Karadeniz Pet

Ayırdım

Berrin YASMİN

Emektar Üye
yavrular yuvadan atladı babayla yavruları ayrı kafese koydum baba yem kırmayı öğretsin diye çifthane kafes ızgaralı olduğu için ayrı kafesi aldım ve baba küçük olan yavruyu beslemiş ama büyük olanı beslememiş mama yapmaya devam etsem mi kararsız kaldım sizce doğru mu yaptım babayı ve yavruları ayrı kafese almakla YAVRULAR 34 VE 32 GÜNLÜK.

Son düzenleme:
Yavrular 35 , 45 gün lük oldularsa babayı yanlarına koymadan da ayrı bir kafeste bakabilirsin. Mama yavrulara herzaman iyi gelir bence devam et davranışlarına göre babayı al yanlarından ve mam ver.

yavrular kaç günlük ler de ayırdınız tam ayrıntı verirmisiniz birde neden yavruları anneden ayırdınız ?
mamayı eksik etmeyin yavrulara verirken tohum koymayın ve yumurta sadece havuc koyup verirseniz 2-3 gün kokmadan kalıyor

Yavrular 35 , 45 gün lük oldularsa babayı yanlarına koymadan da ayrı bir kafeste bakabilirsin. Mama yavrulara herzaman iyi gelir bence devam et davranışlarına göre babayı al yanlarından ve mam ver.

Yavrular 34 ve 32 günlük yem kırmayı bilmiyorlar daha küçük yavru bugün atladı yuvadan daha büyük olan da 2 3 gün oldu ve bende bugün ayırdım yavruları.

Keşke almasaydın anne ve babadan zaten onlar kendisi belli ederdi sana ayrman gereken zamanı. Bana kalırsa ital kabuksuz yem bulma şansın varsa dene ve sakın kum koymayı unutma. Ayrıca mama yapmaya devam et.

Geri