petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aşırı hırçın dişi ne yapmak gerek ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve hulk42 tarafından 27 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. hulk42

hulk42 New Member

Beğenileri:
    0
    Bizim dişi bir kuş var elimizde büyüdü şuan bir yaşında ancak yanlız kalmasın diye erkek bir kuş aldık 4 aydır birliktelerdi bir türlü çiftleşmediler erkek çok kur yapıyordu ama yanına yaklaştırmıyor gagalıyordu yuvalık taktık onlada ilgilenmedi eş tutmadı diye bu gün gidip erkeği değiştirdim önce petshopta büyük bir salmaya saldık kuşu gri renkli bir erkek bunla ilgilendi yem falan verdi onu bizimkiyle birlikte ufak kafese aldık anlaştılar diye 5 dk izledik sonra onada vurmaya başladı sonra iki erkek daha koyduk kafese onlara daha fena saldırdı en sonunda olacak gibi değil dedim rengini beğendiğim bir kuşla ayrıldım dükkandan bu kuşla fazla ilgilenmiyor sizce ne yapmalıyım yarın gidip gri renkli erkeği alsam diyorum aklım onda kaldı iyi geceler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:03 --

Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:01 -->-> Daha önceki mesaj 01:06 --

Bu forum ölmüşmü yaa kimse yazmadı

2. Fırat TORUN

Fırat TORUN New Member

Beğenileri:
    0
    Başka bir dişi alsanız dicem alışmışsınızdır şimdi onada ?

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Sabırlı davranmak lazım. Hangini alıp getirirsen getir, madem iki kafesin var, önce ayrı kafeslerde beklesinler, sonra aynı kafeste birleştirirsin.

4. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Dişi daha baskın olduğu için bu kadar celalleniyordur. Varsa iki kafesin genelde kullandığın kafesine erkeği koy bi başka kafese disiyi ayır kuşları bi müddet sonra disiyi erkeğin olduğu kafese aldığın erkek 1-2 ay dişi kusundan büyük olması daha iyi. Yuvaya girmiyorlarsa kendim geliştirdiğim bi yöntemim var onu dene yuvaligin girişine zil as bi tane kizismis kuşun gider onla oynar diğer kuşa yani disiye yol gisterirt diside oynamaya gelir zille o esnada zil yuvanin girişinde olduğu için dişi yuvayi daha yakından tanıyıp merak edip icine girecektir.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben de yuvalık içine talaşla beraber dal tarçını kıyıp koyuyorum, kokuyu takip ediyorlar genelde..

6. hulk42

hulk42 New Member

Beğenileri:
    0
    Evet dişiye alışık olduğumuz için malesef onu değiştiremiyorum çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

7. pasgeuk

pasgeuk New Member

Beğenileri:
    0
    kuslar aynı ınsanlar gibiler. Sen kusunu bi arkadasının erkek kusunun yanına at yabancı bi yerde sut dokmus bulbule doner alısırlar eş tutar. Her erkek kusu eve getirirsen olmaz sahiplenmiştir saten o evi yuvayı o iç guvey getirme gelin gonder kısaca

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Erkeği aldıktan sonra kuşlarla ilgilenmemeniz gerek artık kendi hallerine bırakmalısınız

Sayfayı Paylaş