Karadeniz Pet

Ayağı kırılmıştı sargıya aldık açtık ama ayağını kullanmıyor

Kuyruğunu da silkeliyor orda da var. Hocam aynı evreleri yaşadım sayılır dediğiniz gibi kanama hariç ben de stres sandım kırmasını. Peki franch ve ölümcül olanı olma ihtimali var mı? Bir de veteriner hematom dedi kalsiyum verdi ne düşünüyorsunuz?
Aynen, bende merak ediyorum şu an kanamalı BTS olup olmadığını

Kuyruğunu da silkeliyor orda da var. Hocam aynı evreleri yaşadım sayılır dediğiniz gibi kanama hariç ben de stres sandım kırmasını. Peki franch ve ölümcül olanı olma ihtimali var mı? Bir de veteriner hematom dedi kalsiyum verdi ne düşünüyorsunuz?
Veterinerlerin sözünün üzerine söz söyleyemem. Bundan haya ederim.

Pirinç direk çiğ bir şekilde mi verilmeli, bunu bilmiyorum? Sanırım çiğ ise toz haline getireceğiz ya da haşlayıp öyle mi ekleyeceğiz..

Ayrıca ur tedavisi videonuz vesilesiyle bende tedaviyi öğrendim, veteriner ile de görüştüm uyulamalarım doğru: Lokal ameliyat. Sizin dediğiniz ur, tedavi ettiğimiz ur değil mi Ayhan Hocam?
Pirinç haşlanıp mamaya karıştırılabilir, ayrıca pirinç unu diye birşey de var.
Videodaki kuş başka. Yeni vaka başka. Yeni vakanın kanadında ur çıktı.
Bu bahsettiğimiz ur tüyün deriyi patlatamayıp içerde kalarak deri altında dolama gibi birşey olmasıdır.

Bu bahsettiğimiz ur tüyün deriyi patlatamayıp içerde kalarak deri altında dolama gibi birşey olmasıdır.
Pirinç ununun aynı etkiyi göstereceğini düşünemedim, doğru. Daha kolay oldu o zaman bu şimdi. Teşekkür ettim.
Deri altındaki ur.. İyiki bahsettiğimiz urların aynı olup olmadığını sormuşum.

Acil şifalar dilerim Ayhan hocam; hayırlı, sağlıklı üretimler.

Ömer kardeşin maaşallahı var çok bilgili sağ olsun banada çok faydalı bilgiler verdi veriyor o merak etme diyorsa bence merak etme bir çok veterner onun ında birini bilmiyor
Cok tesekkur ederim insallah dediginiz gibi olur. Ayagi icin ya da olabilecek agrilari icin onerebilecegi iz baska bir krem var midir? Sabirli davranmamiz gerekiyor sanirim?[

2 yaşında bugün daha iyi basıyor eskisi gibi tutmuyor artık en azından. Vitamin Bemiks yaZdı doktor hap.kalsiyum verdi.bende vitaform var onu veriyorum bazen.
İlaçlar hakında hiç bir bilgim yok sadece malesef benim kuşumda ayağını kırmıştı bundan 20-25 gün önce burdaki arkadaşların dediklerini yaptım şimdi iyi hiç bir sorunu yok ayakla ilgili çok güzelde uçabiliyor bıraksan tüm gün uçucak o derece yani ben vitamin harici hiç bir ilaç vermedim şahsen kendimde öleyim hayatımda.aynı şeyleri yaşadık benimki yavru olduğu için erken atlattı.birde meslek içabı kış bu zamanlar hep evdeyim bütün gün onunla ilgilendim sabah kaktık akşama kadar beraberdik bütün gün onu meşgul ettim sabah gece müzik dinlettim gittim konuştum burdaki bir çokm kişi bana kesinlikle avuçlama nefret ederler ondan dedi bana saçma geldi sabah kafesini temizledikten sonra avuçumda kahvaltısı yaptırdıktan sonra bir havluya sararak kucağıma aldım önceleri istemedi ama meçburdum ağızdan her gün 3 damla veternerin verdiği mutli vitamin damlasını ağzına damlatmam gerekiyordu vataminini verdikten sonra en az bir saat gitmesine izin vermedim.önceleri ısırdı ama şimdi artık yapmadımı yada saatını geçirtirdimmi hemen tavır alıyor umarım sizin kuşda bu kötü dönemden sonra mutlu bir hayat yaşar

