petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ayazımın tırnakları çok uzadı. ne yapmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BİLALUYSAL tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. BİLALUYSAL

BİLALUYSAL New Member

Beğenileri:
    0
    iyi akşamlar. geçenlerde konu açmıştım düzeleceği konusunda yorumlar gelmişti. fakat ayazın ayak tırnakları çok fazla uzadı. koltukta halıda omzumda hep tırnakları takılıyor. psikolojisi bozulmaya başladı eskiden kafesten çıktığı gibi üzerimde saatlerce oynayan hayvan şimdi sadece dolap üzerine masa kitap üzerine gidiyor. ne yapmalıyım lütfen yardım edin. tırnağını biyere takacakta ayağıını kıracak diye içim gidiyor her saniye gözüm üstünde gerçekten önemi bir konu lütfen yardım edin.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  3. BİLALUYSAL

BİLALUYSAL New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah kendine gelir. tekrar yarın sabah halledeceğim. çok teşekkür ederim levent hocam.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Tırnak uzamasını önlemek için zımparalı tünek kullanabilirsiniz

#4 Uğur GENÇ, 31 Ocak 2015
    Son düzenleme: 31 Ocak 2015
  5. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Ben şuana kadar kuşların tırnaklarını hiç kesmedim. Doğal ağaçtan kestiğim tünekleri kullanıyorum ve uzamasını önlüyor diye okudum.

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Dostum zımparalı tünek kullan. Ya da al tırnak makasını eline, uçlarından kıvrılan yerlerini(ortalama 5mm gibi) kes, olsun bitsin. Bu kadar üzüntü yapmana gerek yok. Allah daha büyük dertler vermesin.

7. BİLALUYSAL

BİLALUYSAL New Member

Beğenileri:
    0
    sabah kestim tırnaklarını hiç sıkıntı olmadı allaha şükür. zımparalı tünekte koydum direk teşekkürler ilgilendiğiniz için.gökhan abi valla o bile üzüyor beni o hayvan zaten ufacık kafeste dışarı çıkıncada öyle heryere ayağını takıp bi yere pusunca üzüyor insanı teşekkür edeirim yardımın için :)

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Ne mutlu yardimci olabildiysek. Kendine de kusuna da iyi bak.

9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    tırnakları uzamammsı için tahta tünek kulan ama kesmeyi bildinden sorun olmaz dikat et damarlara gelmesin kan durmuyoor

Sayfayı Paylaş