Karadeniz Pet

avizeden inmiyor

Berfin Başocak

Meraklı Üye
Merhaba kuşumu alalı daha bir hafta oldu ne zaman dışarı çıkarsam avizeden inmiyor üstelik oraya kakasını yapıp yiyor tüyleri ve gagası bazen çok kirleniyor avizeyi yakın zamanda kaldırıcam ama dışkısını neden yediğini merak ediyorum avizeden indirmeye çalışıyorum uçup yine konuyor yemliği her sabah ağzına kadar doldurup evden çıkıyorum geldiğimde içinde tepinip hepsini yere boşaltmış oluyor kafesine biraz alışması için ne yapmalıyım daha yüksek bir yere koysam durmak ister mi avizeden inmediği için dışarı çıkarmak istiyorum ama bu sefer de acıyorum akıllı yemlik alıcam ama ben sadece etrafın kirlenmesini önlemiş olucam o yine huzursuz olacak ne yapmam gerek yardım edin lütfen daha 1 aylık kafesine oyuncaklar koysam hoşuna gider mi

Son düzenleme:
Kusunuzun canı sıkılıyor sürekli dışarda olmak istiyor avizeye gazete poşet vs koyun konamasin urksun zamanla konmaz

İyi fikir yabancı cisimlerden ürkerler. Salıncağı var mı zilli oyuncaklar var onlardan al alıcaksan.

Salincagi var ama genelde ya tunekte ya kafesin tabaninda ya da kendini yemliklerin arasina sikistiriyor disari cikabilecegini saniyor oynamak istiyor biliyorum bana kalsa hep kafesin disinda olsun oynasin ama ben evde yokken yaralanir diye korkuyorum odayi ona gore ayarlayamadim henuz ki bazen cok hareketli sakatlanabilir ciktigi an avizeye konuyor renkli seylerle ilgisini cekmeye calisiyorum top atiyorum onune yok yine oynamiyor bazen elime geliyor duruyor oyle dinliyor beni bazen de elimden kaciyor gercekten uzuluyorum disarda oldugumda aklim onda kaliyor ne yapicagimi sasirdim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:29 -->-> Daha önceki mesaj 18:24 --

Disarida da oynayabilecegi bisey yok ki avizeye cikinca cani sikilmiyor mu anlamiyorum oynanacak seylerle oynamiyor hic biraksam orda aksama kadar durur kafesi daha yuksek bir yere mi koymaliyim acaba?

benimde kusmda avize manyakligi vardi sonra baktimki avize parlatici yuzeyli ve kendini avizede gordugunden ayyna etkisi yapiyrdu bende ustune bir bez parcasi ile kapadim artik oraya ucsa dahi fazla kalmiyr 1-2 dk sonra geri iniyr yemlik konusuna gelinde yemligi fulleme yarimdan az koy yiyecegi kdr o zaman dokme sikintisi kalmaz kafesede oyuncak koyki kusn cani sikislmasin benim kusmda sadece bir salincak var yetiyr tabi gunde 3-4 sefer birakiyrm disariya

Evet ben de farkindayim ama genelde ustunde durup odayi izliyor odada kocaman bir ayna var gordugu halde yanasmiyor anlamadim oyuncak da bir an once alicam ben 6da evde oluyorum 8 bucuk 9a kadar disarda birakiyorum konusuyorum ama hic umrunda degilim acikcasi :D avizeden baskasini gormuyor gozu :D kakasini neden dolayi yiyor olabilir??

Evet ben de farkindayim ama genelde ustunde durup odayi izliyor odada kocaman bir ayna var gordugu halde yanasmiyor anlamadim oyuncak da bir an once alicam ben 6da evde oluyorum 8 bucuk 9a kadar disarda birakiyorum konusuyorum ama hic umrunda degilim acikcasi :D avizeden baskasini gormuyor gozu :D kakasini neden dolayi yiyor olabilir??

kafes icinde yedigi vitamn eksikliginden veya can sikintiaindan olabiliyr ana disarda yediginde onun diski oldugunu anlamiyr galiba bizimkide kafes icinde yemz ama disarda gorurse alir azina kemirir eder sonra geri firlatir

