Karadeniz Pet

az önce aldığım dişi kuşum hakkında yardım

bence cok guzel bır cıft olacaklar :D aynayı kaldırsanız bence daha ıyı olur bırbırılerıne yaklasmaları ıcın ıse daha cok erken saatler olmus anlattıgınıza gore bu kadar yaklasmaları bıle ıyı bence :D ve kusunuz yerlı

tşk ederim :) kusu kutunun icinde getırdım eve o yuzden hemen kafesın ıcıne saldım oda gıdıp aynaya kondu foto cektıkten sonra aynayı cıkardım :) inş. dedıklerınız olur :)

Aynayı kaldırın cunku kus kafeste başka bir daha oldugunu dusunebilir.Guzel yavrular almanız dileğiyle.

Dişi kuş güzelmiş kızışmaya başlamış gibi. Tabi önce eş tutmaları lazım buda biraz zaman ister. Tam göremedim ama sanki kafesiniz çok karmaşık gibi bence kafesinizi yeniden düzenleyin.

Doğal bir ortam yaratmaya calışılmış calılık gibi falan tabiki yavrulamalarına es tutmalarına engelmidir bilmem ama doğal bir ortam için daha buyuk bir kafese ihtiyacınız olabilir.

az önce bir dişi kuş aldım ve erkek kuşum yanına koydum yaklaşık yarım saattir aynı kafesteler birbirlerine 10 dak. hiç yaklasmadılar sonra erkek kus kafasındaki tüfleri dıkıp ceşitli sesler cıkararak dişi kusa yaklaşmaya başladı gagasıyla dişi kuşu besledıler yada öpüştüler iki kez şimdi dişi kuş erkeğin üstüne gidiyo erkek kafesin bir ucuna atlıyo :) şimdiden bişey söylemek erken mi eş olmalarıyla alakalı yada hemen belli oluyomu kusura bakmayın bu işte çok yenıyım cahilliğmi bagıslayın erkek kusum 6 8 aylık dişi kusumda sanırım o aralar sizce uygunlarmı birbirlerine ve dişi kusumda yerlimi :)
arkadaşlar değerli tecrübe ve yardımlarınız şimdiden teşekkür ederim

öncelikle o aynayı oradan kaldır . oyuncakları falan çıkar :D sonra otur izle :cool:

ayrıca aynı akıllı yemlikten bende de vardı . kuş yedikten sonra yem aldığı yerin önündeki bölmede kabuk birikiyordu . o bölmeyi kestim ve artık kabuk birikmiyor . sende bu şekilde yaparsan faydasını görürsün . kuşun için daha yararlı olur .

Moderatör tarafında düzenlendi:
öncelikle o aynayı oradan kaldır . oyuncakları falan çıkar :D sonra otur izle :cool:

ayrıca aynı akıllı yemlikten bende de vardı . kuş yedikten sonra yem aldığı yerin önündeki bölmede kabuk birikiyordu . o bölmeyi kestim ve artık kabuk birikmiyor . sende bu şekilde yaparsan faydasını görürsün . kuşun için daha yararlı olur .
saol yorumların için :) aynayı zaten fotoları cektıkten sonra cıkarmıstım kafesın yenı halı 2 sayfda var :)akıllı yemlıgın onundeki bölümü kesmedım fakat biraz öne dogru yatırdım hem gagasını yemleri alabılmek ıcın rahat soktu hemde fazla kabuk dolmadı asagıya dokuldu.evet iyiydi ama kafese dısarıdan takamadıgım için yemliği kafesin içinde gereksız yer ısrafı yaptı akıllı yemliği cıkararak normal yemliklerden kullanmaya basladım

Kuşları hiç kafesten cıkartma rahatsız etme eş te olurlar yumurtada verirler . Kimisi ayrı tut 1 hafta felan der onlar fasa fiso kavga da etseler şiddetli olmadıktan sonra sakın ayırma kusları ucurma yeminii mamasını ver eşleşir onlar eşte tutarlar

Aynayı kaldırman iyi olmuş . Çünkü ayna olunca erkek kuşla ilgilenmez .

Kuşları hiç kafesten cıkartma rahatsız etme eş te olurlar yumurtada verirler . Kimisi ayrı tut 1 hafta felan der onlar fasa fiso kavga da etseler şiddetli olmadıktan sonra sakın ayırma kusları ucurma yeminii mamasını ver eşleşir onlar eşte tutarlar
dişi geldiğinde erkek kacıyodu yani dün bugun erkek bır haylı baskın dişiye vurmaya basladı bu kez dişi geri çekılıyo bu ıyı bişeymi

dişi geldiğinde erkek kacıyodu yani dün bugun erkek bır haylı baskın dişiye vurmaya basladı bu kez dişi geri çekılıyo bu ıyı bişeymi

kücük vuruslar yapar daha alısırlar kanatma gibi şeyler yoksa şiddetli sekilde yaralayıcı sekilde vurmuyorsa merak etme onlar alısacaklardır .

Geri