Karadeniz Pet

ayağına ip dolandi

ferit830

Yeni Üye
Arkadaslar kusumun ayagina tul ipi dolandi 3 saattir cikaramadim uğraşmaktan gozum görmez oldu cok şeffaf bir ip. Daha fazla dolanmasin diye uzun kısmını kopardım .bunu çıkarmanin kolay bir yolu var mi sabaha kadar beklesem bisey olurmu acil cevap verirseniz sevinirim

ipi kopardınysan pek sorun olmaz bence...

Yok kardeşim hala düğüm gibi var onu cikaramadim hafif sıkıyor

Ekran Alıntısıxxx.JPG

20160902_224322.jpg
20160902_224322.jpg
Deniyorum

Ekli dosyalar

• 20160902_224322.jpg
    20160902_224322.jpg
    971.7 KB · Görüntüleme: 71
  • 20160902_224322.jpg
    20160902_224322.jpg
    971.7 KB · Görüntüleme: 123
Fotografa gore soldaki ayaginin en sagdaki parmaginda dikkatli bakinca goruluyor seffaf tul ipi

hmmm. bence kürdan ve ye toplu iğne gibi ince parçalarla çıkarabilirsiniz ...iğneyi vb. iple parmağının arasına sokun biraz zorlayın kopar ve ışık altında yapın...

3 4 saattir ugrasiyorum ipi göremez oldum kusta huylandi elletmiyor artik sabaha biraksam bi sikinti olur mu acaba

yok sıkıntı olmaz fazla sıkmamış parmaktan çıkmayan yüzük misali... bırakın uyusun belki sabah kendisi çıkarır...

İpin ince olmasından ötürü ipi çekerseniz parmağını keser bence.
Kağıt kesiği gibi düşünebilirsiniz bu durumu.
Kuşu yakmam diyorsanız birisinden yardım alarak çok hafifçe çakmak ateşinin ucunu ayağının altından anlık saliselik bir süre tutup çekin bence.

Benim hatam yuzunden oldu ince kopar nasil olsa diye cektim iyice sıktı. Suan ustune basarak uyuyor sabah inşallah kendi çıkartmış olurda bi hata daha yapmam iş bana düşmez. Teşekkürler Allah razi olsun

Cakmakla yakarken ip eriyip ayagina yapisma ihtimali var cok cani yanar iki kisi daha kolay yapabilirsiniz

Hala cikaramadim yakmak disinda bi onerisi olan var mi arkadaşlar flas isiginda aksam daha iyi gorunuyordu suan net goremiyorum son foto yeni flasli

Şöyle düşünelim o zaman mumu elimizde söndürmeden evvel tükürükleriz ne ip ne de nede mum elimize yapışır.
O halde kuşunda ayağını ıslatıp bu işlemi gerçekleştirebiliriz.
Zaten ip oldukça ince ve küçük miktarda.
En ufak ısıda eriyip çözülecektir.
Benim kuşlar 100w oda ampulune konuyor bazen orda ki ısıya dahi 3 sn kadar dayanıyorlar sonra uçuyorlar.
Olaki ipten bir miktar ayağına yapıştı gagasıyla mutlaka temizleyecektir.

Şöyle düşünelim o zaman mumu elimizde söndürmeden evvel tükürükleriz ne ip ne de nede mum elimize yapışır.
O halde kuşunda ayağını ıslatıp bu işlemi gerçekleştirebiliriz.
Zaten ip oldukça ince ve küçük miktarda.
En ufak ısıda eriyip çözülecektir.
Benim kuşlar 100w oda ampulune konuyor bazen orda ki ısıya dahi 3 sn kadar dayanıyorlar sonra uçuyorlar.
Olaki ipten bir miktar ayağına yapıştı gagasıyla mutlaka temizleyecektir.
güzel tavsiye. akşamdan umarım çıkarmışsınızdır şuan farkına varmazsınız ama sabah kendisi çıkarmaya çalışırsa iyi se sıktırıp parmağındaki kan dolasımı kesme ihtimali var o yüzden bu tür vakalarda biran önce müdahale etmek gerekir

Geri