Karadeniz Pet

Askerlik ve Kuşlarım.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 18939
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 18939

Guest
İyi geceler abiler . Şuan askere gitmeye karar verdim 22 yaşındayım 23 olacağım hiç bir şey düşünmüyorum ama bir tek kuşlarım ne olacak diye düşünüyorum . Hobiciyim 3.5 2 1 yıllık kuşlarım yavruları var yumurtalı olanlar var. Sırf kuşlar için gidesim yok. Abiler siz askere giderken naptınız ?

Ben askerlikten sonra kuş beslemeye başladım. Bence bir arkadaşına bırak lakin geri geldiğinde kuşlarına tekrar kavuşacağını pek ümit ederek yapma bu işi. İçin daha rahat olur. Eğerki diğer yönleriyle askerliğe hazır isen kuşlar için gidesim yok fikrini yenmelisin. Allah hayırlı gidip gelmeler nasip etsin kardeş.

Ben bir üreticiye vermiştim 14 muhabbet kuşu 2 kanarya geldiğimde öldüler demişti 6 tane kalmıştı alıp tekrar devam ettim

Ben askere gitmeden önce 1 takım tepelim 1 takım ingilizim 2 takım hollanda kuşum vardı ist. samandıra'da evinde üretim yapan ali beyden almıştım 1 sene çok iyi verim aldım allah razı olsun. Sonra askerliğe başvurdum ve 3 gün sonrasına sünüs verdiler ben aylar sonrasına beklerken :) mecbur satışa çıkardım makul fiyatlar a alanlarda inşallah bana duacı olmuştur. Askerden geldim evde beslemek için tek bi kuş aldım 3. ayında konuşmaya başladı şuan 1 yaşında. ve o kuş 5 aylık olduğunda hanımı ikna ettim tekrar başladım hobi ye :) şuan evde 7 takım kuşum var ve hanımla beraber zevkle çocuklarımız gibi ilgileniyoruz 1 yaşına gelen oğlum da üretim hanemin baş tacı 15 kuşun arasında hala konuşmayı ve bana olan ilgisini ihmal etmedi çevresindeki erkek kuşlara öğrettiği bir kaç kelime var :=)

Ben askere gitmeden önce 1 takım tepelim 1 takım ingilizim 2 takım hollanda kuşum vardı ist. samandıra'da evinde üretim yapan ali beyden almıştım 1 sene çok iyi verim aldım allah razı olsun. Sonra askerliğe başvurdum ve 3 gün sonrasına sünüs verdiler ben aylar sonrasına beklerken :) mecbur satışa çıkardım makul fiyatlar a alanlarda inşallah bana duacı olmuştur. Askerden geldim evde beslemek için tek bi kuş aldım 3. ayında konuşmaya başladı şuan 1 yaşında. ve o kuş 5 aylık olduğunda hanımı ikna ettim tekrar başladım hobi ye :) şuan evde 7 takım kuşum var ve hanımla beraber zevkle çocuklarımız gibi ilgileniyoruz 1 yaşına gelen oğlum da üretim hanemin baş tacı 15 kuşun arasında hala konuşmayı ve bana olan ilgisini ihmal etmedi çevresindeki erkek kuşlara öğrettiği bir kaç kelime var :=)

kuşunuzun resmini paylaşır mısınız sakıncası yok ise

Yorum yapan fikir veren herkese teşekkürler. Bugün tecili bozdurdum pazartesi ufak tefek işlemler var sanırım kasımda gideceğim.
Benim kuşum da 3.5 yıl önce aldık sonra ona eş falan derken çoğaldılar baya ve diğer yavrularına da bir çok kelime öğretti :) Şuan parayla isteyen hediye olarak isteyen çok da gitmeye 1 hafta kala galiba satarım yada isteyenlere hediye ederim sanırsam :)
Bakmak isterseniz ilk kuşum Cİcim ;

Geri