Karadeniz Pet

Artık Sabredemez oldum yardım edin.

siyahi

Meraklı Üye
Arkadaşlar Merhaba. Kuşum 4 aylık, ilk tüy değişiminde şu an. Bizleri çok seviyor, çok Alışık, bizde kuşumuzu çok seviyoruz. Ama son zamanlarda Sabredemez olduk. Sürekli ellerimizi, Kollarımızı falan kemiriyor (Saldırmak Amaçlı değil). Kafesinden çıkıversin hemen el, kol, ayak... Gelip kemirmeye Başlıyor. Korkmasın ürkmesin diye tepki vermiyoruz, dikkatini başka yöne çekmek istiyoruz ama olmuyor. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz, nasıl bir yol izlememiz Lazım fikrim yok. Ama böyle giderse o bizden soğuyacak bizde ondan. Lütfen bir fikir verin, çare bulun...
Örnek resimleri ekliyorum.

Bu da örnek olarak kuşun kolumu ne hale getirdiğinin resmi..

Yüzüne üflemeyi deneyebilirsin kollarını kemirdiginde tahtadan oyuncaklar alabilir ve gaga tasi koyabilirsin kafesine

Gaga taşlarını kullanmıyor. Kaç tane aldım hiç birine yanaşmadı. Gaga Taşını kuşa yaklaştırınca korkuyor. Üflemekte fayda etmiyor maalesef.

O seni isirinca sende onu isir ozaman görsün nasıl biseymis :)

Düşünmüyor Değilim zaten tatlılığından dolayı yiyesim geliyor.

Son düzenleme:
gaga taşı kafeste asılı değilmi, yaklaştırınca korkuyor demişsiniz. kafeste kalamar kemiği asılı mı. bir de kuşunuzun 4 aylık olduğuna emin misiniz, gözlerine bakılırsa 1 yaşını geçmiş gibi görünüyor

Tüye girmiş, sinir stress yapıyordur. Zamanla geçecektir.
Tepki verirsen ısırdığında hoşuna gider ve ısırma huyu geçmeyebilir.

Abican bende öyle düşünüyordum ama artık öyle düşünmüyorum. Çünkü neşesi yerinde ve bu hareketi saldırmak Amaçlı yapmıyor.

gaga taşı kafeste asılı değilmi, yaklaştırınca korkuyor demişsiniz. kafeste kalamar kemiği asılı mı. bir de kuşunuzun 4 aylık olduğuna emin misiniz, gözlerine bakılırsa 1 yaşını geçmiş gibi görünüyor

profil fotonuza bakınca kuşunuzun yavru olduğu bariz belli, fotoğraf 3-4 aylıksa doğrudur 4 aylık olması ama ben gözden çevresindeki beyazlığa göre de anlaşılabiliyor sanıyordum. yanlış biliyorum heralde

Gaga taşı ve kalamar ilk günden beri kafesinde var ama ikisine de daha gagasını sürtmedi bile. O yaklaşmıyor diye ben ona uzatmak istemiştim bir kaç kere, bu seferde gaga taşından korkup uzaklaştı.
4 aylık olduğuna eminim, en fazla 4 buçuktur. Yumurtadan Çıktığı günü dün gibi Hatırlıyorum
Kemirirken gözleri böyle oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

Profil fotosu yaklaşık 3 ay önceki hali.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:58 -->-> Daha önceki mesaj 23:53 --

Lütfen fikri olan belirtsin arkadaşlar, sabredilecek gibi değil. Şu an bunu yazarken bile mahvetti kolumu...

Allah muhabbettinizi artırsınyalnız bunun farklı bir çözümüolacağını sanmıyorum. Atmaca gibi yırtıcı kuş besleyenlerin kollarına taktığı kolluktan alın :)

Allah muhabbettinizi artırsınyalnız bunun farklı bir çözümüolacağını sanmıyorum. Atmaca gibi yırtıcı kuş besleyenlerin kollarına taktığı kolluktan alın :)

Ya kendimi mumyalamam Lazım o zaman. Kol kapalı olsa boynuma, enseme, kulağıma dudağıma geliyor. Deli oldum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

Çok kısa sürede bir çok kelime öğrendi. Şimdiye kadar beslediğim en maharetli kuş. Tüm bunlara rağmen dayanılmaz oldu.

Aslında bu davranuşının sorumlusu sizsiniz. Isrmaya ilk başladığı an müdahele edicektiniz. Şu an bunu oyun olarak görüyor. ISırmasına müsade etmemelisiniz. Ani tepkilerle kızmak onu daha çok teşvik eder. Yüzük bileklik gibi şeyler kullanrak onları kemirmesini sağlayabilirsiniz. Isırdığındada kendinizi ondan uzaklaştırın cezalandırın.

Aslında bu davranuşının sorumlusu sizsiniz. Isrmaya ilk başladığı an müdahele edicektiniz. Şu an bunu oyun olarak görüyor. ISırmasına müsade etmemelisiniz. Ani tepkilerle kızmak onu daha çok teşvik eder. Yüzük bileklik gibi şeyler kullanrak onları kemirmesini sağlayabilirsiniz. Isırdığındada kendinizi ondan uzaklaştırın cezalandırın.

Haklı olabilirsiniz, kabahat bizlerdedir belki. Bir anda başladı böyle, izin vermemeye çalıştım ama korkmasın diye de ani hareketlerde bulunmadım. Aslında cezalandırma yöntemi aklıma geliyor ama kuşa nasıl ceza verebilirim ki.

Allah sabır versin :) iyiki yazdın bu konuyu çözüm önerilerini takip edeyim bari aynı duruma bende düşerim bu gidişle. Seninki çok abartmış aşmış kendini yamyam :)

Benimkide 3 aylik ayni olay 2 haftadir hemfe foruma yazdim fakat ufle ve ergenlikte dendi.Yani ufle ve mutlu et demek oluyo buda.Ama 2 haftadir hicbir gelisme yok sadece ufliyince kanatlarini aciyor bi esner gibi yapiyo ise yaramiom

Allah sabır versin :) iyiki yazdın bu konuyu çözüm önerilerini takip edeyim bari aynı duruma bende düşerim bu gidişle. Seninki çok abartmış aşmış kendini yamyam :)

Takip edebilirsin ama bir çözüm bulamayacağım galiba. Sormayın valla, 4 Yaşında oğlum var artık kuştan korkmaya başladı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:51 -->-> Daha önceki mesaj 00:50 --

Benimkide 3 aylik ayni olay 2 haftadir hemfe foruma yazdim fakat ufle ve ergenlikte dendi.Yani ufle ve mutlu et demek oluyo buda.Ama 2 haftadir hicbir gelisme yok sadece ufliyince kanatlarini aciyor bi esner gibi yapiyo ise yaramiom

Açtığın konuyu bulamadım abican.

Geri