Atılan postlar hakkında önerim

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve Alihan Kara tarafından 20 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Alihan Kara

Alihan Kara Profesyonel

Beğenileri:
    80
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Merhabalar

Dikkatimi çekti sizlere sunmak istedim @alpdna vbulletin ve myBB olmak üzere bu tür forum sistemlerinde post silme var xenforo'da yani bu sitede bu mevcut mu? Çünkü bulamadım.

Düzenleme seçeneği var evet, lakin ben bir konuya yanlış bilgi verdim diyelim. Bu postu silmem için böyle birşey mevcut değil, diyeceksiniz ki rapor sistemini kullan bu sefer çok geç olabilir zaman kaybı olmaması adına bu oneriyi sunuyorum modlarımız pek aktif olmuyor kimisinin işi var bu gayet normal birşey benim fikrimce hem moderasyondakilere yardım amaçlı hemde yanlıs bilgi verildi mi kısa yoldan post kaldırma aktif olmalı diye düsünüyorum...

//Sadece kendi postlarımızı

2. Erol ALP

Erol ALP Aktif Üye

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Konuların veya postların silinmesi arama motorları tarafından pek hoş karşılanmıyor indexlenen sayfaların kaldırılması veya link değiştirmesi google algoritması tarafından pek hoş karşılanmıyor ve sayfaların hızlı indexlenmesine olumsuz yönde etki edebiliyor bunu daha detaylı anlatmak isterim ama çok uzun bir konu anladığım kadarı ile forum sistemleri hakkında bilginiz var seo konusunda da bilginizin olduğunu tahmin ediyorum bu konuyu araştırmanızı öneririm.

NOT: Postların permalinkleri sitemap.xml de mevcut değilse uygulanabilir.

Bu arada forum yöneticisi değilim yöneticilerin fikirleri daha önemli.

3. Alihan Kara

Alihan Kara Profesyonel

Beğenileri:
    80
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Anlık aniden gönderilen postlar seoyu etkilemiyor indexlenmiyor bunun bilincinde olarak yazdım bunu bir konu veya postun indexlenmesi için belirli bir süre geçmesi gerek yöneticilerin fikirleri önemli evet bu sadece bir öneri olumlu olur olumlu olmaz orasını bilemeyiz...

Yanlış bilgiler postlar indexleneceğine doğru postların indexlenmesini isterim. Seo ve index konusuna değineceksek bu sistemi sadece yazı değil resim, yazıların renklendirilmesi ve uygun başlık vb. Şeyler de etkiliyor sunucu bunu kaldırır mı bilmiyorum admin bey daha iyi bilir bana kalırsa xenforo yani bu forumun birçok eksiği mevcut olabilir birçok forumlarda barındığım yeri geldi gorev aldığım oldu o yüzden böyle birşeyi dile getirdim ve ayrıca bana kalırsa üye grubunun sınırlandırıldığını düşünüyorum.

4. Erol ALP

Erol ALP Aktif Üye

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Kusura bakmayın sizinle herhangi bir rekabet söz konusu değil sadece fikirlerimi iletiyorum.
    Forumlarda yöneticilik yapmışsanız şu durumu biliyor olmanız gerekir kendimi örnek vereceğim.

Forumda kızıp çıktığımda geçmişe yönelik tüm mesajlarımı silip çıkabilirim bu konuda da ciddi bir sorun olmaya başlayacak bizzat kendi forumumda defalarca başıma geldi.
    Anlık yanlış bir post doğrusu ile düzeltilebilir veya tecrübemizin olmadığı bir konuya neden yorum yazalımki?

Sunucunun seo ile ilgisi sadece hız ile alakalıdır saniyede yüzlerce bot foruma giriş ve çıkış yapabilir sunucu botlara ne kadar hızlı yanıt verirse indexleme çok daha hızlı yapılır ve bu algoritmanın hoşuna gider mevcut sunucunun bu işi gayet iyi yaptığını mevcut google sıralamarından görebiliyorum.

Evet üye gurupları oluşturulurken silme yetkisi kaldırılmış sınırlandırılmazsa herkes admin yetkisine sahip olur.

