Karadeniz Pet

aynı kafeste 2 çif

yusufkral

Onursal Üye
slm sizlere bir kac soru soracagım

1: aynı kafeste 2 cif (4 tane) muhabbet kuşu yaşarmı

2:kafes ne kadar olmalı

3:kafes ahşap yapcam

4:kafes ölcüleri ne olmalı

5:havga olmamamsı inin ne yapmalıyım

6:kafes düzeni nasıl olmalı

çifthane kafesler var çok da pahalı değil onlardan alabilirsiniz aynı yerde yaşamaları sorun oluyor çiftlerin birbirlerini rahatsız ediyorlar

3:kafes ahşap yapcam

benim ahşap kafes için söyleyebileceğim çok fazla temizlik yapman gerekir. Kuşların çok fazla bitlenebilir. Bu da kuşlara zarar verebilir. Kafesin çok sıklıkla temizlenmemesi özellikle bir de tahta kafes ise bu küçük yaratıklar tahta aralarında çok rahat yerleşebilecek ve üreyecektir.

Bilgi için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

Diğer konu aynı yerde 2 çift besleyeceksen, her çift için suluk ve yemlikler farklı olmalıdır. Kuşların sağlık ve kendi alanları için.

Sorun olmaz kardeşim. Tabi kuşların ruh hali de önemli, çok cazgır dişiler sıkıntı olabiliyor ama şöyle söyleyeyim 100*50*65 ölçülerinde kafes yaptım, yarı salma diyebiliriz. yaklaşık 1 aydır buradalar, temizlik dışında başka bir sorun yok. Kafesin yapılmış hali aşağıdaki gibi. Ustaların fikri de önemli tabi onlara da sor istersen...
e7mo4v.jpg

Sorun olmaz kardeşim. Tabi kuşların ruh hali de önemli, çok cazgır dişiler sıkıntı olabiliyor ama şöyle söyleyeyim 100*50*65 ölçülerinde kafes yaptım, yarı salma diyebiliriz. yaklaşık 1 aydır buradalar, temizlik dışında başka bir sorun yok. Kafesin yapılmış hali aşağıdaki gibi. Ustaların fikri de önemli tabi onlara da sor istersen...
e7mo4v.jpg

salmayı çok beğendim emek vermişsiniz belli :)

salma müthiş :)

Benim 2 çift kuşum aynı kafes de yaşıyor sorun olmuyor, hatta ayırmak istedim izin vermediler :)

bazı kuşlar sıkıntı çıkarmıyor herkesin kendi beğendiği yuvası oluyor kimse kimsenin yuvasına müdahale etmiyor ehr kuşu bunu yapmayabilir

Güzel ferah bir salma olmuş emeğine sağlık ön panele Menteşe takıp açılır kapanmasını sağlarsan senin için temizlik problemi çözülmüş olur, bol yavru alırım rsın inşallah

Bunu ben de merak ediyorum, ben de malum 3 kuş var, 1 erkek daha alıp 4 kuşu bir kafeste yetiştirsem diyorum?

Çİfthane ya da salma tarzında kafeslerde olabilir tabii ki ama kuşların yapı ve karakterleriyle de alakalı bir durum.

@Budgyowner Dediğim gibi bazı kuşlar sorun çıkarmaz. Bizler yavruları ya da tüye girince ya da dinlendirmek için kuşları bir arada bırakırız. Genelde sorun olmaz ama bazen yer sahiplenme, karakter gibi özellikler sorun yaşatabilir. Deneme yanılma yöntemi en mantıklısı diye düşünüyorum.

@Budgyowner Dediğim gibi bazı kuşlar sorun çıkarmaz. Bizler yavruları ya da tüye girince ya da dinlendirmek için kuşları bir arada bırakırız. Genelde sorun olmaz ama bazen yer sahiplenme, karakter gibi özellikler sorun yaşatabilir. Deneme yanılma yöntemi en mantıklısı diye düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim.

Geri