petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ayna

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Revolution tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Revolution

merhaba arkadaslar muhabbet kuşumu yeni aldım 1 yaslarında erkek bir kuş . yanına ayna aldım benden oncekı sahıbı koymamıs ve dısarı atmasın dıye sahıplendım kus zaten alıcaktım boyle birşey olduğunu duyunca hemen gidip aldım . Aynadan ayrılmıyor bana alışmasında - bir rol oynarmı ayna ? lütfen bana bu konuda bilgi verin alışana kadar bana , aynayı çıkartmalımıyım ?

2. Yunus Emre OĞUZ

aynada ki kendi yansımasını başka kuş sanıp onunla ilgilenir seni takmaz yani alıştırmak için çıkart aynayı önceki sahibi evcilleştirmemiş ise bu yaşda evcilleşmesi zor yanına dişi al eş e at yavruları olursa onları alıştırırsın ve aynayı mutlaka çıkart

3. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ayna var ise size ilgi göstermez. Aynadaki yansımasını baska kus sanar.

4. Revolution

bir çok yerde ve bir çok kişiden 1 yası gec deıl alısır ortama ve snaa dedıler :/

5. Yunus Emre OĞUZ

kardeşim yaşı oturmuş kuş 1 yıl boyunca kafesde beklemişse kimse dokunmadan bu yaştamı cabuk alışır yoksa sadece 1 2 aylık kuş daha kafes ne bilmeyen kuş mu daha cabukk alışır insana otur sen mantık yürüt

6. Revolution

alışmış zaten ınsanlara hiç kaçması yok korkması yok onun için söyledim zaten kafesten cıkartıyorlarmıs ele gelıyormus omza fılan ama bana gelmıyor suan mesala babamı ılk goruste gıttı yanına :/

7. Yunus Emre OĞUZ

o zaman olur saten sahibi evcilleştirmediyse diye belirtmiştim sen aynayıı çıkart kuşa yaklaş alışır sana süreci hızlandırmak istiyorsan kuşu solanda değil odana taşı sadece odada seni gördüğünden daha cabuk alışır

8. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    size ilgi göstermesini size alışmasını istiyorsanız aynayı çıkartın

9. Revolution

odamda zaten baş köşede :) peki ceyran yok ama oda camı acık etkılermı ? ee biide 4 gündür aynalı cıkartırsam uzulur bana kusermı

10. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    aynayı çıkartın küsmez inşallah.ceyranda bırakmayın tek cam açık olsun ceyranın ortasında kalırsa allah korusun hasta olur

11. Revolution

küsüp küsmediğini nasıl anlarım aynadan hiç ayrılmıyor cunkı suan bıle aynanın karsıısında dans edıyor :/ resım atsam tam yas soyluyebılırmısınız ve sağlığını

12. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    Resmini Atın Bakalım

13. Revolution

14. Yunus Emre OĞUZ

gözlerindeki iris büyük ama daha beyaz değil dediğiniz gibi bencede 1 1.5 yasında flan ama kızışmış bunun yanına kızışmış bi dişi iyi giderdi :) dans ediyo dediğinde aynadaki kuşa kur yapıyordur :)

15. Revolution

şuan o iş bana imkansız :D hiç bir bilgim yok cunkı yavru konsuunda ogrenınce yası yasına uygun bır es bulucam zaten :D sağlığı nasıl peki ?

16. Yunus Emre OĞUZ

ben bi sorun göremedim MAŞAALLAH arada sebze meyve verin vitamin yerine yaşı gelmiş saten bi eş al kısa zmanda belki torun verirler sana :D

17. Revolution

ırkı hakkında bir bilginiz varmı acaba kuş işinde baya yeniyimde :) herşeyini öğrenip 10 15 sene benle yasamsını ıstıyorumda :D

18. Yunus Emre OĞUZ

o kısmet kardeşi her varlığa bi zaman biçilmiş :) ırk konusunda benimde çok bilgim yok yanklış birşeydeyip yanıltmak istemem amao kuş bende olsa imkanımd varsa alırdım dişi yanına eş :D forumu az gezerek az mantık yürüterek kısa zamanda herşeyi öğrenirsin :)

Sayfayı Paylaş