Karadeniz Pet

.

• Konbuyu başlatan Hakan ÖZTIRAK
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan ÖZTIRAK

Guest
.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Strese girmiş olabilir kuşunuz. Uygun şartlarda nekadar süre beklediniz de ayırma yöntemine gittiniz?

Eğer üretim için ortam uygun değilse ayırmanız bir anlam ifade etmeyecektir bilginiz olsun.

Kardeş tek çift ise biraz sıkıntılı olur yavru alman.tek çift yavru almak istiyorsan yumurtalı veya altında yavru olan bir çift almanı tavsiye ederim.yavrusu olan olursa doğurmayada devam eder.

Hakan Bingöl Gaziantep

Bu hobiye yeni başlıyorsan tavsiyem bir çift altında yavrusu olan al garantili olur.Bunlardan aldığın yavrulardan ikinci çiftini yaparsın.

Hakan Bingöl Gaziantep

2d884eecb4b9b5264727d2290f7279cf.jpg

Böyle bir ortamı var uygunluk derken nasıl olmalı

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fazla girip çıkmayın odaya kendi hallerinde bırakın.

Benim odamda pc nin üstünde ve yanında kafesler sürekli görüyorlar beni ama kendi hallerinde rhataız etmiyorum

Bence odanın belirli bir kısmını tül perde ile bölün azda olsa. Daha rahat olacaklardır.

İyi akşamlar herkese. Çift kuşumda ayırma yoluna başladım dün dişiyi başka kafese aldım mamada verdim mamayı yedi ama hiç yem yemedi yarın 2 gün edecek yarın, daha yemliğin başına gelmedi ve olduğu tüneklikten başka tünekliğede gitmiyor sabahtan akşama kadar yerinde duruyor kuş sesi açtığımda erkekle birlikte ötüşüyorlar sadece neden böyle oldu yardım edebilirmisiniz .

1. si E Vitamini Takviyesi Yapın Yemlerine Nijer Tohumu karıştırın.
Yumurtalı çift almayın yazık olur büyük olasılıkla yumurtalara yatmaz ve boşa gider.
kafesi biraz büyültün o biraz dar.
gerisi zamana kalmış. sabır :)

»kafes baya geniş 3 tüneklik var ve aralarında atlayabiliyorlar, nijer yemlerinde mevcut, yumurtalı mama veriyorum bende yumurtalı çift almayı istemiyorum yatmazsa yazık olur kuşlara o yüzden elimdekilerden yumurta almak istiyorum

kuş sesleri sürekli açık kalırsa onlar tekken iyi gelecektir ortamda çok kuş varmış gibi.
Ayırmaya devam ediceksen dişi kuş da folluk takılı olsun dişi kuş follukla ilgilenmeye başladığı zaman erkeği dişinin yanına atabilirsin. iş dişiden geçiyor

Bu sizin sonradan kesin eş yavrusu alınmış çift diyip kuşlarınızı takas ettiğiniz kuşlar değil mi?

O zaman niye ayiriyorsunuzki bence eş olunduğu yavruları alındığı bilinen çift ayrilmamali inşaallah en kisa zamanda yavrularlar

Geri