Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi

Kamen

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese merhaba.
Kızgın erkek fakat bir türlü kızışmayan 8 aylık dişi için ayırma yöntemini uygulayabilmek adına 60 cm lik salma kafes aldım.
Kuşların her ikisini de bu yeni kafese mi taşıyayım.
Yoksa erkek kuşu eski kafesinde bırakıp bir müddet sonra dişi kuşu yine erkeğin yanına eski kafese mi sağlayım?
Yoksa her ikisini de yeni kafese alıp ilk günden ortadan ayıram mı kafesi?

Hangi kafeste eşe atacaksınız erkek 1 ay kadar ayrı kalsın o kafeste disiyi de diğer kafese koyun Güle güle besleyin

Geniş ve ferah olması adına salma kafeste eşleşme gerçekleştirmeyi düşünüyorum.
Her ikisi de 7 aydır başka bir kafeste idiler.
Fakat her ikisini birden yabancı bir kafese almak kızışmayı geciktirir mi kafesi yeniden tanıma sürecinden ötürü?

Başkaca fikri olan kimse yok mu acaba?

bi sorun olmaz. hangi kafeste çiftleşecekler ise erkek o kafeste kalsın dişi diğer kafeste ve bu süreçte bir birlerini görmesinler. 1 ay ayırın. birleştirmeden 10 gün sonra kafes e yuvalık takabilirsiniz. sağlıcakla

bi sorun olmaz. hangi kafeste çiftleşecekler ise erkek o kafeste kalsın dişi diğer kafeste ve bu süreçte bir birlerini görmesinler. 1 ay ayırın. birleştirmeden 10 gün sonra kafes e yuvalık takabilirsiniz. sağlıcakla
Bende dişinin kızışmasını bekliyorum kuşlar aynı kafeste ortaya bölme koydum birbirlerini görüyorlar sorun olur mu?