petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aylar geçti ama hala çiftleşme olmadı :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Taner ALTIN tarafından 18 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar dişi muhabbetimi geçen senenin ağustos ayında almıştım çok iyi anlaşan kuşlarım var ama nedense kaç ay olmasına rağmen ne bi çiftleşme oldu ne bi yumurta kuşlarım sürekli ötüşüyorlar oynaşıyorlar erkek kur yapıyor yem kusuyor kaşıyor onu dişi sürekli yuvaya giriyor kemiriyor orayı burayı düzenliyor erkek sürekli çiftleşmek istiyor ama dişi izin vermiyor anca dişiyi kendi elimle tutarsam erkek dişinin üstüne çıkabiliyor diğer türlü dişi izin vermiyor ne yapmalıyım arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum :)

2. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    dişiyi ayırıp kızıstırıcı yemler(nijer,cetene,salgam tohumu) verebilirsiniz.mamadaki havuc oranını artırabilirsiniz.benim önerilerim bunlar.

3. muhabbetçi

Beğenileri:
    4
    gözükmüyordun bence sen dişiyi değiştir

4. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    foruma bayadır uğramıyorum doğru fırsatım fazla olmuyor hocam bu arada senin kuşlar ne oldu müjde varmı yoksa :) dişi tam anne olacak kuş damızlık ama erkeği istemiyor galiba ona göre bir erkek mi alsam napsam kendi erkeğimide tek mi beslesem diye düşünüyorum hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

hocam bi ara sürekli mama veriyordum kuşlarıma ama bayadır vermiyorum çünkü ziyan ediyorlar döküyorlar çoğunu özellikle dişi :) dişimin ceresi nar gibi bayadırda öyle kızışkın ama erkeği kabul etmiyor nedense çiftleşmede erkek ayak atıp duruyor ama

5. mavişim16

mavişim16 New Member

Beğenileri:
    0
    dişi yuvalığı kemirmeye başladıysa hiç ayırma kuşları 1 ay daha bekle çiftleşmek için kendini hazırlıyodur dişi

6. muhabbetçi

Beğenileri:
    4
    benimkileri biliyon ilk kuluçka hepsi boştu ikinci kuluçkada yavru yumurta içinde ölmüştü 3. kuluçkada erkek ilk iki yumurtayı kırdı şimdi dişinin altın da tahminimce 3 dolu yumurta var sabah akşam çiftleşiyorlardı inş bu sefer olacak erkeği ayırdımm

7. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    dişiyi değiştirin o zaman.dişi çiftleşmek istemiyorsa zor yumurta alırsınız.bnm öyle bi çift kuşum vardı bnde 3-4 ay yumurta alamadım en sonunda dişiyi değiştirdim.

8. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hayırlı olsun hocam :) inşallah hayırlı ve güzel yavrular alırsın mavişim16 dişi geldiğinden beri ilgili yuvalıkla çok seviyor ilgilenmeyi ben bişi koyuyorum yuvalığa mesela talaş alıp atıyor hiçbişi bırakmıyor yuvalıkta hocam dişiyi değiştirecemde dişi tam damızlık ve bana çok alıştı kıyamıyorum ya :)

9. muhabbetçi

Beğenileri:
    4
    eyvallah inş sende yavrularını seversin

10. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    inşallah tek isteğim o :)

11. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ksen cok bekledin bunları bence dişide sorun var büyük olasıkla kısır şimdiye yumurtlarlardı bence değiştir dişinin kuşcuuya git ver üstüne 5 tl alıyor takas için

12. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam çiftleşmeye izin vermiyor ki kısır olduğunu anlıyayım yumurtlasa anlaşılır yumurtlamadan anlaşılmazki

13. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Taner 3-4 hafta ayırsan dişiyi, bu sürede biraz kızıştırıp hazırlasan, bence bu iş olur.

14. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    öncelikle yorumun için teşekkürler levent hocam,abim.Abi bende onu düşünüyordum dişiye mama takviyesi yapsam ve nijer versem kızıştırır değil mi ama dişimin ceresi nar gibi ve günde bir kaç kez yuvalığa girip kemiriyor orayı burayı ne koyarsam yuvaya dışarı atıyor hiçbişi koydurmuyor bomboş duruyor yuvalık

15. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Olsun sen yine de bir süre ayır, 8 aydır bi iş olmadıysa birşeyler yapma vakti gelmiş te geçiyor bile. :)

16. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    tamamdır levent abi yeni bir kafes bulup ayıracam kerataları :) teşekkürler:)

17. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuşlarımı ayırdım fakat 1 gün sonra tekrar aynı yere koydum çünkü erkek kuşum baya üzüldü fazla ötmemeye başladı dişimde fazla yem yemiyor zaten hep erkek besliyor onu oda üzüldü kıyamadım keratalara tekrar aynı yere koydum dişi yuvalıkla hep ilgili erkek kur yapıyor üstüne çıkıyor çiftleşme 1 saniye oluyor sonra düşüyorlar tünekten anlamış değilim :(

Sayfayı Paylaş