petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Artık Napmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve fehmi357 tarafından 20 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. fehmi357

fehmi357 New Member

Beğenileri:
    0
    evet arkadaşlar daha sabah aldım muhabbet kuşunu şimdi ben bunu nasıl alıştırıcam bilmiyorum tam.bu bana kendi alışırmı yoksa ben onu dışarımı çıkarıyım napmamı tavsiye edersiniz sabahtan beri onunla uğraşıp duruyorum :D şimdiden teşşekürler :rolleyes:

2. ufuk ozdemir

ufuk ozdemir New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba ,

Kardeşim koy kafesine 3-4 gün çok çok ilgilenme alışsın bir kafese ortama
    Sonra elini kafesin üzerine yanina koy göster kusa ki alissin onada
    elinle yem vermeyi dene ki sabirli olman lazim iyice alissin
    disari cikaracaksan ilk etapda kafesin üzerine koy oyle kalsin bi öğrensin etrafi ve forumu takip et zamanla birbirinizi öğrenir ve baglanirsiniz

3. sampiyon33

sampiyon33 Member

Beğenileri:
    1
    Eğer kusun yavru ise yani 1-3 aylık ise rahat alistirirsin ilk hafta elleme pek eve alissin sonrasi ile ilgili sitede baya bilgi var onlara bak bro

4. fehmi357

fehmi357 New Member

Beğenileri:
    0
    elimi uzatıyorum bakıp duruyor sonrada tam boynunun orayı seveyim derken fena ısırıyor biraz yaramaz beniimki teşşekürler birde bişey soracam benimki yaramaz ama biraz korkak çıktı yavru olduğu içinmi anlamadım ama çok dengede duramıyor kayıyor felen :D sonrada yere inip bekliyor çık mıyor çıkıyor yine aynısını yapıyor sonra

5. ARAZ

ARAZ New Member

Beğenileri:
    0
    Babacan forumda gerekli yazı mevcut bu konuda. Kafesine alışmadan önce kesinlikle salmanı önermiyorum. Kafes ortamına 1 hafta kadar alışsın. Sende gündelik olarak tek parmağınla ince ses tonuyla kafesteki kuşuna yaklaşırsan ve ürkütmeden bacağından başlayıp kanatlarına kadar seversen 1 hafta içinde elinede alışır ondan sonra salmanı öneriyorum. Eğer aldığın gibi salarsan senden kaçacaktır ve kafesinde sıkılmaya başlayacaktır. Kafesine alışmasıda zorlaşıcaktır.. Ve asla avucunda tutma kuşu ben mesela hayatta avucuma almam artık önceden olsa alırdım ama bilgiliyim artık almıyorum elimi ayağının altına götürüyorum o kendisi geliyor öyle kafese sokuyorum. Bunun yanı sıra kafesi kuşa doğru kapağı açık bi şekilde yaklaştırmakda bi çözüm. Kendisi giricektir..

6. fehmi357

fehmi357 New Member

Beğenileri:
    0
    avcuma zaten alamıyorum kaçıyor teşşekürler

7. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    :) ilk hafta salmaman konusu değişir ben ikinci gün saldım. Ama kendim çıkarmadım kapıdını açtım gerisini kendine bıraktım. İlk perdeye uçtu sonra kafesinin üstüne geldi. Öyle öyle alıştı. Tabi dediğim her kuş için geçerli olmayabilir. Sabırlı ol ve biraz bilgi edin. :) ha birde kuşun fotosunu at bi görelim.

Sayfayı Paylaş