Karadeniz Pet

Aynı anda çift kuş(dişi-erkek) almak

korkmass

Yeni Üye
Dişi ve erkek iki yavru kuş almak istiyorum aynı kafese koyacağım kafesim uygun. Bakımı zor mudur, kendime alıştırabilir miyim, eğitebilir miyim? Ya da önce erkek alıp daha sonra mı dişi almalıyım? Bir de eşini neye göre seçmeliyim? Teşekkürler

ikisini aynı kafese koyarsan egite bilecegini pek sanmıyorum malesef.

eger niyetin yavru almaksa bence direk damızlık cift almanı öneririm .

Dişi ve erkek iki yavru kuş almak istiyorum aynı kafese koyacağım kafesim uygun. Bakımı zor mudur, kendime alıştırabilir miyim, eğitebilir miyim? Ya da önce erkek alıp daha sonra mı dişi almalıyım? Bir de eşini neye göre seçmeliyim? Teşekkürler
Amacın eğitmekse önce erkek al. Eğit belli bir süre(1 sene gibi) geçince, yanına damızlık dişi alırsın. Eğitimi 1 sene sürmez. Eğitilmiş kuşun zevkini 1 sene yaşarsın anlamında söyledim.

Amacın eğitmekse önce erkek al. Eğit belli bir süre(1 sene gibi) geçince, yanına damızlık dişi alırsın. Eğitimi 1 sene sürmez. Eğitilmiş kuşun zevkini 1 sene yaşarsın anlamında söyledim.

abi benim aklımada şu takılıyor . hep erkek kuş alıp egitiyoruz
dişiyi egitsek yanına erkek alsak kulucka döneminde faydalarını görmezmıyız ?

vay benı rahatsız etdin diyip kırmaz yumurtayı mesela veya yumurtaya dokundun yuvadan atıyım yavruya elledin beslemiyom vs gibi sorunları engellemezmı dısının alışkın olması ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:37 -->-> Daha önceki mesaj 14:32 --

Gündüzleri evde değilim tek başına kalacak evde. Yalnız kalmasını istemediğim için çift almak istedim. Yavrulatmak değil amacım yavrulamasa da olur. şu videoyu izlemiştim Muhabbet kuşları çift olursa konuşmaz mı? - UZMANTV

videodakı abla dogru diyo ola bilir Fakat gündüz tek kalacakları ıcın fazla ilgi gösteremıceksın böylece az olan konusma olasılıgı cok cok aza inecek .

abi benim aklımada şu takılıyor . hep erkek kuş alıp egitiyoruz
dişiyi egitsek yanına erkek alsak kulucka döneminde faydalarını görmezmıyız ?

vay benı rahatsız etdin diyip kırmaz yumurtayı mesela veya yumurtaya dokundun yuvadan atıyım yavruya elledin beslemiyom vs gibi sorunları engellemezmı dısının alışkın olması ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:37 -->-> Daha önceki mesaj 14:32 --

videodakı abla dogru diyo ola bilir Fakat gündüz tek kalacakları ıcın fazla ilgi gösteremıceksın böylece az olan konusma olasılıgı cok cok aza inecek .
Olur tabii ki Murat. Neden olmasın. Genelde erkekler daha uysal ve konuşmaya daha elverişliler. Bu sebepten erkek evcilleştirilir öncelikle. Yoksa al dişiyi eğit. O da evcilleşir.

Olur tabii ki Murat. Neden olmasın. Genelde erkekler daha uysal ve konuşmaya daha elverişliler. Bu sebepten erkek evcilleştirilir öncelikle. Yoksa al dişiyi eğit. O da evcilleşir.

eger kuluckada egitimli olmasının faydalarını göreceksek cok iyi bi secenek olabilir
ama göremiceksek ekekler dedigin gibi daha yatkın .

çift olarak direkt alıp aynı kafese koyarsan konuşması imkansız ötesi alıştırmaya alıştırabilirsin ama bunun için de mükemmel bir eğitmen olmalısın aksi takdirde bu da çok çok zor çift kuşu alıştırmak. Çift kuşu eğitmiş biri olarak söylüyorum gerçekten çok zor eğer illa eğiticem diyorsan tek al besle.

çoğunluk aynı fikirde sanırım önce tek alıp sonra yanına eş alacağım galiba

ben de su an bi tane ele kola alıskın konusan muhabbet kusu var yavruyken aldım 8-9 ay sora da yanına bi eş aldm yalnız sunu belirtmek isterm ki kusuma es alırken zorlandım ,eş tutma konusu biraz karısık artı belirtmem gerekirse kusun sana çok alıskın olunca herseyi kıskanabiliyo yanına koydugun dişi ile bile it talaşına girip seni görünce kafesden çıkmaya filan çalısabiliyo benm ki sadece 8-9 ayda böle sanırım 1 yıldan daha uzun süre yalnız bakar sora eş tutturmaya çalışırsan çok daha zorlanacaksındır.bakalm insallah benm ufaklık su an biraz biraz alıştı ,umarım yavrularını da en kısa zamanda görürürm =)

aynı anda eşli yavru kuş alıp sonuca ulaşan olmadı mı? çoğunluk önce tek al sonra eş al diyor ama bu seferde bize karşı ilgilerinin azaldığı söyleniyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 13:53 --

konu güncel arkadaşlar

Yerinde olsam egiteceksem dişi yi alırdım önce ha yok egitmeyecem diyorsanız çift alin

Avantajı şu herkes erkek kuşu över fakat erkek 3 ay sonra kizisip sağa sola kura başlar. sonra aldığınız dişi ile uyumsuz olma oranı yüksek fakat dişi kuş alıp egitirseniz ve aylar sonra sıkılıp es alayım derseniz hem iyi bakilmis bir dişi olur hem daha iyi kızar hem de es seçme olasılığı çok düşüktür. Karar sizin ben yillarimi verdim canlılara

Avantajı şu herkes erkek kuşu över fakat erkek 3 ay sonra kizisip sağa sola kura başlar. sonra aldığınız dişi ile uyumsuz olma oranı yüksek fakat dişi kuş alıp egitirseniz ve aylar sonra sıkılıp es alayım derseniz hem iyi bakilmis bir dişi olur hem daha iyi kızar hem de es seçme olasılığı çok düşüktür. Karar sizin ben yillarimi verdim canlılara

anladım teşekkür ederim

Geri