Karadeniz Pet

Aşkın VoL 1 :D - Başım belada benim bu kuşlaa...

• Konbuyu başlatan reddragon18
  • Başlangıç tarihi
R

reddragon18

Guest

Kaçmasın diye birde kuyruğuna basıyor , ayağıyla durduruyor :D
[YOUTUBE]fyCPPa4onm4[/YOUTUBE]

Arkadaşlar aşkınım yerinde duramıyor kaç gündür.Eşi yuvasına çekilmeye başladığından beridir.Ne zaman yuvadan çıksa bir yaramazlık.Bayağa bir kudurdu :)
Her gün yumurtalar çoğalıyor.İnşallah yumurtalarımızdan yavru almayıda görürüm.
Dua edinki hayırlısıyla yavruları görelim :) İlk yavru alışım olacak.Merakla bekliyorum vallahii :):)

Yeşil olan erkek , Mavi olan dişi :)

Erkek kuşum aşkını yavruyken aldım.Artık 1,5 yaşına girdi.Elimde büyüdü kerata :D Elimize,omzumuza,kolumuza,bacağımıza,kafamıza her yerimize konuyor.İş ten eve geliyorum salona doğru kapıdan giriyorum , dışardaysa hemen uçuyor omzuma konuyor.Okadar alıştı bana :) Aşkın ve babacık kelimelerini söylüyor.Ha birde ıslığımı öğrenmiş kerata konuştukça ıslığımı öttürüyor :D :D neyse..

Bir gün ben evde yokum annem oturuyormuş evde kuş ıslık çalıyormuş.Babam diyormuş niye ıslık çalıyon felan diye.O'da diyormuş ben çalmıyorum.Sonradan öğrenmişlerki Aşkın ıslık çalıyor :D

Baktım tek olacak gibi değil yanına bir eş alayım dedim.Gittim kuşcuya 1,5 yaşlarında dişi bir kuş aradım.Aldım geldim eve pat diye kafese attım.Acemilik işte aslında erkek kuşu önce kuşcuya götürüp kafese atıp,daha sonradan da hangi dişiyle anlaşırsa öyle almak gerekirmiş.Sonradan öğrendim.Neyse aldım getirdim kafese koydum pat diye :D Baktım dişiyle dalaşıyorlar.Dedim yabancılar anlaşırlar.Sanki böyle kızı yabancı bir erkeğin koynuna atmış gibi oldu :D Baktım günler geçtikçe didişmeler kesildi.Oyun oynamaya başladılar.Gagalarıyla felan öpüşüyorlar koklaşıyorlar.Kesin artık beni unutur bu konuşmayıda keser dedim.Maşallah 2.ayına geçti hala ilgisini bizden eksik etmiyor :D hala ne desem konuşuyor :) elden,omuzdan inmiyor :) Dedim bir tanede yuva alayım belki bir gün ihtiyaçları olur :) Yuvayı kafese monte ettim güzelce. 1 hafta gibi kısa bir sürede dişi kuş yuvaya alıştı.Gün geçtikçe kızışmaya başladılar.Yakalaşık 1 ayda sağlam bir çift oldular.İkinci aylarında artık yaramazlıklar , haylazlıklar boy göstermeye başladı :D 1-2 günde bir dişi yuvada yokken bakıyorum yumurtalar çoğalıyor.Her fırsatta cici kuşum aşkın dişi yuvadan çıktıkça sapıklığı başlıyor :) Artık durduramıyorum zapt edemiyorum :) :) Hayırlısıyla birde yavrularını görsek ne de güzel olurdu :)

Aşkınım'dan , eşinden ve meyvalarından kareler :)
Birbirlerinden ayrılamıyorlar artık.Kafalarını bile birbirlerine kaşıtıyorlar :D :D

CAM00246.jpg

CAM00247.jpg

CAM00249.jpg

CAM00238.jpg

CAM00242.jpg

CAM00071.jpg

CAM00126.jpg

CAM00127.jpg

CAM00128.jpg

CAM00129.jpg

CAM00130.jpg

CAM00131.jpg

CAM00145.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah ikisine de süperler darısı basımıza İnş :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

Yavrular çıkmadı mı henüz renklerini merak ediyorum

Maşallah ikisine de süperler darısı basımıza İnş :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

Yavrular çıkmadı mı henüz renklerini merak ediyorum

İnşallah darısı tüm muhabbet kuşu sahiplerine :)
Daha kuşumuz yumurtlamaya ve kuluçkaya yatmaya başlıyalı 4 gün oldu :)
Mavi dişi jumbo.Satın aldığım kişi bu kuşla iyi yavru alırsın demişti bakalım göreceğiz :)

Jumboya pek benzemiyor ama bana çek kırığı gibi geldi :) ama erkek çok fena bende eşe attım 15-20 gün oldu bakalım yeni yeni ısınıyor gibiler aynı Aşkın gibi evcil kuşumu :)

