Karadeniz Pet

Aynı kafeste 2 çift olur mu..?

bymuhabbet

Yeni Üye
Aynı kafeste 2 çift muhabbet kuşu olurmu. Tek yuvalık taktım. 1 erkek 1 dişi çift oldu gibi ama çiftleştiklerini görmedim daha.

jYZPpW.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
iki çift derken 4 adet kuş mu çünkü 1 erkek 1 dişi demişsiniz.

Aynı kafeste 2 çift muhabbet kuşu olurmu. Tek yuvalık taktım. 1 erkek 1 dişi çift oldu gibi ama çiftleştiklerini görmedim daha.

Kafese göre değişir fotoğrafla daha iyi cevap alırsın ama tek yuvalıkla olmaz baskın taraf yuvalığı kapar diğer çiftten yumurta alamazsınız bir şekilde 2. yuvalığı takmalısınız

eğer çifthane kullanıyorsanız olur ama tek yuvalıkla olmaz biri yumurtlar diğeri gelir yumurtalarla oynar kavga çıkar çifthane alın ortadan bölmeli oluyor bölün 2 tane yuvalığı takın.

Kafese göre değişir fotoğrafla daha iyi cevap alırsın ama tek yuvalıkla olmaz baskın taraf yuvalığı kapar diğer çiftten yumurta alamazsınız bir şekilde 2. yuvalığı takmalısınız

kafes 35*45 eninde yüksekliği ise 40 cm. 2 adet akıllı yemlik var.Kuşlar bugüne kadar hiç kavga felan etmedi.

jYZPpW.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
kafes çok küçük , kavga edebilirler bence başka bir kafes daha alın.

eğer çifthane kullanıyorsanız olur ama tek yuvalıkla olmaz biri yumurtlar diğeri gelir yumurtalarla oynar kavga çıkar çifthane alın ortadan bölmeli oluyor bölün 2 tane yuvalığı takın.

Kuşlar şu an 9 aylık yuvalıkla pek ilgilenmiyorlar.Hatta hiç girmiyolar. Şimdilik alışssınlar diye taktım. İkinciyi de takıcam da alışsınlar diye bekliyom.Bu arada kafes büyük ama çifthane değil

Son düzenleme:
Kafes bence yeterli ama tek yuvalıkla olmaz her çiftin kendi yuvalığı olması şart

bu kafesler tek çiftler için orta bölmesi olsaydı iyi olurdu ya bundan aynısını alıp üstüne ekleyin yada çifthane alın ama bence çifthane alın hem yarusu olunca veya 3. takım olunca yan kısıma koyabilirsiniz.bu arada hiç kavga etmediler diyorsunuz eş tutunca ve yumurtlayınca ederler kıskanırlar birbirlerini.

Bu kafeste 2 çift beslemek iyi olmaz, ileri de kavga olabilir, kuşlar bu yüzden çiftleşmiyor olabilir, çift olan kuşlar bu kafeste kalsın, aynı kafesten alıp diğer çifti de ona atın...

2ci yuvalığıda hementak dahaiyi olur yuva için kavga olursa sonuç iyi olmaz

2 cift ayni kafeste olmuyor denedim kavga cikmis disimin ceresini kanatmislar dı

Kafesin güzel fakat 4 kuş için
2 çift olduklarında o kafes dar gelir
kavgalar başlar
9 aylıklarsa yavaş yavaş başlar
eşleşmeler

Geri