Karadeniz Pet

Aşırı derecede tüy dökümü yardım lütfen :S

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Şuan kuşum 6,5 aylık civarında ve aşırı derecede tüy döküyor 1-2 haftadır. Artık şüpelendim fransız tü dökümü hastalığımı diye elime aldım bakayım dedim tüylerinin sıklığına baktırmadı bakamadım kıvrandı durdu elimde 30 sn durdu durmadı elim pantalonum küçüklü büyüklü tüyler içinde kaldı.

Kanat tüyleri küçük göğüs sırt tüyleri vs baya dökülüyor kafesin dibi tüy dolu gayet güzel uçuyor vs ama anlamadım tüy değişimi mi nedir. Vücudunda kapsül(diken)lerde yok yeni tüy çıktığına dair nedir bunun anlamı bilen varmı yardım edin lütfen.

Son düzenleme:
Kel kalan bi yeri varmı
tüy dökülen yerlerinde
yara kanama varmı
bide kışa girerken
tüy değiştirdimi
yani yakın zamanda

[MENTION=12660]Serdar Şerifoğlu[/MENTION] şuan tam karşımda baktığım zaman kel kalan bir yeri gözükmüyor önden yanlardan ancak alttan bakınca ayak vs kaldırdığında bacak ve popo çevresi sanki kelleşmiş gibi biraz. Kışa girerken değilde 2 ay kadar önce sanırım belki biraz daha fazla da olabilir diken diye tabir ettiğimiz şekilde yeni tüy kapsülleri çıkmıştı o şekil bir tüy değiştirmişti

Kanat altı bacaklarının arası seyrek olur
o kadar normal
kellesme yara yoksa sorun değil
vitamin ver tüy dökümünü hizli atlatır
fakat yara varsa dikkat et kontrol et

Ben yara yada kanama göremedim elime alınca çok kıpırdıyor kaçmaya çalışıyor tutamıyorum hiç rahat durmuyor çok hiperaktif nasıl bakarım yara varmı diye. Öyle bir aşırı kaşınma huu da yok şuan normak, kanama da farkedemedim ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

Başka önerisi bilgisi olanlar da varmı yardım fikir sunabilicek, kan olduğunu nasıl anlarım mesela tüylerinin renginde kan belirtisi yok elime aldığımda da farketmedim sizce sıradan tüy değişimi mi ? tüy kapsülleri olmadan tü döküp yenilermi muhabbetler bu konda bigim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Kuşunuz normal tüy dökümün de büyük ihtimalle

Geri