Karadeniz Pet

Ay cok sinir oldum cok....

Kayra kirac

Yeni Üye
Benim bu kuslarim neden boyle mamalik koyunca tamam disi yatiyor yuvaliga adim bile atmiyorlar acaba yuvaliktan mi korkuyor bilmiyorum. ay cok sinir olmaya basladim artik benim kuslar cok kizgin. Dişi cak cak bagiriyor. Kafalarini kasiyorlar. Öp üşüyorlar ama baska birsey yok.

Son düzenleme:
siz kendi haline bırakın sakin bir oda olsun siz olduğunuz için sizi istiyor heralde bağırması ondandır sakin bir odaya bırakın böylelikle hem yavrularıda olur bağırmazda

Biraz daha sabir olacaktır inşaallah varsa fotoğraf paylaşın bi bakalım

Görünüşe göre herşey yolunda gidiyor,sabırsızlık edip herşeyi bozmayın,biraz daha sabır.

Resimleri i daha önce koydum ama yine koyarim birde uzerini ortmeli miyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:21 --

XBk736.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

Merhaba yusuf bey. Benim kuslarim tuy dokumune girmisti almazdan once yaklasik olarak iki uc haftadir bendeler simdi minik minik tuyleri cikiyor acaba bundan dolayi mi ciftlesme olmuyor

Kuşlar iyi görünüyor erkek tüyde ama dişiyi tam göremedim b vitamini ve banyo veriniz

Resimleri i daha önce koydum ama yine koyarim birde uzerini ortmeli miyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:21 --

XBk736.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

Merhaba yusuf bey. Benim kuslarim tuy dokumune girmisti almazdan once yaklasik olarak iki uc haftadir bendeler simdi minik minik tuyleri cikiyor acaba bundan dolayi mi ciftlesme olmuyor

Tünek pozisyonları çok yanlış , belki bundandır sorununuz. ve üzerini örtmeyin üzerini neden örtüyorsunuz ki. ? Sussunlar diye örtüyorsanız gün ışığı ile başbaşa bırakın 1 hafta , yani herhangi bir ışık açıp kapama olayı yapmayın o zaman alışırlar ve güvenirler size.

Tünek pozisyonları çok yanlış , belki bundandır sorununuz. ve üzerini örtmeyin üzerini neden örtüyorsunuz ki. ? Sussunlar diye örtüyorsanız gün ışığı ile başbaşa bırakın 1 hafta , yani herhangi bir ışık açıp kapama olayı yapmayın o zaman alışırlar ve güvenirler size.

Uyumasi icin koymustim ortuyu tunegi nasil koymaliyim. Yuvalikla hic ilgilenmiyorlar sorun bu aslinda.

o yönde değil tersi yönde yani yatay şekilde biri yuvanın biraz ilerisinde 1 tık aşağısında , diğeri de onun karşısında biraz yüksekte olacak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:30 -->-> Daha önceki mesaj 17:23 --

Örnek olarak bu konuda ki kafese bakabilirsiniz. http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/kuslara-ne-oldu-34799.html#post343799

Hangi konuya bakmaliyim yuvaligin tunegi yok o yuzden onun onunde bir tane var birisi de yemligin onunde birisi de mamaligin onunde yanlis mi olmus yuvaliga karanfil koydum yuvaligi begenmiyorlarmi onu anlamadim ben. Yuvalik eski kuslarindi acaba o yuzden mi girmiyorlar.

