petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aşırı agresif, elimi koparırcasına ısırıyor!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak SAV tarafından 11 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Burak SAV
    Gizli

Burak SAV Guest

başlarda kuşu saldığımda avucuma alarak sokmak zorunda kaldım kafese, şimdi elime alışması için aç bırakıp elimden yediriyorum. Yemesine yiyor elimden ama kendini dokundurtmuyor cok sert ısırıyor koparırcasına. Alışması için ne yapmam lazım hayvan elime cıkıyor ama parmagım agrıyor oynatıyorum çok keskin ısırıyor bir de biraz korkak sessiken bi çıkırt olsun korkudan diğer dala dengesiz çıldırır gibi ucuyor tavsiyelerinizi bekliyorum...

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Fotoğraf yok mu? Dişi olabilir kuş. Dişiler çok ısırıyor özellikle kızışmış ise..
    Zamanla alışır. Allah kolaylık versin.

3. Burak SAV
    Gizli

Burak SAV Guest

yok Levent abi erkek bıcır bıcır mırıldanıyor 3 aylıktır en fazla

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
  5. Burak SAV
    Gizli

Burak SAV Guest

aldım abi kafesten cıkınca iki parmagıma yanaştırıyordum gelmiyordu mecburen öyle almak zorunda kalıyordum yukarıda bir yer sürekli oraya gidiyor evde, aç bırakıp elimden yedirmem olayını önerir misin alışması için

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Bence aç bırakıp eziyet çektirmektense 1 ayda alışacağına 3 ayda alışsın daha iyi.

7. Burak SAV
    Gizli

Burak SAV Guest

ama nasıl alıştırıcam ki böyle, aç kaldığı için mi hırçın davranıyor acaba bana :D

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Ben pek anlamıyorum alıştırma olaylarını, forumda birkaç yöntem ve video izlemiştim. :)

9. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Benim disim 4 yasini askin bildim bileli oyle. Pc nin tuşlarını bile söktu dusunun:) omzumda gezer klavyemde uyur parmaklarimla savasir cok canayakin ama isirma huyu bir turlu gecmedi. Cozum bulursan bana da soyle:)

10. Kuşsever12
    Gizli

Ben söyliyim elini keskin ısırıyosa hijyenik bir eldiven giyi ama kalın olsunki acımasın sonra ısırmaya çalışırsa yüzüne üfle olmadımı tepki verme ısırmayı bırakacaktır her gün tekrarlasan olur ama bida asla avucuna alma alırsan bida saldırır o şuanda ona işkence yapıyorsun yapma o şuanda seni tehdit gibi gördüğü için saldırıyor ama benim dediğimi yap olur dışarı çıkarmadan eline alışsın ısırmayı kesince yavaşca ani hareket yapmadan sev onu kafasını kaşı o sana alışır sonra merak etme

11. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Elini veren el değilde alan ac birakan lutfedip bir iki kirinti veren el olarak düşünürse parmaklarinin vay haline :D

Sayfayı Paylaş