petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Artık yuvalık takmalımıyım, dişimin resmini paylaştım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Erdal Arıcan tarafından 5 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    Arkadaşlar erkeğimle ne çok anlaşıyor nede anlaşmıyor arada ağzına kusuyor erkek dişide eğiliyor yatıyor gibi ,ama kaşıma felan yok ortada,birbirleriyle öpüştüklerini görmedim henüz 1 aydır kadar bırlıkteler dişim sert bir kuş ve toplu maşallah,pek yaklaştırmıyor erkeği gaga atıyor pat erkek yerde,gözler gri puslu iris dişimin bakın en sondaki resmi elimden mama yiyen resim orda temmuzun 7 sinde çekmiştim, ama ayırt edemessiniz aynı gibi duruyor.tahmin ediyorum dişim 6.5 aylık temmuzun 7sindede paylaşmıştım arkadaş demişti 5 5.5 aylık kadar araştırmama görede böyle fakat daha usta arkadaşlarıma üretici arkadaşlarıma bıraktım yorumları. (Şimdi yuvalığı takıyımmı belki çiftleşmelerini daha çok anlaşmalarını tetikler veyahut kuşları ayırmalımıyım 2 kafesi var biraz faydası olurmu 2 side insana çok alışık, güzel düşüncelerinizi aktarın lütfen.

Ekli Dosyalar:

#1 Erdal Arıcan, 5 Eylül 2016
    Son düzenleme: 5 Eylül 2016
  2. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Fotoğraf1961.jpg Şu andada ağzına kusuyor dişiye konuşuyor aşkım diyip ıslık çalıyor.

3. Süleyman Ekinci

Süleyman Ekinci Active Member

Beğenileri:
    144
    isterseniz yumurtalığı takın güzel bir yere koyun siz ilginizi kesin yem su fazla rahatsız etmeyin inşaAllah netice alırsınız

Erdal Arıcan bunu beğendi.
  4. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    benimde bi kuşum vardı 5.6 aylık senin dişinin ceresi gibi beyaz hafif mavisimsidi ve kur yapiyolardı birbirlerine dişiyi erkek diye geri verdim :( şimdi erkeke dişi ariyorum bi eş tutamadılar :(( o cere rengindeki kuşlar dişimi onu sormak istedim bide beyaz krem rengi ama hafif mavilik var onlar erkekmi oluyo dişimi

5. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    :d Dişi oluyorlar kardeşim keşke danışsaydın burdakilere yada bir kuşçuya umarım iyi bir dişi bulursun.

6. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    çok güzel kuşdu verirken içim acıdı zaten :(

7. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    245
    Dişi 8-9 aylık olmadan olmaz o iş.

8. Süleyman Ekinci

Süleyman Ekinci Active Member

Beğenileri:
    144
    Bazı dişilerde erken olabiliyor o kuşun randumanına bağlı benim dişi 6 ayını yeni bitirdi ama maşallahı var girip çıkıyor yumurtalığa

9. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Yuvaligi takabilirsiniz bir ay olmus yumurtlamasada alisabilir belki bir gozatar takili beklesin kuslarinizi ayirmayin bu arada es olmalari icin zaman gecirmeleri gerek

10. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Tamamdır ahmed bey teşekkür ederim.

11. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Şu anda çok güzel kusuyorlar birbirlerine vurmuyor dişi,az önce odadan çıktım koltuğun üstüne koymuştum öylece duruyorlar zaten sürekli salıklar,kapıyı aralayıp baktım birbirlerine kusuyorlardı ,arkamdan başlamılar,sonra odaya grdim hemen bana geldiler.

12. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Siz olmadikca ilgileri birbirlerine doner problem disi olur genelde size asiri bagimli olursa zorlanabilirsiniz

13. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Evet erkek çok bağlı konuşuyor beni görsün bırakamıyor başka odaya gidincede hemen dişiyi arıyor ciyak ciyak bağırıyor tamam oğlum burda eşin diyorum yanına götürüyorum canlar tam ya,fazla ilgilenmemek lazım çok üstüne düşmiyim bari çiftleşsinler yeterki bakalım durum neyi gösterecek. (Not kemirgen talaşını yavrular olmadan koymasam daha sağlıklı our sanırım şimdilik kum koyayım diyorum plastık folluklu yuvalık sultan papaganı yuvası.

14. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    43
    Kuşlar dişilerde 3 ay erkeklerde 6 aydan sonra kuluçka işi başlıyor.Doğada bu şekilde ilerliyor.Benim yavrularım 2 metrakerelik bir alanda büyüdükleri için salmada erken kızışıyorlar.Hobici arkadaşlara 6 aydan küçük kuşları eş etmelerini önermem.

Erdal Arıcan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş