Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi Hk.

Arif BYGL

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Şöyle bir sorum olacak,
İki çift muhabbet kuşum var ancak benim gördüğüm kadarıyla çiftleşme belirtileri yok. Ara ara öpüşme , Kaşıma olsa da bir çiftimde diğerinde hiç yok.

Ben şöyle yapsam iki erkeği ayrı kafese iki dişiyi ayrı kafese alsam 10 gün ayrı bıraksam etkisi olur mu ? Erkeklerim çok kızgın aslında ama olmayınca olmuyor.
Ortamları sessiz ayrı bi odadalar
Yükseklikleri iyi
Herşey uygun ama bilemedim işte.
Yardımlarınızı rica ediyorum
Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dediğiniz gibi yapabilirsiniz ama 10 günden fazla 1 aya yakın bir zaman ayrı kalmaları daha faydalı olur.

Dediğiniz gibi yapabilirsiniz ama 10 günden fazla 1 aya yakın bir zaman ayrı kalmaları daha faydalı olur.

Erkekleri ayrı kafeslerde, dişileri de yan yana tutabilirsin. Bu süre zarfında dişilere kızıştırıcı tohumlar ve mama yapın.. 3-4 hafta ayrı kalsınlar. Sonra dişileri istediğin şekilde erkeklerin ynına atarsın.

Birbirlerini görmeliler mi peki ?
2 kafes alt alta (erkekler) dişiler de onların orta yanında olur mu?
Ve ayırmadan sonra çiftleri rastgele erkeklerin yanına atmam problem olur mu ?

Alt alta olup görmeseler daha iyi olur(görmeleri de büyük sorun olmaz). Daha önce çift olmuş veya anlaşanları birleştirmek daha çabuk sonuç verir.

Erkekleri ayrı kafeslerde, dişileri de yan yana tutabilirsin. Bu süre zarfında dişilere kızıştırıcı tohumlar ve mama yapın.. 3-4 hafta ayrı kalsınlar. Sonra dişileri istediğin şekilde erkeklerin ynına atarsın.

Levent abi bi kafes daha yani erkekler aynı kafeste olsa olmaz mı yani ,

Benze bir konu olarak sormak istediğim, Yumurtala döneminden sonra ve yavruların yeme düşmesinden sonra çiftleri ayırmak gerekli olur mu ? Ayırmayı tavrisye ediyorsanız ne kadar bir süre uygun olur ?

Çİftlerin peş peşe kuluçka geçirmemeleri, kaybedilen kondisyonun kazanılıp daha verimli kuluçka geçirmeleri için ayrılıp dinlendirilmeleri uygun olur. Ayırma süresi 1-2 ayda olabilir daha fazla da.

3 kafesin yoksa yapacak bişey yok. Ancak erkekler tek kalsa daha iyi.

Alt alta olup görmeseler daha iyi olur(görmeleri de büyük sorun olmaz). Daha önce çift olmuş veya anlaşanları birleştirmek daha çabuk sonuç verir.

9bee79288c42b5d3cc6f438764fc293d.jpg
e01c0dd251eae72091ac3d5082b6e94e.jpg

Evet ayırma işlemini yaptım erkekler alt alta ayrı kafeslerde dişiler bir ayrı kafeste. Bir odada karşılıklı duruyorlar arada 3 m falan var

Uygun mudur ,? Erkekler kudurmaya başladı

Çok güzel olmuş olay bu işte ;) inşaallah yavru alırsınız

Çok güzel olmuş olay bu işte ;) inşaallah yavru alırsınız

Tamam o zaman içim rahat etti , 1 Aydan geriye sayım başlasın o halde

İnşallah Yusuf Bey çok istiyorum ama sadece benim değil onların da istemesi lazım sanırım . Toplum baskısı yok, rahatsız eden yok beyefendilere hanımefendilere ayrı oda tahsis ettik manzarası var yeşillik, yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında daha ne yapayım bilemedim

Keşke dişilerin kafesi biraz daha büyük olsaydı korkum yağlanmaları birde anladığım tek tünek var ve pek hareket edemeyecekler

Keşke dişilerin kafesi biraz daha büyük olsaydı korkum yağlanmaları birde anladığım tek tünek var ve pek hareket edemeyecekler

Hayırlı olsun..
Dişiler erkekleri görüp tepe yapışık dururlarsa, önlerine bir engel koyarsın olur biter.

Kafes yağlanmalarına engel olacak büyüklükte fotoda öyle görünmüş olabilir 2 uzun tünek var ..

Levent bey dişiler görmemeli diyosanız aynı odada görmeyecekleri bi yere alabilirim tele yapışma durumu şimdilik yok şuan kızıl darı ile ilgileniyorlar .

Son sorum her iki erkeğin kafesinde yuvalık olsun mu

ben son oluşturduğum çiftimde erkek ve dişiyi hiç yanyana koymadan 1 ay sadece birbirlerini duyabilecekleri şekilde tuttum. erkeğin ötüşüne dişi kuyruk kaldırmaya başlayınca birleştirdim. şimdi yumurtaları bekliyorum. dün çiftleşmeye başladıklarını gördüm :)

ben son oluşturduğum çiftimde erkek ve dişiyi hiç yanyana koymadan 1 ay sadece birbirlerini duyabilecekleri şekilde tuttum. erkeğin ötüşüne dişi kuyruk kaldırmaya başlayınca birleştirdim. şimdi yumurtaları bekliyorum. dün çiftleşmeye başladıklarını gördüm :)

Kuyruk kaldırma olayını ben yeni duydum bir çeşit kızgınlık ya da çiftleşme isteği belirtisi sanırım . Nasıl oluyor çiftleşme pozisyonuna mı geçiyor dişiler ?

Bu arada benim erkekler gayet iyi de dişilere bi yorum almak isterim herkesten,
Teşekkürler

afe16a19302ac4160ce2be5c3c8bc3c6.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:18 -->-> Daha önceki mesaj 21:42 --

Kuyruk kaldırma olayını ben yeni duydum bir çeşit kızgınlık ya da çiftleşme isteği belirtisi sanırım . Nasıl oluyor çiftleşme pozisyonuna mı geçiyor dişiler ?

Bu arada benim erkekler gayet iyi de dişilere bi yorum almak isterim herkesten,
Teşekkürler

afe16a19302ac4160ce2be5c3c8bc3c6.jpg

Yuvalık kalsın, dişiler tele yapışmıyorsa sorun yok.

Çİftlerin peş peşe kuluçka geçirmemeleri, kaybedilen kondisyonun kazanılıp daha verimli kuluçka geçirmeleri için ayrılıp dinlendirilmeleri uygun olur. Ayırma süresi 1-2 ayda olabilir daha fazla da.

Dişiler için yorumlarınızı bekliyorum:)

Sağdaki dişi kızışmış diğeri henüz kızışmamış durumda. Soldaki dişinin ayırma süresi daha uzun tutulabilir.