Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi hakkinda

gamze arat

Paylaşımcı Üye
arkadaslar. bir cift muhabbet kusum var. daha once yuvalik takmistim fakat kuslar tuye girince cikardim sonra takarim dedim. evin icinde serbestlerdi. simdi erkek zaten ciftlesmek istiyodu.disinin burnu kahverengi su anda. hatta sanirim beyazlamaya basliycak yakinda.tuye girdiginde kahverengi olmustu normalde. fakat soyle bisey yaptim bilmiyorum dogru mu kuslar birbirine yem kusuyo, birbirlerini kasiyolar fakat cok degil. normade ayni kafeste belli sure durup ciftlesmeyince ayiriyoruz ya kuslari. ben hic ayni kafeste yuvalik takiliyken tutmadan, yani en bastan ayirdim kuslari. hani sonradan deneyecegime en bastan deneyeyim dedim dogru bi yaklasim mi ? yoksa once ayni kafeste tutmam sonra ciftlesme olmazsa ayirmam sart mi? eger ayri kalsin derseniz kuslar birbirini gorup duysun mu? su anda ayni masanin ustunde yan yanalar. aralarina karton koymustum gormesinler diye ama disi cok uzgun geldi aldim kartonu. hangisi dogru? ne yapmaliyim? ikinci bir sorum daha olcak . evde tek ben varim sabah cikip aksam 6da geliyorum eve. kuslar benim kaldigim odada. rahatsiz olurlar mi benden? geldikten sonra dizi falan izliyorum oyle ses oluyo.cok gurultu yok yani. gerekirse hep kulaklik takabilirim ama biraz ses duysunlar diye dusunuyorum. odamda kalsinlar mi yoksa bombos oda var oraya mi koyayim? cok sessizlik problem olur mu? aksam geldigimde kus sesi falan dinletebilirim. uzun oldu kusura bakmayin. aklima takilanlari sormak istedim. yardimci olursaniz cok sevinirim.

Son düzenleme:
Gamze destan yazmışsın.. :)
1. Kuşlar belli bir süre durup ta çiftleşme olmazsa, yumurtala gelmezse ayırma yöntemini kullanabilirsin. Ayrı odalarda dursalar daha iyi ancak ev sessiz olacağı için canları sıkılacak. Yanlarına toplu zilli bir oyuncak verebilirsin. 3-4 hafta kadar ayrı kalmaları gerek. Masada yanyana iseler ikisi de birbirlerine bakan tele yapışıp öyle dururlar, yazık. Beraber durduklarında evin sessiz olması sorun olmaz. Televizyonun sesi çok açık olmadıktan sonra sorun olmaz. aynı odada durabilirler, birbirlerini görmeseler daha iyi.

Gamze destan yazmışsın.. :)
1. Kuşlar belli bir süre durup ta çiftleşme olmazsa, yumurtala gelmezse ayırma yöntemini kullanabilirsin. Ayrı odalarda dursalar daha iyi ancak ev sessiz olacağı için canları sıkılacak. Yanlarına toplu zilli bir oyuncak verebilirsin. 3-4 hafta kadar ayrı kalmaları gerek. Masada yanyana iseler ikisi de birbirlerine bakan tele yapışıp öyle dururlar, yazık. Beraber durduklarında evin sessiz olması sorun olmaz. Televizyonun sesi çok açık olmadıktan sonra sorun olmaz. aynı odada durabilirler, birbirlerini görmeseler daha iyi.

yazmakta ustume yoktur gercekten :D durun simdi dogru anlamis miyim? biraz karisik geldi yazdiginiz bana, kusura bskmayin. teyit edin. yani siz diyosunuz once ayni kafeste dene sansini, olmazsa ayir. yumurta olmaz ve ayirirsan birbirlerini gormeseler daha iyi. yani ayirirsam mumkunse farkli odalarda ve oyuncakli kafeslerde tutcam. eger isler yolunda gider ayirmaya gerek kalmazsa ayni odada durabilirler benimle. ama ses kisik ya da kulaklikla takilmam gerekicek. fakat bos odada da kalabilirler istersem. ikisi ayni kafesteyken sessiz odada olmalari da sorun olmaz.

Evet aynen doğru..
Bir de senin yerinde olsam marketlerde 35-40TLye satılan flash okuyucu mp3 çalarlar var. Onlardan alırım bir tane gündüz kısık seste muhabbet kuşu sesi çalsın. Özellikle çiftleşme ve yavru besleme sesleri tavsiye edilir. :)

Evet aynen doğru..
Bir de senin yerinde olsam marketlerde 35-40TLye satılan flash okuyucu mp3 çalarlar var. Onlardan alırım bir tane gündüz kısık seste muhabbet kuşu sesi çalsın. Özellikle çiftleşme ve yavru besleme sesleri tavsiye edilir. :)

tamamdir levent bey. ben bi tane edineyim mp3. ses olsa daha iyi olcak bi dort bes saat yeterli sanirim. cok da kafalari sismesin. gercekten cok tesekkur ederim. bikmadan usanmadan cevap veriyosunuz hep. bana cok yardiminiz dokundu. tekrardan cok tesekkurler. bol bol, saglikli uretimler size :)

Rica ederim. [MENTION=14533]gamze arat[/MENTION]. Saatli prizlerden alın. İstediğin saatte elektriği veriyor, istediğin saatte kesiyor.

494434d1400580398.jpg

Geri