Karadeniz Pet

artık sabrım kalmadı

• Konbuyu başlatan Mehmet Ali ÖZÖĞÜR
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Guest
Arkadaşlar 3 ay önce salma kafesten eş oldukları için (satıcı daha önce yavru aldığını söyledi) aldığım kuşlardan hala yumurta alamadım. Sürekli yuvaya girip çıkıyorlar dişi ara sıra yuvada tıkırtılar yapıyor ama tık yok.

Dişiyi elime alıp baktım arkasında yumurta (sertlik) var ama bir türlü yumurtlayamadı. Sürekli birbirleriyle ilgileniyorlar.kaşıma vs. yemleri suları sürekli taze tutuluyor, kalamar takılı.Bu arada kuşlar yavru da değil yaşlı da değil.

Yapabileceğim birşeyler var mı?

yumurtlayamadı ise yağ sürecen arkadasına , üstten yavaş tek barnak masaj yapacan , içerde kırarsan dişi telef , yardımcı ol tıkanıklık olabilir

Sitede biraz araştırma yaptım da kimi dukunma diyor kimi veterinere götür diyor.Kafam karıştı.

kuştan anlayan veteriner varsa götür , yoksa iş sana düşüyor , zamanı geçti ve çıkmadıysa , cıkaramıyor besbelli

Kuşta yağlanma vardır, byu kadar uzun süre yumurta durmaz, dursa ters gelmiş olur o da kuşta baya halsizlik yapar ölüme kadar gider, büyük ihtimalle yumurta sandığınız sertlik yağlanmadır

3 ay önce aldım ama o zamandan beri sertlik yok yeni farkettim sertliği.Hatta ilk geldiğinde kanatları normaldi son zamanlarda saldı kanatlarını ama halsiz değil kuş hareketleri normal.

Kaç gündür oyle sertlik var, kuşlar kur yapıyorum birbirine

Deli gibi kur yapıyorlar hemde yuvaya da çok giriyorlar uzun süre çıkmadıkları oluyor. yalnız kuşun arkasında tüylerde dökülme yada aşırı bir şişlik yok sadece dokunduğum zaman elime bi sertlik geldi.

Resim eklersen daha sağlıklı bir tespit olur, dişinin yandan çekilmiş fotoğrafı olursa

Şuan çalışıyorum mesayideyim yarın çekip ekliyorum

Geri