyor malesef..yada sana yakın bır tuzlu su malzemlerı ve balıkları satan bır akvaryumcu varsa ondan rıca et 5 lıt bır bıdona sana hazırlayıp versın..
benım tafsıyem kesınlıkle paket artemıa kullanman hersey hazır al dok..sen artemıaları buyuteyım dersen ozaman ısın cok daha zor neden dersen zooplanton ve fıto plankton ısınede gırmen lazım bu daha mesaketlı bır ıs..
artemıaları ben mayaylada yasattım ama felaket bır koku ve mıktar cok az kaçsın sonuc olum oldu.sonra sıl bastan + hıc bır besleyıcı degerı kalmadı kanımca..
bece sen paket artemıa al cıkar duzenegınle 3'e bol haftada 3 kere versen balıkların zaten coşar..
bu arada ne balıgı beslemektesın ??

lepıstes beslıyorum o zaman kendım tuzlu olustursam daha faydalı olacak sanrım

lepıstes beslıyorsan bence bu kadar detay yapma ..hazır paket al yada konserve kutulu olanlarvar cok daha kalıtelı artemıalar..duzenıgını onla hazırla 2 cay kasıgı artemıa sana bır hafta yeter o zaten..

bundan sonrakılerı oyle yaparım

Geri