İlaçlar hakında hiç bir bilgim yok sadece malesef benim kuşumda ayağını kırmıştı bundan 20-25 gün önce burdaki arkadaşların dediklerini yaptım şimdi iyi hiç bir sorunu yok ayakla ilgili çok güzelde uçabiliyor bıraksan tüm gün uçucak o derece yani ben vitamin harici hiç bir ilaç vermedim şahsen kendimde öleyim hayatımda.aynı şeyleri yaşadık benimki yavru olduğu için erken atlattı.birde meslek içabı kış bu zamanlar hep evdeyim bütün gün onunla ilgilendim sabah kaktık akşama kadar beraberdik bütün gün onu meşgul ettim sabah gece müzik dinlettim gittim konuştum burdaki bir çokm kişi bana kesinlikle avuçlama nefret ederler ondan dedi bana saçma geldi sabah kafesini temizledikten sonra avuçumda kahvaltısı yaptırdıktan sonra bir havluya sararak kucağıma aldım önceleri istemedi ama meçburdum ağızdan her gün 3 damla veternerin verdiği mutli vitamin damlasını ağzına damlatmam gerekiyordu vataminini verdikten sonra en az bir saat gitmesine izin vermedim.önceleri ısırdı ama şimdi artık yapmadımı yada saatını geçirtirdimmi hemen tavır alıyor umarım sizin kuşda bu kötü dönemden sonra mutlu bir hayat yaşar
Ne güzelsiniz sizin için çok mutlu oldum inşaallah hep neşeli sağlıklı kalır.Amin inşaallah benim bıcırığım da eski çok mutlu meraklı sağlıklı günlerindeki gibi olur ve bir daha hasta olmaz hep benimle olur..

Son düzenleme:
Haklısınız. Ama çoğu muhabbet kuşlarından anlamıyor.Kuşlara eziyet oluyor. ben veterinerime güveniyorum ama acele karar vermiş olabilir mi diye düşünüyorum bazen kuşum bir hematoma göre fazla halsiz solunumu da çok hızlı. Yinede teşekkürler :)

Kanat tüylerini kırıyordu ben kan hiç görmedim kuyruğunu çok silkelerdi sadece bir gün ben kırılan kanatlarını çekiyordum bir tanesini hatta en baştaki en uzun tüyü çekemedim canı acıdığını görünce bıraktım ondan bi kaç gün sonra kanama oldu.3 kere oldu şimdi öyle bir kanama Yok şükür ama derinlerde var gibi. Benim zorlamam yüzünden olmuş olabilir mi? Ve ne olmuş olabilir? Diğer kanadında da kan görmedim. Kuyruğunun birini doktor çekti kökü simsiyahtı.
Bir de kuyrugu hep yukarı aşağı gagasını açarak nefes alıyor bazen çok hızlı nefes alıyor genelde bacağını kırınca sargıda iyice boğuldu sanki azıcık kestim rahatlamıştı solunum sorunu olabilir mi sizce?
Bunları veterinere soramadım çok uzak kuş rahatsız sürekli götüremiyorum

Bize fizik tedavi gerekir ya kırıktan sonra onların da uzun süre sabit kaldı, korktu.Kullanmayarak iyileşsin diye bekliyordur benimki de öyle yavaş yavaş kullanmaya başladı.sana Öner’im aleo Vera sür bacağına.
Aleo vera surecegim tesk ederim. Bandajli ayagi uzun sure kapali olunca derisi de yipranmis epeyi insallah cabuk toparlariz.

Tam iyileşmediği için üstüne tam basamıyordur.Eğer ayağını hareket ettirip parmaklarını oynatabliyorsa sıkıntı yok gün geçtikçe daha iyiye gidecektir.Probyotik özellikle önermem sebebi antibiyotik sadece zararlı organizmalar üzerinde değil birçok organizmayı öldürür zaten kelime anlamıda canlı öldüren demektir.Sindirim sistemi tedaviden sonra desteklemek amaçlı probyotik önemli bunun damla şeklinde olanları var yine yeme katılıp katkı şeklinde kullanılan türleri var.Forumda bu konuda önerilen ve kullanılan probyotikler mevcut tercih senin.Vitamin olarak kullandığım Nekton-S multivitamin içerği gayet zengin içerisinde vitamin ve minareller haricinde aninoasitler bulundurur.Almanya üretimi bir ürün ve faydasını gözlemledim diyebilirim.Bunun dışında yine Sera markası ürünleri mevcut iki markayı kullandım gönül rahatlığıyla kullanılacak ürünler.
Ayagina basiyor ve hafif parmaklarinni hareket ettiriyor sadecebhani kullanmak istemiyor gbi sanirim korkuyor soylenenler gbi. Zaman vr sabirla gecer insallah. Antibiyotikten sanirim kakasinin rengini ve seklini degistirdi normal midir? Bide buna taktim simdi. Antibiyotik biter bitmez soylediginz vitamin ve probiyotiklere bakacagim cok tesk ederim.

