Karadeniz Pet

Aşırı hırçın dişi ne yapmak gerek ?

hulk42

Yeni Üye
Bizim dişi bir kuş var elimizde büyüdü şuan bir yaşında ancak yanlız kalmasın diye erkek bir kuş aldık 4 aydır birliktelerdi bir türlü çiftleşmediler erkek çok kur yapıyordu ama yanına yaklaştırmıyor gagalıyordu yuvalık taktık onlada ilgilenmedi eş tutmadı diye bu gün gidip erkeği değiştirdim önce petshopta büyük bir salmaya saldık kuşu gri renkli bir erkek bunla ilgilendi yem falan verdi onu bizimkiyle birlikte ufak kafese aldık anlaştılar diye 5 dk izledik sonra onada vurmaya başladı sonra iki erkek daha koyduk kafese onlara daha fena saldırdı en sonunda olacak gibi değil dedim rengini beğendiğim bir kuşla ayrıldım dükkandan bu kuşla fazla ilgilenmiyor sizce ne yapmalıyım yarın gidip gri renkli erkeği alsam diyorum aklım onda kaldı iyi geceler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:03 --

Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:01 -->-> Daha önceki mesaj 01:06 --

Bu forum ölmüşmü yaa kimse yazmadı

Başka bir dişi alsanız dicem alışmışsınızdır şimdi onada ?

Bizim dişi bir kuş var elimizde büyüdü şuan bir yaşında ancak yanlız kalmasın diye erkek bir kuş aldık 4 aydır birliktelerdi bir türlü çiftleşmediler erkek çok kur yapıyordu ama yanına yaklaştırmıyor gagalıyordu yuvalık taktık onlada ilgilenmedi eş tutmadı diye bu gün gidip erkeği değiştirdim önce petshopta büyük bir salmaya saldık kuşu gri renkli bir erkek bunla ilgilendi yem falan verdi onu bizimkiyle birlikte ufak kafese aldık anlaştılar diye 5 dk izledik sonra onada vurmaya başladı sonra iki erkek daha koyduk kafese onlara daha fena saldırdı en sonunda olacak gibi değil dedim rengini beğendiğim bir kuşla ayrıldım dükkandan bu kuşla fazla ilgilenmiyor sizce ne yapmalıyım yarın gidip gri renkli erkeği alsam diyorum aklım onda kaldı iyi geceler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:03 --

Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:01 -->-> Daha önceki mesaj 01:06 --

Bu forum ölmüşmü yaa kimse yazmadı
Dişi daha baskın olduğu için bu kadar celalleniyordur. Varsa iki kafesin genelde kullandığın kafesine erkeği koy bi başka kafese disiyi ayır kuşları bi müddet sonra disiyi erkeğin olduğu kafese aldığın erkek 1-2 ay dişi kusundan büyük olması daha iyi. Yuvaya girmiyorlarsa kendim geliştirdiğim bi yöntemim var onu dene yuvaligin girişine zil as bi tane kizismis kuşun gider onla oynar diğer kuşa yani disiye yol gisterirt diside oynamaya gelir zille o esnada zil yuvanin girişinde olduğu için dişi yuvayi daha yakından tanıyıp merak edip icine girecektir.

Evet dişiye alışık olduğumuz için malesef onu değiştiremiyorum çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

kuslar aynı ınsanlar gibiler. Sen kusunu bi arkadasının erkek kusunun yanına at yabancı bi yerde sut dokmus bulbule doner alısırlar eş tutar. Her erkek kusu eve getirirsen olmaz sahiplenmiştir saten o evi yuvayı o iç guvey getirme gelin gonder kısaca

Erkeği aldıktan sonra kuşlarla ilgilenmemeniz gerek artık kendi hallerine bırakmalısınız

Geri