Karadeniz Pet

Avize huyu

Berk ŞAHİN

Meraklı Üye
iyi forumlar
Arkadaslar kuşum 2-2.5 aylık tahminimce gaga ucu hayla siyahlıklar var cok fazla olmasada bana geleli bugun 10. günü oldu saldımmı sürekli avizeye kacıyor nasıl kesicem bu olayını lütfen yardım edin ya

Bizim kide koltuğun bir ucu vardı hep oraya konuyor du bende sinirlendim koltuğum o kısmına kolumu koydum, sonra kolumu koyduğumu görünce 1-2 tur attı :D sonuna koncak yer bulamadı koluma kondu bunu sürekli tekrarladım şimdi kendi isteği ile koluma geliyor. Sizde tabure veya sandalye yardımıyla avizede konacağı yere kolunuzu veya parmağınızı uzatın mecbur kalırsa kolunuza konacaktır.

Bizim kide koltuğun bir ucu vardı hep oraya konuyor du bende sinirlendim koltuğum o kısmına kolumu koydum, sonra kolumu koyduğumu görünce 1-2 tur attı :D sonuna koncak yer bulamadı koluma kondu bunu sürekli tekrarladım şimdi kendi isteği ile koluma geliyor. Sizde tabure veya sandalye yardımıyla avizede konacağı yere kolunuzu veya parmağınızı uzatın mecbur kalırsa kolunuza konacaktır.

Deyenim bir sağolda korkup benden iyice Benden uzaklasırsa hiç gelmesse gibi bir sorun olurmu

Zaten size alışmadan kafesten çıkarmamalıydınız :)

Bu kuşlar yüksekte kendilerini güvende hisseder doğal olarak evin içindeki en yüksek konulacak yerde avize.
Benim kuşlarda çıkarttığımda direk avizeye konuyorlar.

Elinizle yem sunarak elinize getirmeyi deneyin,kafes içinde kendini okşattırdığında ozaman salın

Bu kuşlar yüksekte kendilerini güvende hisseder doğal olarak evin içindeki en yüksek konulacak yerde avize.
Benim kuşlarda çıkarttığımda direk avizeye konuyorlar.

hocam doğrudur da benim kuş avize meraklısı paso orda yani ele alısmıyor 13 14 gün oldu geleli anca kafesi uzattıkmı giriyor parmaga gelmior yani simdi 1 tane daha erkek aldım 2. günü onunda ama korkudan titriyor briaz :D