Benimki anliyor kafesin icinde de izgaranin ustune dusenlerle oynuyor yiyor meyve ve yumurta cok denedim yemedi vitamin de almadim su icin herkes onermiyor diye kalamar kemigini kemiriyor ama bir suru dusmus tulun icine yiyor mu kirip atiyor mu bilmiyorum umarim alistikca ben de bazi seyleri sagladikca zamanla duzelir bunlar hergun ayni saatte cikariyorum alisip baska saatler cikmak istemez diye umarim ise yarar

Benimki anliyor kafesin icinde de izgaranin ustune dusenlerle oynuyor yiyor meyve ve yumurta cok denedim yemedi vitamin de almadim su icin herkes onermiyor diye kalamar kemigini kemiriyor ama bir suru dusmus tulun icine yiyor mu kirip atiyor mu bilmiyorum umarim alistikca ben de bazi seyleri sagladikca zamanla duzelir bunlar hergun ayni saatte cikariyorum alisip baska saatler cikmak istemez diye umarim ise yarar

meyve ve yumurtayi yemedi diyosun kusn acaba daha yenimi ayni saatlerde alistirirsan soyle cikmak istemez seni gormezse sikinti yok ama seni gorurse gene yerinde durmaz yani

Yeni ama gordugu herseyi kemiren hayvan yiyecekten neden uzak duruyor anlamiyorum gaga tasini kafese koydugum an saldirdi umarim ileride yer

Yeni ama gordugu herseyi kemiren hayvan yiyecekten neden uzak duruyor anlamiyorum gaga tasini kafese koydugum an saldirdi umarim ileride yer

merklanmayin ben ilk 2 hafta boyunca maril dahi yedirememistim hatta buradada konus acmistim nedn yemiyr diye sonrasi zaten bana iyice alisti omuzumdaken ilk aldim biraz ben yesim sonra kendine uzattim baktim yemeye basladi marol elma seftali pek cok seyi boyle yediriyrm

Ben kendim yiyip sonra ona vermeyi de denedim yemiyle karistirmayi da denedim yaklasmadi ben acele ediyorum sanirim ve cok ustune dusuyorum biraz zamana biraksam daha iyi olacak

Ben kendim yiyip sonra ona vermeyi de denedim yemiyle karistirmayi da denedim yaklasmadi ben acele ediyorum sanirim ve cok ustune dusuyorum biraz zamana biraksam daha iyi olacak

aynen herseyin caresi zamandir allahin izniyle insallah en kisa surede yemeye baslar bunlari

Benim şole bi dusuncem var "empati".ßimdi kendini bir kus olarak dusun en buyuk avantajin ucabilmek degilmi.Ve seni dev birisi satin almis onun hakkinda hicbirsey bilmiyorsun.Oda sen etrafa alis diye kafesini aciyo sende kuş beyinli oldugun icin kacabilcegini saniyorsun ;) sonra anliyorsun kacamicagini onun sana ulasamicagi yere hedef aliyorsun "avize"ilk defa cok akillica dusunmussun bence o dev birazdaha sabirli olmali ve 1 aydaha kusa alismasi icin kafesten cikarmamali. :)

Bugun eskiden muhabbet kusu besleyen bi abiye sordum evin icinde uygun ortami hazirla kafesten cikar kendi haline birak o bi zaman sonra gelir sana dedi zaten konusmaya calissam da dinlemek yerine avizeye gidiyor sesini bile cikarmiyor bir de boyle deniycem umarim yanlis bisey yapmis olmam

ben odasını değiştirmiştim fazla büyük olmayan bi odada alıp alıp kafesin üstüne koydum zamanla alıştı

Benim odam zaten cok buyuk degil salon baya buyuk salona goturdugumde de inmiyor avizeden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:19 -->-> Daha önceki mesaj 18:17 --

Elime almak istemiyorum kafesin de ustu ve bir yani kapali sadece bir ara tunek taktim disina konsun diye ona da konmadi

ben sandalye ile yetişip parmağıma çıkartıp alışabileceği bir yere koyup durdum alıştı biraz mesela kafes üstü olabilir oraya alıştı benimki

Avize haricinde sepete konuyor sepeti dolabin ustune koydum yine de inip ona konmuyor hemen ucup gidiyor avizeye yakin zamanda degistiricem avizeyi

Geri