petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

artık sabrım kalmadı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mehmet Ali ÖZÖĞÜR tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Arkadaşlar 3 ay önce salma kafesten eş oldukları için (satıcı daha önce yavru aldığını söyledi) aldığım kuşlardan hala yumurta alamadım. Sürekli yuvaya girip çıkıyorlar dişi ara sıra yuvada tıkırtılar yapıyor ama tık yok.

Dişiyi elime alıp baktım arkasında yumurta (sertlik) var ama bir türlü yumurtlayamadı. Sürekli birbirleriyle ilgileniyorlar.kaşıma vs. yemleri suları sürekli taze tutuluyor, kalamar takılı.Bu arada kuşlar yavru da değil yaşlı da değil.

Yapabileceğim birşeyler var mı?

2. ferhat çimen

yumurtlayamadı ise yağ sürecen arkadasına , üstten yavaş tek barnak masaj yapacan , içerde kırarsan dişi telef , yardımcı ol tıkanıklık olabilir

3. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Sitede biraz araştırma yaptım da kimi dukunma diyor kimi veterinere götür diyor.Kafam karıştı.

4. ferhat çimen

kuştan anlayan veteriner varsa götür , yoksa iş sana düşüyor , zamanı geçti ve çıkmadıysa , cıkaramıyor besbelli

5. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşta yağlanma vardır, byu kadar uzun süre yumurta durmaz, dursa ters gelmiş olur o da kuşta baya halsizlik yapar ölüme kadar gider, büyük ihtimalle yumurta sandığınız sertlik yağlanmadır

6. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

3 ay önce aldım ama o zamandan beri sertlik yok yeni farkettim sertliği.Hatta ilk geldiğinde kanatları normaldi son zamanlarda saldı kanatlarını ama halsiz değil kuş hareketleri normal.

7. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kaç gündür oyle sertlik var, kuşlar kur yapıyorum birbirine

8. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Deli gibi kur yapıyorlar hemde yuvaya da çok giriyorlar uzun süre çıkmadıkları oluyor. yalnız kuşun arkasında tüylerde dökülme yada aşırı bir şişlik yok sadece dokunduğum zaman elime bi sertlik geldi.

9. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Resim eklersen daha sağlıklı bir tespit olur, dişinin yandan çekilmiş fotoğrafı olursa

10. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Şuan çalışıyorum mesayideyim yarın çekip ekliyorum

Sayfayı Paylaş