Karadeniz Pet

Ayakta hareketsizlik

nur_92

Meraklı Üye
image.jpeg
40 günlük muhabbet kuşum titremedi geçti Kuşçu'm üşüttünüz Şok'a girdiği için oldu Dedi dün gece ayağı hareket edemedi tünekten düştü tekrar götürdüm kanı çekildi ben bakamam tedavi bilmiyorum Dedi kuç veterinerine getirdim kuş biryere takılmış kafes tülü gibi felç değil Dedi kalsiyum eksikliği var Dedi soluğa korumalık ilaç verdi ayağını hafif kaldırıp açıp kapatabiliyor ama düet ayağı kadar değil sürekli havada tutup dinlendiriyor normal de yavru mamasından kalsiyum alması gerekmiyor mu neden böyle oldu geçer mi düzelir mi topal kalsın istemiyorum Bebek

Sorunlu ayağını Kaş'ımaya başladı düzelme belirtilimidir yündür tutunma varama genelde havada hareket ettirip kafasını Kaş'ımaya çalışıyor ama beceremiyor

Sadece yem yemesi vitamin mineral acısından yeterli olmadığı icin kusa vitamin ve evde hazırlanan mama desteği zaten gerekli oluyor her zaman. Veterinerinizin verdiği vitamin de, ayağı incindiyse dokuların iyileşme sürecini hızlandırır. İyileşme var dediğinize gore ayagini oynatmaya başlamış

Ayağında can var kuşçudaki mamalardan hep yiyordu aspur kuş yemi bilemiyorum üşütmesi neden olabilir ama yalnız değil kardeşi var düzelir mi dersiniz veteriner böyle kalabilir demiş topal kalmasın

Suyuna karıştırdım pek su içmiyor

O içer siz görmediğiniz zaman. Her olumsuz örnek sizin başınıza gelecek degil. Umut kesilmez insallah ayağı düzelir. Basimdan gecen birşeyi paylaşayım. Bir aile dostumuzun tavuğunun bacağı kırılmıştı direk eklem yerinden. Hayvancagiz hareket bile edemiyordu bacak bir tuhaf duruyordu zaten. Bir suru veterinere gittik. Kaldi ki bunlar kedi köpekten çok köy hayvanıyla ilgileniyorlar. Hepsi bir çözümü yok duzelmez daha da kötüye gider dediler. Ama biz onları umursamadık ayaga bandaj yapıp sabitledik. Aslında çözüm bu kadar basitmiş hayvan 2 hafta sonra diğerleriyle koşturmaya başladı hic bir sorunu kalmadı. Yanı kısacası bu isler belli olmaz Veteriner öyle Dedi diye kus sakat kalıcak deyip ilgilenmekten vazgeçmeyin. İkinci bir kus olması da ayrıca stresini azaltır.

cereyanla alakası yok hele ki şu sıcaklarda kuşun olduğu yerde cereyan olmaz kuşu alıştır ve serbest bırak odada uçsun falan enerjisini atsın kafese tırmanması falan sakıncalı ben hemen dışarı çıkartıyorum tüllük de takmıyorum 2 yıl besledığım kuş tüllük yüzünden 2 yıl boyunca topal yaşadı demekki bu sorunlar kuşlarda çok fazla oluyor..

cereyanla alakası yok hele ki şu sıcaklarda kuşun olduğu yerde cereyan olmaz kuşu alıştır ve serbest bırak odada uçsun falan enerjisini atsın kafese tırmanması falan sakıncalı ben hemen dışarı çıkartıyorum tüllük de takmıyorum 2 yıl besledığım kuş tüllük yüzünden 2 yıl boyunca topal yaşadı demekki bu sorunlar kuşlarda çok fazla oluyor..
Ayağıyla soğuk alması birbirinden bağımsız olusmus olabilir. Kus üşütmüş yazmış arkadaş baslari okursanız. Hava sıcaksa rüzgar olmayacak diye birsey yok

Arkadaşlar düne oranla tünele tutunma var genelde dinlendiriyor tamam iyileşmedi ama can geldi bacak iyi ayağı harekette işine gelince düşerken falan hemen tutunuyor

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    53.1 KB · Görüntüleme: 12
Hepinize çok teşekkürler dualarınızı eksik etmeyin yumurtadan çıkıp gelişimini gördüğüm için aile üyemiz sakınan göze çöp batar inşallah güzel günlere döneriz ☺️

Hepinize çok teşekkürler dualarınızı eksik etmeyin yumurtadan çıkıp gelişimini gördüğüm için aile üyemiz sakınan göze çöp batar inşallah güzel günlere döneriz ☺️
Kiyamam ya maşallah cok tatlı bu arada:) sağlıklı uzun yıllar geçirin bebisle. Sevindim iyiye gitmesine

Geri