petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ay cok sinir oldum cok....

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kayra kirac tarafından 10 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Kayra kirac

Kayra kirac New Member

Beğenileri:
    0
    Benim bu kuslarim neden boyle mamalik koyunca tamam disi yatiyor yuvaliga adim bile atmiyorlar acaba yuvaliktan mi korkuyor bilmiyorum. ay cok sinir olmaya basladim artik benim kuslar cok kizgin. Dişi cak cak bagiriyor. Kafalarini kasiyorlar. Öp üşüyorlar ama baska birsey yok.

#1 Kayra kirac, 10 Şubat 2015
    Son düzenleme: 10 Şubat 2015
  2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    siz kendi haline bırakın sakin bir oda olsun siz olduğunuz için sizi istiyor heralde bağırması ondandır sakin bir odaya bırakın böylelikle hem yavrularıda olur bağırmazda

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Biraz daha sabir olacaktır inşaallah varsa fotoğraf paylaşın bi bakalım

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Görünüşe göre herşey yolunda gidiyor,sabırsızlık edip herşeyi bozmayın,biraz daha sabır.

5. Kayra kirac

Kayra kirac New Member

Beğenileri:
    0
    Resimleri i daha önce koydum ama yine koyarim birde uzerini ortmeli miyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:21 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

Merhaba yusuf bey. Benim kuslarim tuy dokumune girmisti almazdan once yaklasik olarak iki uc haftadir bendeler simdi minik minik tuyleri cikiyor acaba bundan dolayi mi ciftlesme olmuyor

6. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Kuşlar iyi görünüyor erkek tüyde ama dişiyi tam göremedim b vitamini ve banyo veriniz

7. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Tünek pozisyonları çok yanlış , belki bundandır sorununuz. ve üzerini örtmeyin üzerini neden örtüyorsunuz ki. ? Sussunlar diye örtüyorsanız gün ışığı ile başbaşa bırakın 1 hafta , yani herhangi bir ışık açıp kapama olayı yapmayın o zaman alışırlar ve güvenirler size.

8. Kayra kirac

Kayra kirac New Member

Beğenileri:
    0
    Uyumasi icin koymustim ortuyu tunegi nasil koymaliyim. Yuvalikla hic ilgilenmiyorlar sorun bu aslinda.

9. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
  10. Kayra kirac

Kayra kirac New Member

Beğenileri:
    0
    Hangi konuya bakmaliyim yuvaligin tunegi yok o yuzden onun onunde bir tane var birisi de yemligin onunde birisi de mamaligin onunde yanlis mi olmus yuvaliga karanfil koydum yuvaligi begenmiyorlarmi onu anlamadim ben. Yuvalik eski kuslarindi acaba o yuzden mi girmiyorlar.

11. zeynep beril

zeynep beril New Member

Beğenileri:
    0
    Valla sabır işi gerçi sabır edemiyo insan..ben bir yıl bekleyip kuluçkadaki dişimin ölümüyle çok üzüldüm..şimdi yeni dişinin yumurtlamasını bekliyorum..daha ilk kez bugün yuvalığa girdi 5 dk. Durup çoktı bidahada yok

12. Kayra kirac

Kayra kirac New Member

Beğenileri:
    0
    [​IMG] kafes duzenim bu yanlis mi olmus

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 18:10 --

Ay zeynepcigim hic soyleme ya. Benimkiler yuvaligin yanindan gecmiyorlar. Bundan oon iki sene once kanarya beslerdik babam ve abimle belki yuz cift kusumuz vardi. Ve yavrular... ama ben bu hayvandan hic yavru alamadim bi turlu

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Daha da sabretmelisiniz 2 3 hafta çok erken bir zaman ayrıca evet tünek seçimi ve konumu yanlış ben olsam 2 tahta tunegi yuvaya paralel takardim

14. Kayra kirac

Kayra kirac New Member

Beğenileri:
    0
    Ay zeynepcigim hic soyleme ya. Benimkiler yuvaligin yanindan gecmiyorlar. Bundan oon iki sene once kanarya beslerdik babam ve abimle belki yuz cift kusumuz vardi. Ve yavrular... ama ben bu hayvandan hic yavru alamadim bi turlu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

Yarin marangozdan tahta alicam tamam zimparalamam lazim mi

15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Marangozdan almayın 2 tanesi 4 ya da 5 tl dir petshoplarda vardır siz yuvarlak zor yaparsiniz

16. psipsi23

psipsi23 Member

Beğenileri:
    0
    Bence sadece bir adet tahta tünek yap yuvalıgın girişinin hizasında ve kafesi yüksek bi yere koy yuvalık asagıda oldugu için alçak hissetmesin hayvanlar yükseklik kusun dogasnda vardır:)

17. Kayra kirac

Kayra kirac New Member

Beğenileri:
    0
    Buldum aldim zAten

#17 Kayra kirac, 12 Şubat 2015
    Son düzenleme: 13 Şubat 2015
  18. psipsi23

psipsi23 Member

Beğenileri:
    0
    Tahta tüneği bilemicem ama şöyle bi durum yaşadım ben tek kuşuma 8 sene boyunca plastik tünekde baktım hiç sorun olmadı.:)Son bir senedir tahta tünek aldım 9 yaşına bastı kerata maşallah.Düzeni dedğim yaparsan %90 sonuc alırsın yuvalıga zamanla girecektir mutlaka..maşallah kuşlarınıza iyi gözüküyolar.

19. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    petshop ihtiyaçlarınız için internetten sipariş vermenizi tavsiye ederim.ben koca trabzonda plastik folluklu yuva bulamadım.dandik yuvalar 10 lira.4,5-5 liralık yemler 8-9 lira.

20. Kayra kirac

Kayra kirac New Member

Beğenileri:
    0
    Cok saolun buldum adamin kendi uretim haneessi varmis tahta tunek aldim iki tane bir alta biri uste gelecek sekilde paralel koydum. Kum aldim. Birde bu balikli birsey varmis gaga tasi gibi onu aldum. Yanliz bir odaya 2metrelik bir yukseklige koydum. Kuslarima bakti uretici guzel bunlar yumurtlamaya hazir dedi o balik seyli tastan var mi dedi yok dedim onu verdi ilgilenme dedi. oyle yani yaptim temizlesim kafesi .yuvaliga da tarcin tozu ekeledim dun kafasini iceriye sokto geri cikardi. Belki bizden cekiniyor dedim ayri odaya koydum.

Sayfayı Paylaş