Karadeniz Pet

Ayağı kırık kuş

Meryem Ataseven

Yeni Üye
Bugün yolda bulup getirdigim bu kus cinsiyeti nedir. Nasıl beslenmeli doğaya salmalımıyız.

Ekli dosyalar

• IMG_20181016_125707.jpg
    IMG_20181016_125707.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 40
Bana Ardıç kuşu veya Kır incir kuşu gibi geldi geçen gün bende 1 tane yakaladım bildiğim kadarıyla Kır incir kuşuydu akşama kadar güç toplamasını sağlayıp saldım. Sizde Veterinere götürebilirsiniz doğa kuşlarından ücret talep etmiyorlar tedavisini yaptırıp 2-3 gün misafir ettikten sonra doğal yaşamına salabilirsiniz..

Eve getirip biraz su verdim vitaminli su içirdim. Veterinere götürdüm maalesef ayağının birisi kırık ve kopmuş geçici olarak dezenfekte edip sardı ancak bacağı komple kesilmeli tutmaz dedi. Tek ayakla yapabilir mi bilmiyorum. Yiyecek olarak ne yapabilirim nasıl yedirebilirim bilmiyorum çünkü hiç birşey yemedi ne yem ne de haşlanmış bulgur üzüldüm.

Dal darı verebilirsiniz ayrıca yulaf ta sever kafesi ses olmayan sakin 1 odaya koyun yiyecektir. Alternatif olarak başka veterinerede gösterin hemen ayağını keselim le olmaz bu işler neden se veterinerler işin hep kolayına kaçma derdinde..

Eve getirip biraz su verdim vitaminli su içirdim. Veterinere götürdüm maalesef ayağının birisi kırık ve kopmuş geçici olarak dezenfekte edip sardı ancak bacağı komple kesilmeli tutmaz dedi. Tek ayakla yapabilir mi bilmiyorum. Yiyecek olarak ne yapabilirim nasıl yedirebilirim bilmiyorum çünkü hiç birşey yemedi ne yem ne de haşlanmış bulgur üzüldüm.
Siz yine de bulunduğu yerin tabanına kuş yemi dökün, o yer. İnşallah iyileşir.

Hepsini yaptım muhabbet kuşlarımın karışık yemi vardı yulaf darı saglık tohumlarından oluşan yemedi ince bulgur başladım soğutup verdim yemedi ama bacağı kötü yerden kırılmış hatta hiç tutmuyor salip kedilere yem yapmakta istemedim ben sığırcık kuşuna benzettim ama tabiki ayaginin kesilmesi benimde tercihim degil

Bugün yolda bulup getirdigim bu kus cinsiyeti nedir. Nasıl beslenmeli doğaya salmalımıyız.

Canlı hayvan ile beslenirler. Sinek, kelebek, kurt gibi. Evinize giren sinekleri öldürüp verebilirseniz ağzını açıp kendi kapacaktır. Onun dışında fazla bi şey yemez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi