Karadeniz Pet

Aşırı sıvı kaybı

Gökhan Kardeşler

Meraklı Üye
Herkese merhaba,

Muhabbet kuşlarımdan birinde aşırı sıvı kaybı olduğunu fark ettim.
Aslında kuşum yaklaşık 4 yaşında ve genelde dışkısı sulu olur.
Çok da fazla su içer, belki bu kadar sulu dışkılaması da normaldir.
Ama bir forumdan bir konuyu okuyunca acaba bir problem mi var diye düşündüm.
Konuda sıvı kaybının önemli rahatsızlıklara işaret edebileceği ve kuşu kısa sürede ölüme götürebileceği yazılmış.
Ayrıca sanırım eşi olmasına rağmen suluğu ile çiftleşmek istiyor suluk gün içinde çok çabuk kirleniyor.
Diğer kuşlarımdaki suluklarda olsa olsa yem kabuğu veya bir iki tane yem olmasına rağmen bu suluk epey kirli oluyor ve pis de kokuyor.
Sizce ne yapmalıyım?
Bu arada elektrolit nedir, neden kullanılır hiçbir fikrim yok.

Behzat TİĞİZ' Alıntı:
Kuşlarda sıvı kaybı neden olur,
Ani hava değişikliği, ani mevsim değişlikliği, stres, yeterli beslenmeme, bağırsak florasının oturmamış olması...
Bu gibi durumlarla karşılaşmadan önce kuşlarımıza elektrolit vermeyi ihmal etmemeliyiz.
Bu dışkıyı yapan kuşa elektrolit verilmezse bir süre sonra e-coli'ye çevirecek ve dışkı yemyeşil sulu olacak, 2 günde kuşu öldürecektir.
Ne kadar iyi bakarsak o kadar iyi kuş üretiriz, bilinçli üretim için el elle.
Saygılarımla.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:29 -->-> Daha önceki mesaj 01:52 --

Günceldir....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:39 -->-> Daha önceki mesaj 09:29 --

Şu anda fark ettiğim suluğun kirlenmesinin sebebi kuşun suluğa kusması arkadaşlar.
Sizce ne yapmalıyım, bu yüzden defalarca suluk değiştirdim, ama çözüm bulamadım.
Sıvı kaybı ve sulukla ilgili yorumlarınızı bekliyorum...

Geri