Karadeniz Pet

Aşırı derece kaşınma Sorunu

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar veteriner anlamadı. Bu kaşınmasından bit parazit için kullandıklarım

- Vilmectin 1 hafta 2 gün arayla geçirmedi
- pro vit önceden kullanmıştım bunu

Şuan sirkeli su ile kanatlarına damlattım kesti kaşınması

ayaklarıda kaşınıyordu Oksijenli su ile silip ardından vazelin sürüyorum

Sirkeli su iyi gelirse çok iyi olcak

Bit için kullandıgınız ilaçlar neler ?

Ek olarak kuşum kazağımdaki tiftikleri yiğiyor.

Şuan tüy döküyor. 1 Tuzsuz Etimek Havuç Yumurta verdim çok az verdi tüy durana kadar vericem.

Önceden kuşumda vitamin eksikliği vardı Mama,Vitamin, Antibiyotik verdim 10 defa kuşan kuş 1 2 defa kusmaya başladı Allaha Şükür şuanlık bi kusma falanda yok

Veteriner en son kuşumu eline alıp baktı aşırı zayıf değil dedi çok acil bişey olursa tekrar gelirsin demişti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:38 --

................

Son düzenleme:
Sirkeli su birebir. Damlatma, içine sok çıkar. Ortam sıcak olsun.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sirkeli su birebir. Damlatma, içine sok çıkar. Ortam sıcak olsun.

ortam sıcak suya sokamam korkuyor :) damlatma ile yaptım baya kesti. ama yine devam etti.

O zaman eline al. Kanatlarının altına ayaklarına sırtına elinle serp.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:15 --

Sirkeli suyla ıslat işte

O zaman eline al. Kanatlarının altına ayaklarına sırtına elinle serp.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:15 --

Sirkeli suyla ıslat işte

bu aşırı kaşınmanın inş önüne geçer ne sıklıkla yapalım.

Sprey şeklinde gün aşırı sirkeli su üzerine sıkarsanız hem tüy daha kalite hem de bit vs önlenmiş olur.

Elma sirkeli suyu duş aldırırken banyoluğuna;

böylesine kış dönemlerinde ise temizlik öncesi kuşunuzun üzerine direk fısfıslayarak yapabilirsiniz.Çok abartmamakta fayda var.

Muhabbet kuşları kolay bitlenmezler.Eğer temizliği düzenli yaparsanız vilmectin v.s. kullanmanıza gerek kalmaz.Bazıları gibi sıpatula temizliği yapıyorsanız ilaçlamalısınız.Ben şahsen kafesi güzelce temizlediğim için kaç aydır daha en ufak sıkıntı ile karşılaşmadım.

Elma sirkeli suyu duş aldırırken banyoluğuna;

böylesine kış dönemlerinde ise temizlik öncesi kuşunuzun üzerine direk fısfıslayarak yapabilirsiniz.Çok abartmamakta fayda var.

Muhabbet kuşları kolay bitlenmezler.Eğer temizliği düzenli yaparsanız vilmectin v.s. kullanmanıza gerek kalmaz.Bazıları gibi sıpatula temizliği yapıyorsanız ilaçlamalısınız.Ben şahsen kafesi güzelce temizlediğim için kaç aydır daha en ufak sıkıntı ile karşılaşmadım.

Sprey şeklinde gün aşırı sirkeli su üzerine sıkarsanız hem tüy daha kalite hem de bit vs önlenmiş olur.

aşırı derece kaşına yine devam ediyor gün aşırı kullanıyorum ama fayda etmedi şu kaşınmaya çözüm bulamadık

aşırı derece kaşına yine devam ediyor gün aşırı kullanıyorum ama fayda etmedi şu kaşınmaya çözüm bulamadık

Kuşlar kaşınır problem yok.Havalar bi ısınıp bir soğuyor.Kuşlar çok fazla tüye giriyorlar.Kaşınmalarını problem etmeyin.

Geri