Karadeniz Pet

ayağı mı kırıldı acaba :(

• Konbuyu başlatan Mücahit
  • Başlangıç tarihi
M

Mücahit

Guest
öncelikle şunu şöyliyeyim bir arkadaşın kuşu'dur benim değildir

arkadaşlar merhaba; az önce farkettim ki mubişim sağ ayağının üstüne tam basamıyor. tüneğe bastığında tüneği kavrayamıyor. elime aldım parmağımı kavrayamadı. geçen yıl mart ayında da sol ayağı kırılmıştı neyse ki atlattı. moralim çok bozuk. tünekteyken veya salıncaktayken ayağını sürekli havada tutuyor. elime aldığımda da farkettim ki şuan üstüne basamadığı ayağı sağlam olandan biraz daha şiş. güvendiğim bir veterinerim vardı malesef kapattı işyerini. incitmiş olabilir mi yoksa kırık mıdır? elime alıp kontrol ettim az önce geçen yıl sol ayağı kırıldığında bacağını ellediğimizde kanat altına doğru çok acı acı bağırırdı. şimdi aynı şeyi bu bacağına yaptım sesi çıkmadı. ama ayağına basamıyor ve sürekli havada tutuyor. garibim kanadını germeye çalışıyor bacağını arkaya doğru götüremiyor uçamıyor kendisi zaten. odama bıraktım yürümedi olduğu yerde sabit kaldı. çok zora almadıkça da yürümüyor. foto çekecektim fakat gözle görünür hiç bişi yok. sadece hafif şiş. renk değişikliği yok. tünekte hafif kaldırıyor. tamamen çekemiyor ayağını yukarı
gözünüzü seveyim bana bi akıl verin. ya da ist.da avrupa yakasında muhabbet kuşundan ciddi anlamda iyi anlayan bi veteriner ismi söyleyin. o benim herşeyim. sultanım da var ama muhabbetin yeri ayrı. 8 yaşına girecek yakında
incinme midir yoksa kırık mıdır bu ikisini birbirinden ayıran en önemli unsur nedir bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim neşesi yerinde geçen yıl ayağı kırıkken de öyleydi. neşesinden hiç tavbiz vermedi onun için çok tedirginim...

kuşun ayağı kırılacak veya incinecek bi durum varmı ortada kuş dışardaykenmi oldu kafestemi öyle oldu yani kırık veya incinme olmıyabilir enfenfeksiyon kapmış olabilir eğer kırık veya incinme yoksa Terramycin merhem sür bi kaç gün geçer bolda yeşillik ver kuşa

benimkide öleydi ama şişik deildi dün omzumdayken düştü sol ayağıda öle oldu ayağını basmıyor artık karnının üstünde yerde duruyor sol ayağını hep arkaya uzatıyor ne yapmalıyım kırıkmı incimişmi ben 12 yaşındayım babam veterinerede götürmüyor veteriner para alır die lütfen yardımcı olun nasıl tedavi ederim

Keşke yeni konu açsaydın. Her iki ayağı mı incindi? Bi tane ayağı incinde tek ayağının üzerinde durur. Karnının üstünde durması iyi değil. Bi fotoğraf atar mısın?

Geri