petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aşırı derecede tüy dökümü yardım lütfen :S

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ensar YILMAZ tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Şuan kuşum 6,5 aylık civarında ve aşırı derecede tüy döküyor 1-2 haftadır. Artık şüpelendim fransız tü dökümü hastalığımı diye elime aldım bakayım dedim tüylerinin sıklığına baktırmadı bakamadım kıvrandı durdu elimde 30 sn durdu durmadı elim pantalonum küçüklü büyüklü tüyler içinde kaldı.

Kanat tüyleri küçük göğüs sırt tüyleri vs baya dökülüyor kafesin dibi tüy dolu gayet güzel uçuyor vs ama anlamadım tüy değişimi mi nedir. Vücudunda kapsül(diken)lerde yok yeni tüy çıktığına dair nedir bunun anlamı bilen varmı yardım edin lütfen.

#1 Ensar YILMAZ, 17 Aralık 2014
    Son düzenleme: 17 Aralık 2014
  2. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kel kalan bi yeri varmı
    tüy dökülen yerlerinde
    yara kanama varmı
    bide kışa girerken
    tüy değiştirdimi
    yani yakın zamanda

3. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    [MENTION=12660]Serdar Şerifoğlu[/MENTION] şuan tam karşımda baktığım zaman kel kalan bir yeri gözükmüyor önden yanlardan ancak alttan bakınca ayak vs kaldırdığında bacak ve popo çevresi sanki kelleşmiş gibi biraz. Kışa girerken değilde 2 ay kadar önce sanırım belki biraz daha fazla da olabilir diken diye tabir ettiğimiz şekilde yeni tüy kapsülleri çıkmıştı o şekil bir tüy değiştirmişti

4. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kanat altı bacaklarının arası seyrek olur
    o kadar normal
    kellesme yara yoksa sorun değil
    vitamin ver tüy dökümünü hizli atlatır
    fakat yara varsa dikkat et kontrol et

5. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Ben yara yada kanama göremedim elime alınca çok kıpırdıyor kaçmaya çalışıyor tutamıyorum hiç rahat durmuyor çok hiperaktif nasıl bakarım yara varmı diye. Öyle bir aşırı kaşınma huu da yok şuan normak, kanama da farkedemedim ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

Başka önerisi bilgisi olanlar da varmı yardım fikir sunabilicek, kan olduğunu nasıl anlarım mesela tüylerinin renginde kan belirtisi yok elime aldığımda da farketmedim sizce sıradan tüy değişimi mi ? tüy kapsülleri olmadan tü döküp yenilermi muhabbetler bu konda bigim yok yardımcı olursanız sevinirim.

6. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz normal tüy dökümün de büyük ihtimalle

7. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    inşallah öyledir ya daha önce çok muhabbet baktım ama hatırlamyorum hiç bukadar tüy döktüklerini en son baktığım 3-4 sene oldu gerçi ama bilmiyorum bir tuhaf geldi.

Sayfayı Paylaş