Ayagina basiyor ve hafif parmaklarinni hareket ettiriyor sadecebhani kullanmak istemiyor gbi sanirim korkuyor soylenenler gbi. Zaman vr sabirla gecer insallah. Antibiyotikten sanirim kakasinin rengini ve seklini degistirdi normal midir? Bide buna taktim simdi. Antibiyotik biter bitmez soylediginz vitamin ve probiyotiklere bakacagim cok tesk ederim.
Antibiyotik etkili bir ilaçtır bütün zararlı parazitlerin yanında canlıya faydalı mikroorganizmaları da öldürür.Bu yüzden sindirim sisteminde ister istemez tahribat yaratacaktır.Bu tahribatı aslında bir nebze azaltmak için antibiyotiğe başlamadan önce kullanılan bir takım vitamin destek takviyeleride var.Zaten bu tür tedavilerden sonra vitamin ve probiyotik öneriyoruz ki bu hasarın izleri hızlı silinsin.Bugün bende ishalden çıkamayan yavru muhabbetim için özellikle probiyotik araştırdım ve Diazyme 256 80 gr aldım.Çeşitli markaları inceledim en ekonomik ve güvenilir olanı buydu.Yine buna benzer Versela laga OroDıgest-Greenvet Biointegra gibi kaliteli yüksek maliyetli ürünlerde var orta kalite olarak Nekton Probyotik de bulunuyor.Tercih senin

Aleo vera surecegim tesk ederim. Bandajli ayagi uzun sure kapali olunca derisi de yipranmis epeyi insallah cabuk toparlariz.
Ben bir de kendi yaptığım kefiri içiriyorum iyi geliyor kuşuma. Bugün ayağına tam basmaya başladı inşaallah seninki de düzelir hemen

Ben bir de kendi yaptığım kefiri içiriyorum iyi geliyor kuşuma. Bugün ayağına tam basmaya başladı inşaallah seninki de düzelir hemen
Ayağı tahriş olmuş evet bizimde aynıydı. Kıpkırmızıydı.aleoverayı fazla da sürmedim elimden hafif bacağına masaj yaptım hemen bıraktım 2 saat sonra inanamadım rengi düzelmişti.evde var bitki kestim sürdüm.

Ne güzelsiniz sizin için çok mutlu oldum inşaallah hep neşeli sağlıklı kalır.Amin inşaallah benim bıcırığım da eski çok mutlu meraklı sağlıklı günlerindeki gibi olur ve bir daha hasta olmaz hep benimle olur..
İlgini sevgini vermeye devam et Allahın izniyle düzelir yakında.

20171209_235456.jpg
Antibiyotik etkili bir ilaçtır bütün zararlı parazitlerin yanında canlıya faydalı mikroorganizmaları da öldürür.Bu yüzden sindirim sisteminde ister istemez tahribat yaratacaktır.Bu tahribatı aslında bir nebze azaltmak için antibiyotiğe başlamadan önce kullanılan bir takım vitamin destek takviyeleride var.Zaten bu tür tedavilerden sonra vitamin ve probiyotik öneriyoruz ki bu hasarın izleri hızlı silinsin.Bugün bende ishalden çıkamayan yavru muhabbetim için özellikle probiyotik araştırdım ve Diazyme 256 80 gr aldım.Çeşitli markaları inceledim en ekonomik ve güvenilir olanı buydu.Yine buna benzer Versela laga OroDıgest-Greenvet Biointegra gibi kaliteli yüksek maliyetli ürünlerde var orta kalite olarak Nekton Probyotik de bulunuyor.Tercih senin

Ayaginda tam kivrim yerindeki sisligimiz hala inmedi. Odem olusmus baya sargida kalinca. 4 gunluk antibiyotik tedavimiz btti. Hala net bir duzeome mevcut degil:( Erken biliyorum ama ödem icin ekstra bir sey diyebilecek olan var mi?
Fotografta da gorunuyor tam kavrama da yapamiyor hala basiyor ama...

Geri