Karadeniz Pet

ayrılma vaktimi

Mediha sener

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar bnm bebek kuşlarım 2 tane varlar babaları ldüğü için annesi tek büyüttü bebeklerin 2 günlük büyük olanı dışarı çıkıyr yem yemeye çalıştığını gördüm bazen de yuvaya geri giriyor akşamları genellikle diyer küçük olan daha annesinden yem alıyor ama odadışaı çıkmaya başladı ne yapmam gerek ayırimmi

yem kırdığına emin olunca ayırabilirsin.tabi ayırınca yemlikten yemeyi öğrenene kadar kafesin altında yem olsun birde dal darı.

aslında yuvadan çıkalı 3 gün oldu kafasını yem kutusuna daldırdığını gördüm bgn ayıracaktım baktım yem yemezse diye korkum kafes yan yanaydı annesinin tarafına geçmeye çaışıyor dıye geri kattım

aslında yuvadan çıkalı 3 gün oldu kafasını yem kutusuna daldırdığını gördüm bgn ayıracaktım baktım yem yemezse diye korkum kafes yan yanaydı annesinin tarafına geçmeye çaışıyor dıye geri kattım

1tane bile darı kırabiliyorsa iş bitmiştir demektir kırabiliyorsa diyorum, çünkü bu periyodda ağzına alır çevirirler ama kıramayabilirler ama kırıyorsa kuşların işi tamamdır. annesi bir zarar vermiyorsa duradabilirler bir sıkıntı olmaz benim show yavrularından birtanesi birkeresinde 52 gün felan yuvalıkta kaldı ara ara çıkıyordu anne hoşgörü gösterdiğine göre bize laf düşmez dedik öyle kaldı.Anne müsamaa gösteriyorsa kalsın