Karadeniz Pet

artık başarmalıyım , yardım....??

• Konbuyu başlatan Seyit KUTLU
  • Başlangıç tarihi
S

Seyit KUTLU

Guest
Hayırlı akşamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım gerçektende çok güzel bir ortam ve çok faydalı bilgiler teşhisler var herkese teşekkür ederek başlıyorum :)

ne kadar uğraşsamda türlü şanssızlıklardan dolayı (eş tutmaması boş yumurtalar erkekte iktidarsızlık :) vb .. ) 2 senedir yavru alamadım . artık bende yavru almak istiyorum minik minik kuşların evde gezmesini istiyorum :)

6 aydır bende olan erkeğimin yanına yeni bir dişi aldım tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse yeterli olgunluktamı dişi veya kızışması ne kadar süre alır ? (mama vitamin ve nijer takviyesi yapıyorum ) veya tavsiyeleriniz neler olur şimdiden teşekkür ediyorum (biraz fazla resim oldu ya kusura bakmayın )

k4t95.jpg

k4tl9.jpg

k4tlm.jpg

k4tp9.jpg

k4tpw.jpg

k4tqy.jpg

k4trf.jpg

k4tsr.jpg

k4tt3.jpg

k4ttn.jpg

k4tty.jpg

Dişi 4 aylık gibi. Erişkin olana ve kızışana kadar daha var merak etmeyin hazır bahar da geliyor kuşlarınız size güzel haberlerle gelecektir :) Arzular şelale :D

4 aylıkmı demeyin yahu :) küçükmüş desene ,, bu bizim erkeğin kaçıncı hanımı oldu kim bilir alıyoruz olmuyo alıyoruz olmuyo birazda sabırsızlık var aksaray gibi bir yerde dogru duzgun kuş bulunmuyorki kızışmış kuş bulabiliyim :)

erkek kızışmış fakat dişinin biraz daha vakti var. Biraz sabırlı olmalısınız anlaşıyorlarsa kavga etmiyorlarsa sabırla bekleyin... İnşallah en yakın zamanda yavruları görürsünüz..

kavgaları yok erkek kusumun yanına hangi dişiyi koysam iyi anlaşıyorlar :) , dişi yuvalıga girip cıkıyor yaklastıgımda yuvalığa kaçıyor ama sabretmekten gına geldi artık :) hafta sonu kayseriye gideceğim orda bir bakayım bulursam kızgın bir dişi alıyım diyorum yok bulamazsam sabretcez artık alıştık zaten :)

anlaşmalarında sorun yoksa bence dişinizi değiştrimeyin. Yuvalığı erken takmışsınız Kuşlarınız kızıştığında yada kızışmaya yakın olduğunda koysanız daha verimli olurdu..

eğerki kayseride bulabilirsem güzel bir dişi alayım diyorum yoksa bu kuşla devam inş.

Eğer yumurtalar boş oluyorsa vs. erkekte sorun vardır yani ustam bence erkeği değiştirin.

önerilerinizi dikkate alacağım arkadaşlar teşekkür ediyorum

Seyit kardeş daha önceki dişilerden yumurta aldım diyorsun o zaman büyük bir ihtimal senin erkekte sorun var sen durmadan dişi değiştiriyormuşun. Bennce cihat arkadaşın dediği gibi erkeği değiştir. Yoksa yavru yüzü göremeyeceksin.

boş çıkan bu erkek değildi :) 1 dişi daha deneyeceğim çünkü erkeğimi seviyorum eğer o dişide de olmazsa erkeği değiştireceğim artık teşekkür ediyorum tekrardan

alın tüyleri yeni dökülen kuş kaç aylık olur arkadaşlar gözünde koyu gri irisi var

Geri