Karadeniz Pet

Aynı kuluçkadan gelen yavrular çiftleşmesi ?

yumu55

Yeni Üye
Merhaba

Aynı kuluçkadan gelen dişi ve erkek var elimde jumbo kırıkları, salmaya attım salmada birbirlerini kusma,kur yapıyorlar.
Ben aynı kuluçkadan gelen kuşları eşe atmaya karşıyım sizce böyle bir durumda aynı kuluçkadan gelen dişi erkeği çifte atabilirmiyim.
Bu konu hakkında fikri ve düşüncesi olan varmıdır ?

Merhaba

Aynı kuluçkadan gelen dişi ve erkek var elimde jumbo kırıkları, salmaya attım salmada birbirlerini kusma,kur yapıyorlar.
Ben aynı kuluçkadan gelen kuşları eşe atmaya karşıyım sizce böyle bir durumda aynı kuluçkadan gelen dişi erkeği çifte atabilirmiyim.
Bu konu hakkında fikri ve düşüncesi olan varmıdır ?
İnsani olarak çok etik olmasa da böyle durumlar olabiliyor. Tamamen senin vicdanına kalmış. İnsanlardaki gibi sakatlık oranı yüksek olmuyor düşündüğün durum buysa. Ben daha sakat doğanını görmedim.(Gördüğüm rakamlarda az değil) Gören arkadaşlar varmış. Dediğim gibi sen karar vereceksin bu duruma.

Gokhan ustadima katiliyorum hos bir durum degil bana gore ek olarak sunu belirtmek istiyorum kuslarda sakatlik biraz daha dusuk ihtimal ama yumurta doluluk orani kesinlikle dusuyor.

bir veterinerin bana dediği , yavru alma ihtimalinin düşmesi varmış bune ek olarak sakat ve uzun ömürlü olmama durumları söz konusuymuş , uzun ömürlü olmaması belki sizi ilgilendirmeyebilir ama yarin bir gün bu kuşu birine sattığınızda o kuş öldüğü zaman ne kadar üzüleceğini tahmin edebiliyorsunuzdur yani çok derin şeyleri söylemişti veteriner :D ben tabi buakdar düşünmemiştim ama yinede bence pek doğru bir uygulama değil.

takas et diyeceğm de bu seferde öldüm pahasına alıp yeni kuşun fiyatını yükseltip resmen verdiğin kuşun parasınıda cıkartıyor petsopcular böyle kanı bozuklar ama ne yapabilirsin ki ..

Son düzenleme:
Değişim,takas veya satış yapamıyorsanız en azından başka kuluçkada olacak yavrularla eşleyin.

Geri