Valla sabır işi gerçi sabır edemiyo insan..ben bir yıl bekleyip kuluçkadaki dişimin ölümüyle çok üzüldüm..şimdi yeni dişinin yumurtlamasını bekliyorum..daha ilk kez bugün yuvalığa girdi 5 dk. Durup çoktı bidahada yok

DlJJ4y.jpg
kafes duzenim bu yanlis mi olmus

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 18:10 --

Valla sabır işi gerçi sabır edemiyo insan..ben bir yıl bekleyip kuluçkadaki dişimin ölümüyle çok üzüldüm..şimdi yeni dişinin yumurtlamasını bekliyorum..daha ilk kez bugün yuvalığa girdi 5 dk. Durup çoktı bidahada yok

Ay zeynepcigim hic soyleme ya. Benimkiler yuvaligin yanindan gecmiyorlar. Bundan oon iki sene once kanarya beslerdik babam ve abimle belki yuz cift kusumuz vardi. Ve yavrular... ama ben bu hayvandan hic yavru alamadim bi turlu

Daha da sabretmelisiniz 2 3 hafta çok erken bir zaman ayrıca evet tünek seçimi ve konumu yanlış ben olsam 2 tahta tunegi yuvaya paralel takardim

Ay zeynepcigim hic soyleme ya. Benimkiler yuvaligin yanindan gecmiyorlar. Bundan oon iki sene once kanarya beslerdik babam ve abimle belki yuz cift kusumuz vardi. Ve yavrular... ama ben bu hayvandan hic yavru alamadim bi turlu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

Yarin marangozdan tahta alicam tamam zimparalamam lazim mi

Marangozdan almayın 2 tanesi 4 ya da 5 tl dir petshoplarda vardır siz yuvarlak zor yaparsiniz

Bence sadece bir adet tahta tünek yap yuvalıgın girişinin hizasında ve kafesi yüksek bi yere koy yuvalık asagıda oldugu için alçak hissetmesin hayvanlar yükseklik kusun dogasnda vardır:)

Tahta tüneği bilemicem ama şöyle bi durum yaşadım ben tek kuşuma 8 sene boyunca plastik tünekde baktım hiç sorun olmadı.:)Son bir senedir tahta tünek aldım 9 yaşına bastı kerata maşallah.Düzeni dedğim yaparsan %90 sonuc alırsın yuvalıga zamanla girecektir mutlaka..maşallah kuşlarınıza iyi gözüküyolar.

Vallahi ben diyarbakir silvanda oturuyorum bakin bakalim varsa burda petshop seve seve alirim. Burda dogru duzgun bir park yok kaldi ki petshop. Kendi isimi kendim halletmem lazim malesef. Kuslari da gaziantepden aldim getirdim zAten

petshop ihtiyaçlarınız için internetten sipariş vermenizi tavsiye ederim.ben koca trabzonda plastik folluklu yuva bulamadım.dandik yuvalar 10 lira.4,5-5 liralık yemler 8-9 lira.

Tahta tüneği bilemicem ama şöyle bi durum yaşadım ben tek kuşuma 8 sene boyunca plastik tünekde baktım hiç sorun olmadı.:)Son bir senedir tahta tünek aldım 9 yaşına bastı kerata maşallah.Düzeni dedğim yaparsan %90 sonuc alırsın yuvalıga zamanla girecektir mutlaka..maşallah kuşlarınıza iyi gözüküyolar.

petshop ihtiyaçlarınız için internetten sipariş vermenizi tavsiye ederim.ben koca trabzonda plastik folluklu yuva bulamadım.dandik yuvalar 10 lira.4,5-5 liralık yemler 8-9 lira.

Cok saolun buldum adamin kendi uretim haneessi varmis tahta tunek aldim iki tane bir alta biri uste gelecek sekilde paralel koydum. Kum aldim. Birde bu balikli birsey varmis gaga tasi gibi onu aldum. Yanliz bir odaya 2metrelik bir yukseklige koydum. Kuslarima bakti uretici guzel bunlar yumurtlamaya hazir dedi o balik seyli tastan var mi dedi yok dedim onu verdi ilgilenme dedi. oyle yani yaptim temizlesim kafesi .yuvaliga da tarcin tozu ekeledim dun kafasini iceriye sokto geri cikardi. Belki bizden cekiniyor dedim ayri odaya koydum.

Geri