petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aynı kafese koymalı mıyım ve gaga sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve buraksonmez tarafından 2 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    Öncelikle Selamın aleyküm sorularım şunlar bildiğin üzere benim 7+ aylık bir Sarı var ben kırma jumbo diye aldım şuna bak ki "çek" çıktı ve 45 günlük diye aldım 7 aylık çıktı vermeye kıyamadığım için bende kaldı neyse anneannemler de bir tane almışlar bizden görüp ve kuşları bizde kaldı gittiler 1 haftaya dönecekler bu kuş sanırsam onlara ingiliz 40 45 günlük diye vermişler aynı kuşçu bize satan yerden almışlar fakat Yüksel abi maviye 9 ay - 1 yaş arası dedi eğer öyleyse bu kuşçu fazla oldu neyse bu bende kaldı fakat buna elimi değdirebiliyorum kaçmıyor gagasını seviyorum elime çıkıyor kafesteyken biraz uysal ama benim sarı sanırsam vahşi :d ele gelmiyor hep kaçıyor kafese eli sokmadan zıplıyor :(
    ben bunları aynı kafese koysam bir şey olur mu ?
    bu mavinin gagasının üstündeki pislikler için vazelin mi sürmeliyim sarı beni parçalıyor yüksel abi boynundan tut sür dedi ben onun boynundan nasıl tutmalıyım ?
    Sarı bana alışır mı ? [​IMG][​IMG][​IMG]

2. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Mavili kusta mantar var vazelin kullanabilirsiniz bir an evvel baslayin ayaklarina da surun kesinlikle abinizin jumbo diye aldigi kusla ayni kafese koymayin bulasmasin

buraksonmez bunu beğendi.
  3. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    Peki bu kuşlarının mantar sorunları geçtikten sonra koymalımıyım ve iki kuşada yüksel abi cek dedi bu ikisi çek mi ve mavi kaç aylık acaba?

4. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    106
    sarı kuş lutino dicem gözleri kırmızı değil en azından resimden öyle görünüyor, double factor dicem oda değil.jumbo değil zaten sağ gözüne bakarak çek diyorum sağ gözleri kör olur onların en azından böyle öğrendik, mavi kuşta mantar var doğrudur kuşun gaga yanlarındaki tüyü açarak vazelin sürün altlara işlemesin mavi kuşada yerli çek kırması diyorum ama rengi efsane maşallah.

5. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Mantari gectikten sonra disiyi erkegin kafesine koyabilirsiniz

6. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    mavinin yaşı kaç ?

7. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    İKİ kuşuda aynı kafese koydum fakat sarı maviyi 4 5 kere gagaladı sonra bir kez daha koydum bir kez daha gagaladı kavga yaptılar ne yapmalıyım?

8. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Dişiyi mi erkeğin yanına yoksa erkeği mi dişinin yanına koydunuz?

9. buraksonmez

buraksonmez New Member

Beğenileri:
    2
    erkeği dişinin yanına

10. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Bir kaç mesaj yukarıda dişiyi erkeğin yanına atmaniz söylenmiş size.
    Dişiler zaten hırçın oluyor bir de kafeste hakim taraf olmuş erkeği yanına koyunca

11. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Hastalık iyileşmeden koyarsanız dişiyede bulaştırırsınız. Erkeğin hakim olduğu kafese dişiyi koyun. Erkek özgüvenli olmalı.

Sayfayı Paylaş