Karadeniz Pet

ayna ile üretim

• Konbuyu başlatan muratünal
  • Başlangıç tarihi
M

muratünal

Guest
arkadaşlar bnde 1 çift muhabbet kuşu var geçen hafta yuvalığı taktım ama dişi umursamadı. internette gezinirken muhabbet kuşlarında sürü psikolojisi olduğu için 1 çiftle üretimin zor olduğunu öğrendim ve kendimce bişey yapmak istedim kafesin 1 cm dışına küçük bi ayna koydum kendilerini görüp başka kuş sansınlar diye bide eski bi telefona muhabbet kuşu çifleşme sesi kaydedip belli saatlede dinletiyorum dişi aynada kendini görünce aynaya yöneliyor erkeği kovuyo ama aynayla ilgisi kesilince erkekle ilgileniyor erkek hep dişiyle ilgilenmeye çalııyor
gelelim sorulara;
+aynanın bir faydası-zararı olurmu?
+kuş seslerinin bir faydası-zararı olurmu?
+yuvalığa ilgisini nasıl çekebilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:03 --

kimseden cevap yokmu

Ayna kuşların her türlü psikolojisini bozar kafayı yerler uzak tutun aynadan. Kuş sesi açabilirsiniz hiçbi zararı yok. Yuvalığa ilgisini ise siz çekemezsiniz. İlla yumurta alcam diye beklemeyin zamana bırakın. Olmayacaksa 50 kuşun arasında yine olmaz.

Hocam hiç çift olmuş kuşa ayna takılırmı , dişi veya erkek gider aynaya kur yaparlar en kısa zamanda sök istersen. Yuvalığa ise kendileri zamanı gelince yuvalıga girer çıkarlar , kuş sesinde sorun olmaz aç dinlet.

merhaba
kuşlarınız elbette bir gün yuvaya gireceklerdir.Yani kesin girerler.Bu 1 ay da olabilir 1 sene de olabilir.Zaten üretim işi sabır ister.Aynayı çıkar birbirleriyle ilişkiyi kesebilirler.Sesinde bir faydası veya zararı olmaz gereksiz bir şeydir.

Bu kadar çok uğraşıp değişik şeyler denemek bence faydadan çok zarar getirir. Siz gerekli ortamı sağladıktan sonra sabredeceksiniz tabi bu arada da gözlemleyeceksiniz. Çiftleşme sesini bende bazen dinletiyorum erkek ilk duyunca heyecanlanıyor ama sonra umursamıyor.

kuşlara düzenli mama vitamin takviyesi yap gerisini onlara bırak ne aman olgunlaşıp çiftleşmek isterlerse ozaman yuvayada girer kafanı yorma biraz bekle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:22 -->-> Daha önceki mesaj 09:21 --

Aslında bu soruları haydar amcaya sormak lazım :) :) :) ne cevaplar gelirdi :) :)

Geri