petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Astim tedavisi nasik yapilir ? YARDIM

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Kuzey Ateş tarafından 13 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Kuzey Ateş

Beğenileri:
    0
    Herkese iyi aksamlar. Muhabbet kusum soguk alginligi olmustu cok sukur gecti. Fakat hiriltili nefes aliyor sadece. Keyfi nesesi yerinde hatta cok hareketli ama hirilti kaldi nefes almakta cok gucluk cekiyor Ne yapmam lazim lutfen yardim edin.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Hırıltılı nefes almaya astım hastalığının bir ilgisi yok.
    Astım olduğundan şüpheleniyorsan, forumda okuduğum kadarıyla aviastım iyi geliyormuş.

3. Kuzey Ateş

Beğenileri:
    0
    Aviastim kullandim fakat hic etki etmedi.

4. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  5. Kuzey Ateş

Beğenileri:
    0
    Antalya da kuslardan anlayan veteriner yok maalesed

6. Cüneyt Kaya

Beğenileri:
    0
    Ust solunum yollari ile ilgili tedavi sekillerini internette arattiginiz vakit karsiniza bircok yazi cikacaktir incelemenizi tavsiye ederek ozellikle tecrube edinmemis olsamda bu konuyu cok arastirip vardigim sonucu sizinlede paylasmak isterim. Birincisi okaliptus yagini 1 damla damlatin diyen yerler var sakin ama sakin boyle birsey yapmayiniz bu kusunuz icin izdirap olacaktir. Aktardan edindigim bu yagi evde el yapimi gaga tasi yapmak icin kokusunu vermesi icin 1 damla kullanmak suretiyle almistim ister istemez elime dokuldugunde cildimde bir yanma hissi yaratti. Birde bunu kusun agzina damlatin diyorlar sen bir yemek kasigi agzina dok bakalim ne oluyor :)
    Ust solunum yolu tedavisi kimi zaman uzun sureli antibiyotik tedavisiyle kroniklesmeden iyilesme yoluna girebiliyor. Antibiyotik olarak baytril veya tylan kullanilabilir gibi sahsen daha alternatif bir antibiyotik bulamadim internette, tabi arkasindan probiyotik ve multivitamin takviyesi sart. Devamli antibiyotik kullanarak iyilestiriyim derken baska hastaliklar davetiye cikarmamak icin 5 gun antibiyotik 2 gun probiyotik 2 gun multivitamin seklinde tedavi sureci olusturmaniz dogru olan tedavi olacagini dusunuyorum. Okuduklarimin sonucu olan bu yaziyi yuzde yuz dogrudur diyerek ukalalik etmek istemeden daha etkin bir tedavi sunabilecek arkadaslarida ayrica dinlemek isterim.

Sayfayı Paylaş