Jumboya pek benzemiyor ama bana çek kırığı gibi geldi :) ama erkek çok fena bende eşe attım 15-20 gün oldu bakalım yeni yeni ısınıyor gibiler aynı Aşkın gibi evcil kuşumu :)

VAllaha bende satıcının yalancısıyım ozaman :D Yerinde duramıyor kerata :D
Hayırlısıyla sende yumurta almaya başlarsın hocam inşallahhh :)

Fondaki müzikle beraber hürrem ve sülümanın fragmanı gibi olmuş. Cariye halvet için kafesin üstüne çıkmış :)

Çok güzel kuşlar. Hanımkızımız pek uslu,bey oğlumuz pek delifişek,o ne çene öyle maşallah bıcır bıcır :)

Sağlıklı ve neşeli yavrular alırsın inşallah,ömürleri uzun olsun

Peçeteci şakirden sonra aşkın fenomen olacak gibi forumda :)
maşallah ikiside çok şirin...

Maşallah darısı bizimkilerin başına. tabi önce bana alışsınlar sonra birbirlerine. harika bir uğraş bu. çok sevimli mükemmel canlılar :) videoda gitmesin diye dişinin kuyruğuna basmasına çok güldüm :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:48 -->-> Daha önceki mesaj 11:17 --

sonradan gelen dişi kuşunuz size alıştı mı?

Başılığı okuduğumda Ahmet Kaya'nın başım belada şarkısı direk aklıma geldi ne umduk ne bulduk kuşlarınıza iyi bakın..

Fondaki müzikle beraber hürrem ve sülümanın fragmanı gibi olmuş. Cariye halvet için kafesin üstüne çıkmış :)

Çok güzel kuşlar. Hanımkızımız pek uslu,bey oğlumuz pek delifişek,o ne çene öyle maşallah bıcır bıcır :)

Sağlıklı ve neşeli yavrular alırsın inşallah,ömürleri uzun olsun

Tesadüfen arkadada film açıktı :) vallaha yorumunuza çok güldüm çok güzel yakıştırmışsınız tebrik ederim :) İnşallah yavruların yumurtadan sağlık bir şekilde çıktılarınıda görmek nasip olur.Değerli yorumunuz için teşekkürler :)

Maşallah darısı bizimkilerin başına. tabi önce bana alışsınlar sonra birbirlerine. harika bir uğraş bu. çok sevimli mükemmel canlılar :) videoda gitmesin diye dişinin kuyruğuna basmasına çok güldüm :)

sonradan gelen dişi kuşunuz size alıştı mı?

Amin inşallah tüm muhabbet kuşu sahiplerinin başına :) İnşallah kuşlarınızda size en kısa sürede alışırlar.Alıştırma aşamasına hiç geçemedim malesef.Kendilerine anca ısındılar ve daha alıştırmaya imkan olmadan yuvasına çekilip yavrularının dünyaya merhaba diyeceği anı beklemeye başladı :)

Benim erkek de böyle de dişi değil maalesef dişi sürekli gaga atıyor erkeğe git başım ağrıyor der gibi :D darısı başımıza artık merakla bekliyoruz :). Senin kuşlara da maşallah hocam nazar değmesin

Maşşallah benimkilerde bugün 1 tane yumurtladı çok mutluyum bizede nasip oldu.Videoya bayıldım da çiftleşmeye teller engel oluyo ama erkek heryerde halletmiştir işi çok iri bir erkek maşşallah.

Benim erkek de böyle de dişi değil maalesef dişi sürekli gaga atıyor erkeğe git başım ağrıyor der gibi :D darısı başımıza artık merakla bekliyoruz :). Senin kuşlara da maşallah hocam nazar değmesin
Ben ilk dişiyi kafesine koyduğumdada öyleydi ama zamanla alıştılar.Artık gaga atmak yerine öpüşmeyi tercih ediyorlar :) Sanırsam sırıl sıklam aşıklar :) Şimdi kuşları saldım eve aşkın deliriyor dişiyi yuvadan çıkarabilmek için on takla atıyor yapmadığı kalmıyor :):) Dişide yumurtaları bırakıp çıkmak istemiyor.Bir alemler :) Amin hocam teşekkür ederim :)

Maşşallah benimkilerde bugün 1 tane yumurtladı çok mutluyum bizede nasip oldu.Videoya bayıldım da çiftleşmeye teller engel oluyo ama erkek heryerde halletmiştir işi çok iri bir erkek maşşallah.

İnşallah daha çok yumurta ve sonucundada yavrularınızı sağlıklı bir şekilde elinize alırsınız :)
Aşkın fena ya :D Az önce dişiyi yuvasından çıkardı kur yapıyor şimdi bıkmadı usanmadı :D :D

BENIM KUSLARDA BOYLE DISI UCAMADIGINDAN ERKEK SUREKLI BINIYO :d

Dişi kuşunuz kaç yaşında bndede var da oyuzden sordum

maşşallah nazar deymesin dişi dolu bi salmaya sizin kuşu bıraksak döllenmeyen yumurta kalmaz heralde :)