Karadeniz Pet

Avispray Kullanımı Sonrası

• Konbuyu başlatan Beloved3441
  • Başlangıç tarihi
B

Beloved3441

Guest
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Benim de artık şirin bir muhabbet kuşum var 1 aylık. :)

Kuşu alalı 3 gün oldu ve dün gece tüylerinin üstünde bir pire gördüm eminim bunda.
Bugün petshopdan Avispray aldım 30 40 cm uzaklığında yüzüne gelmeyecek şekilde sıkmam söylendi. Ancak emin olamadığım şey bu spreyi kullandıktan sonra kuşum kanatlarını tekrar kaşırsa ?

Bu konuda pek emin olamıyorum ve kuşumun pirelerden de rahatsız olmasını istemiyorum :(

Şimdiden teşekkür ederim..

Haftada 1 kez en az 20 cm mesafeden kullanmanız gerekiyor.. sıktıktan bir süre sonra kuş kaşınmaya devam edebilir.. belli bir süreş sonunda pireleri uzaklaşır kuşunuzdan...

Haftada 1 kez en az 20 cm mesafeden kullanmanız gerekiyor.. sıktıktan bir süre sonra kuş kaşınmaya devam edebilir.. belli bir süreş sonunda pireleri uzaklaşır kuşunuzdan...

Bu spreyin kuşa herhangi bir zararı yok dimi ? Çünkü bize yeni yeni alışıyor ve spreyden sonra hastalanmasını istemiyorum. :( Spreyi kullandıktan sonra elimize alabilir miiyiz peki kuşu kendime alıştırmaya çalışıyorum yoksa gece mi kullanmalıyım.

İlgin için teşekkür ederim

Bu spreyin kuşa herhangi bir zararı yok dimi ? Çünkü bize yeni yeni alışıyor ve spreyden sonra hastalanmasını istemiyorum. :( Spreyi kullandıktan sonra elimize alabilir miiyiz peki kuşu kendime alıştırmaya çalışıyorum yoksa gece mi kullanmalıyım.

İlgin için teşekkür ederim

Rica ederim, Gece sıkıp ışıkları söndürürsen tüylerini karıştırmaz, ilaç daha faydalı olmuş olur.. sıkacağın zaman kafesteki yemlik ve suluğu çıkar.. kafasına gelmeyecek şekilde 20 25cm mesafeden 7-8 kere sık üzerine.. kanat altlarına mutlaka sık ama.. bit pire kuytu köşeleri sever..

Rica ederim, Gece sıkıp ışıkları söndürürsen tüylerini karıştırmaz, ilaç daha faydalı olmuş olur.. sıkacağın zaman kafesteki yemlik ve suluğu çıkar.. kafasına gelmeyecek şekilde 20 25cm mesafeden 7-8 kere sık üzerine.. kanat altlarına mutlaka sık ama.. bit pire kuytu köşeleri sever..

Çok teşekkür ederim. Gece bu şekilde yapıcam. İnşallah çok çabuk kurtuluruz parazitlerden.

Kafesini de güzelce bir yıkayın, kafesin dip köşelerinde de olabilir.. tekrar bulaşmasın kuşa

Kafesini de güzelce bir yıkayın, kafesin dip köşelerinde de olabilir.. tekrar bulaşmasın kuşa

evet doğru diyorsunuz teşekkür ederim bunu da dikkate alacağım. :)

Geri