Karadeniz Pet

Aşırı Korkak Muhabbet İçin Ne Yapılabilir?

• Konbuyu başlatan levyashin
  • Başlangıç tarihi
L

levyashin

Guest
Merhaba, aldığımız yavru muhabbet kuşunun gözünde bir sorun olduğunu fark ettim, geri iade etmeye kıyamayıp, veterinere götürünce göz damlası ve vitaform verdi. 1 hafta boyunca hayvancağızı yakalayıp gözüne göz damlası damlattım.

Şimdi haliyle aşırı ürkek oldu çıktı. Kafes kapısını açınca dışarı çıkmıyor, kafesine yem uzatınca yüreği hopluyor. Elimi içeri sokunca da kaçacak delik arıyor.

Elime gelmesi gibi bir isteğim yok kafesinden çıksın, omzuma kafama gelsin yeter. Bunun için herhangi öneri, yapılabilecek bir şey var mı?

Bir süre sadece yem ve su vermek için kusun yanına yaklas. kusu dısarı salma. sonra yavas yavas alıstırmaya calısırsın.

zaman ve sabir verin..yumusak bir sesle sevin ilgilenmeye devam edin bakin zamanla güvenini geri kazanacaksiniz hem henüz yavru...biraz zaman aliyor fakat alisiyorlar..

1 ay falan bekleyip yine elimi kafes içerisine sokup bekleme egzersizleri mi yapıyım diyorsunuz?

elinizi kafese sokmaktan cok kapisini acin elinize yem koyarak sokun yavasca ama ac birakmayin yada sevdigi yiyecek olursa daha cabuk alisiyorlar avuc icinden hoslanmiyorlar..benim kusumu annem bikackere eliyle yakaladigi icin korkuyordu yavas yavas bir iki ayda elimize gelmeye alisti tabi bu arada yakalamaya calismayin zamanla size tekrar güveniyor...simdo annemin bile eline kafasina omzuna konuyor evet bekleme egzersizleride ise yariyor...

Geri