#4 Erol ALP, 20 Ocak 2018
    Son düzenleme: 20 Ocak 2018
  5. Alihan Kara

Alihan Kara Profesyonel

Beğenileri:
    80
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Asla rekabet olarak düsünmedim :) sonucta fikir oneri kategorisi acılmıs ben de fikrimi beyan ettim sizde ettiniz :)

"Forumda kızıp çıktığımda geçmişe yönelik tüm mesajlarımı silip çıkabilirim bu konuda da ciddi bir sorun olmaya başlayacak."

Üyeyken kalıcı olarak silinmeyecek yöneticiler o mesajı görebiliyor üye kalıcı olarak silemez zaten yani demek istediğim X konusunda bir mesajınız var sildiniz bunu yoneticiler gorebilir ve sağ tarafda bu mesajı goster yazar geri getirmek isterse kutucuga tikler ve mesajı geri getir butonuna basar vbulletin'de boyle, yonetici istedigi mesajı yerine getirme hakkına sahip zaten silinen mesajlar panelden de takip edilebiliyor bir nevi silinen postunuz üyelere gözükmeyecek gibi bir şey zaten ayrıca bu şey xenforo'da mümkün mü bilemeyiz :)

6. alpdna

alpdna Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Beğenileri:
    380
    Yer:
    istanbul
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P., Monk P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Selamlar,
    Üyelerin kendi yazdıklarını ( postlarını ) silmesi yasaktır. Sn. @Erol ALP dediği gibi üyelerin kendi yazdığı konuları silmesi hoş olur mu? Forumun amacı nedir? Bilginin paylaşılması. Forumlarda yöneticilik yapmışsınız ama hangi forumda üye kendi mesajlarını silebiliyor?
    Biraz daha teknik anlatayım size. Her sitenin farklı sürelerde konu indekslenme hızları mevcut. Muhabbetkusu.com.tr sitenin ortalama konu indekslenme hızı 10 dakika civarı.
    Xenforo forum altyapısı olarak dünyanın en iyisi. Vbulletin ve özellikle mybb ile karşılaştırmanız kusura bakmayında bu işlerden pek anlamadığınızı gösterir.
    Eğer mesaj silme işleminiz varsa rapor edebilir veya özel mesaj ile durumu iletebilirsiniz.
    İyi forumlar.

Erol ALP bunu beğendi.
  7. Alihan Kara

Alihan Kara Profesyonel

Beğenileri:
    80
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Tabii ki faydalı bilgilerin silinmesi asla olmaz benim burada vurgulamak istediğim yanlış bilgi verildiğinde bunu silmek, yöneticilik yaptığım forumları özelden verebilirim tabii isterseniz o forumda hersey mevcuttu :) muhabbet kuşu forumu veya bilgi tarzı forum degil yanlıs bilinmesin.

Sakuram bunu beğendi.
  8. Erol ALP

Erol ALP Aktif Üye

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Xenforo vbuletin yazılımcılarının vbulletinden ayrılıp yeni bir alt yapı hazırlayan bir ekip xenforo yazılımı çıkmadan önce vbulletin lider konumdaydı fakat xenforo vbulletin eksiklerini tamamlayarak eşsiz bir yazılım oluşturdu xenforodan önce vbulletinin kendi içinde bir seo modülü dahi yoktu hatta kendi içerisinde sitemap.xml oluşturacak bir modül yoktu 3. parti yazılımlarla bu işlemleri gerçekleştiriyorduk.
    Xenforo şuan gerçekten harika bir yazılım esnek altyapısı ve basit kodlaması ile akla gelebilecek her türlü modülü az bir php bilgisi ile yapılabilir fakat sosyal ağlar forumları öldürdü ancak teknik bilgilerin paylaşıldığı platformlar zorla ayakta durabiliyor çünkü eski dönemlerde popüleritesi yüksek olan forumlar reklam veya sponsor bulmakta sıkıntı yaşamıyordu şimdi ise sosyal ağlarda kimse ile muhatap olmadan 30 dakika içerisinde çok büyük kitlelere reklam verme imkanları var ve forum sitelerinin giderleri kuruculara yük olmaya başlıyor kaliteli ve iyi yapılandırılmış küçük bir sunucunun aylık gideri yaklaşık 300 TL bu yıla bakıldığında ciddi bir maliyet.

Kusura bakmayın biraz uzun yazdım ama öyle bir içimi dökeyim dedim :D

alpdna bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş