Karadeniz Pet

Artık yuvalık takmalımıyım, dişimin resmini paylaştım

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar erkeğimle ne çok anlaşıyor nede anlaşmıyor arada ağzına kusuyor erkek dişide eğiliyor yatıyor gibi ,ama kaşıma felan yok ortada,birbirleriyle öpüştüklerini görmedim henüz 1 aydır kadar bırlıkteler dişim sert bir kuş ve toplu maşallah,pek yaklaştırmıyor erkeği gaga atıyor pat erkek yerde,gözler gri puslu iris dişimin bakın en sondaki resmi elimden mama yiyen resim orda temmuzun 7 sinde çekmiştim, ama ayırt edemessiniz aynı gibi duruyor.tahmin ediyorum dişim 6.5 aylık temmuzun 7sindede paylaşmıştım arkadaş demişti 5 5.5 aylık kadar araştırmama görede böyle fakat daha usta arkadaşlarıma üretici arkadaşlarıma bıraktım yorumları. (Şimdi yuvalığı takıyımmı belki çiftleşmelerini daha çok anlaşmalarını tetikler veyahut kuşları ayırmalımıyım 2 kafesi var biraz faydası olurmu 2 side insana çok alışık, güzel düşüncelerinizi aktarın lütfen.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf1945.jpg
    Fotoğraf1945.jpg
    18.8 KB · Görüntüleme: 30
  • Fotoğraf1946.jpg
    Fotoğraf1946.jpg
    21.2 KB · Görüntüleme: 29
  • Fotoğraf1949.jpg
    Fotoğraf1949.jpg
    17.9 KB · Görüntüleme: 29
  • Fotoğraf1950.jpg
    Fotoğraf1950.jpg
    21.8 KB · Görüntüleme: 28
  • Fotoğraf1951.jpg
    Fotoğraf1951.jpg
    21.7 KB · Görüntüleme: 26
  • Fotoğraf1953.jpg
    Fotoğraf1953.jpg
    19.6 KB · Görüntüleme: 27
  • Fotoğraf1831.jpg
    Fotoğraf1831.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 30
  • Fotoğraf1555.jpg
    Fotoğraf1555.jpg
    20.1 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Fotoğraf1961.jpg
Şu andada ağzına kusuyor dişiye konuşuyor aşkım diyip ıslık çalıyor.

isterseniz yumurtalığı takın güzel bir yere koyun siz ilginizi kesin yem su fazla rahatsız etmeyin inşaAllah netice alırsınız

benimde bi kuşum vardı 5.6 aylık senin dişinin ceresi gibi beyaz hafif mavisimsidi ve kur yapiyolardı birbirlerine dişiyi erkek diye geri verdim :( şimdi erkeke dişi ariyorum bi eş tutamadılar :(( o cere rengindeki kuşlar dişimi onu sormak istedim bide beyaz krem rengi ama hafif mavilik var onlar erkekmi oluyo dişimi

benimde bi kuşum vardı 5.6 aylık senin dişinin ceresi gibi beyaz hafif mavisimsidi ve kur yapiyolardı birbirlerine dişiyi erkek diye geri verdim :( şimdi erkeke dişi ariyorum bi eş tutamadılar :(( o cere rengindeki kuşlar dişimi onu sormak istedim bide beyaz krem rengi ama hafif mavilik var onlar erkekmi oluyo dişimi
:d Dişi oluyorlar kardeşim keşke danışsaydın burdakilere yada bir kuşçuya umarım iyi bir dişi bulursun.

çok güzel kuşdu verirken içim acıdı zaten :(

Dişi 8-9 aylık olmadan olmaz o iş.

Dişi 8-9 aylık olmadan olmaz o iş.
Bazı dişilerde erken olabiliyor o kuşun randumanına bağlı benim dişi 6 ayını yeni bitirdi ama maşallahı var girip çıkıyor yumurtalığa

Yuvaligi takabilirsiniz bir ay olmus yumurtlamasada alisabilir belki bir gozatar takili beklesin kuslarinizi ayirmayin bu arada es olmalari icin zaman gecirmeleri gerek

Şu anda çok güzel kusuyorlar birbirlerine vurmuyor dişi,az önce odadan çıktım koltuğun üstüne koymuştum öylece duruyorlar zaten sürekli salıklar,kapıyı aralayıp baktım birbirlerine kusuyorlardı ,arkamdan başlamılar,sonra odaya grdim hemen bana geldiler.

Siz olmadikca ilgileri birbirlerine doner problem disi olur genelde size asiri bagimli olursa zorlanabilirsiniz

Evet erkek çok bağlı konuşuyor beni görsün bırakamıyor başka odaya gidincede hemen dişiyi arıyor ciyak ciyak bağırıyor tamam oğlum burda eşin diyorum yanına götürüyorum canlar tam ya,fazla ilgilenmemek lazım çok üstüne düşmiyim bari çiftleşsinler yeterki bakalım durum neyi gösterecek. (Not kemirgen talaşını yavrular olmadan koymasam daha sağlıklı our sanırım şimdilik kum koyayım diyorum plastık folluklu yuvalık sultan papaganı yuvası.

Kuşlar dişilerde 3 ay erkeklerde 6 aydan sonra kuluçka işi başlıyor.Doğada bu şekilde ilerliyor.Benim yavrularım 2 metrakerelik bir alanda büyüdükleri için salmada erken kızışıyorlar.Hobici arkadaşlara 6 aydan küçük kuşları eş etmelerini önermem.