Karadeniz Pet

Az Önce Sinir Krizi Geçiriyordum

• Konbuyu başlatan Onur ATAR
  • Başlangıç tarihi
benim kuşda öyle--- -------kanatını kes uçamasın

Abi kanadını degil de kafasını kesince cok uysallasiyormus diye okumuştum bi yerde boyle istediğin yere koyuyormuşsun hep orda kalıyormuş :)
-denemeyin-

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Abi kanadını degil de kafasını kesince cok uysallasiyormus diye okumuştum bi yerde boyle istediğin yere koyuyormuşsun hep orda kalıyormuş :)
-deneyin-

kardeş ben yazcaktım sen daha güzel yazmışsın :D yada boynuna ip bağla avizeden aşağı sarkıt ceza kestik hesabı :D

nedir bu ya kanadını kes falan..onlar dost dost işkence yapmak için değiller..saçmalayın !!

Geçenlerde de biri ishal oldu diye kafasını kopardım diyordu. :)
Ama saka yapiyormus allahtan

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ağzınızla beslemeyi denediniz mi?
Pislik gibi gelebilir fakat kuşlar genelde sizin yediklerinizi zaten merak edip ağzınızın içine atlarlar

Ben de elma uzattığımda kaçıyordu bi gün kesip ağzıma koydum yermiş gibi yaptım ve hemen atladı tabi baktı tadı güzel 1-2 sefer ağzımda tuttum sonra elle uzattığımda kaçmamaya başladı

Ele konmayı da oyun haline getirebilirsiniz önce kısa mesafelerle atlarlar sonra yavaştan alışırlar
Ama ele geliyorsa zaten bence bir sorun yok bırakın istediği yere konsun benim kuşum omuzda durmuyor mesela fakat ele konuyor

Keyfi bilir:D

Ağzınızla beslemeyi denediniz mi?
Pislik gibi gelebilir fakat kuşlar genelde sizin yediklerinizi zaten merak edip ağzınızın içine atlarlar

Ben de elma uzattığımda kaçıyordu bi gün kesip ağzıma koydum yermiş gibi yaptım ve hemen atladı tabi baktı tadı güzel 1-2 sefer ağzımda tuttum sonra elle uzattığımda kaçmamaya başladı

Ele konmayı da oyun haline getirebilirsiniz önce kısa mesafelerle atlarlar sonra yavaştan alışırlar
Ama ele geliyorsa zaten bence bir sorun yok bırakın istediği yere konsun benim kuşum omuzda durmuyor mesela fakat ele konuyor

Keyfi bilir:D

Geçen akşam ufak bir parçayı uzattım yüzünü sallaya sallaya yedi kerata :D bazen onu öperken dudaklarımı gagalıyor hafiften :D elden yem yedirirken 10 cm kadar yakınıa tutuyorum avucumu yemi görünce atlıyor. Eskiye nazaran daha uzun mesafeden omzuma uçmaya başladı. Kendi odasında ilgilenirken başka yerlere konma eğilimi yok ama salona götürdüğüm gibi depara kalkıyor avize koridor gezip duruyor gezmesi sorun değil döndüğünde bana değil avizeye konuyor elimi uzattığım gibi elime çıkıyor

mandalina, portakal, beyaz peynir,ananas bizimki herşeyi tadıyor.tatmazsa rahat bırakmıyor

Yok artık! Daha neler!?
Hayvana eziyet ettikten sonra hayatını alt üst ettikten sonra, bırak alışmayı ele gelmeyi filan, o hayvan mutfağa gidip çay koysa kaç yazar!?
Azıcık insaflı, vicdanlı olun!

Moderatör tarafında düzenlendi:

iran'lı bir şair diyor ki;

aşk'a uçarsan kanadın yanar..

bu söze cevaben

mevlana hazretleri diyor ki;

aşk'a uçmazsan kanat neye yarar!..

ve en sonunda bu sözlere cevaben Yunus Emre diyor ki ;

Aşkı bulduktan sonra kanadı kim ne yapar.

Özetle "Aşkla uçmayan kanat neye yarar" ?

ve son olarak sana

Hasta (Hande Yener) - YouTube

Alışır alışır sabret iyice tanısın güvensin ama ordan alıp oraya koyma gittiği yerde kovalama valla bida gelirmi zor mu gelir bilinmez

avizeye siyah renkte bir elbise askılığı asın bir süre. ürktüğü için oraya gitmeyecektir. dal darı ile de elden besleyin. size güvendikçe sizle beraber takıldıkça artık kuş sizi rahat bırakmadığı için sinir krizi geçireceksiniz :)

ben ilk kuşumu tam 2 sene besledim ne ötüyor nede bize geliyordu anca kapının üstünden annemi kakalarıyla sinir ediyordu bizde artık dayanamayıp yeni 1-2 aylık kuş aldık yeni aldığımız kuş ilk hafta bize alıştı şimdi 5 aylık omzumuzdan inmiyor bunu yazarken bile omzumda oynamakla meşgul bence sende yeni bir kuş al

ben ilk kuşumu tam 2 sene besledim ne ötüyor nede bize geliyordu anca kapının üstünden annemi kakalarıyla sinir ediyordu bizde artık dayanamayıp yeni 1-2 aylık kuş aldık yeni aldığımız kuş ilk hafta bize alıştı şimdi 5 aylık omzumuzdan inmiyor bunu yazarken bile omzumda oynamakla meşgul bence sende yeni bir kuş al

bu kuşu ne yapacağım ?

başka bir kuşla takas et yani ben öyle yaptım ve yaptığım şeydende gayet memnunum

sen annen babanla konuşmasan korksan gidip seni hastaneye bırakırlarmıydı bu çocuk bizle konuşmuyor korkuyor ben başka çocuk alıcam diye ? zamana bırak güvenini kazan

arkadaşlar kanat kesmeye acımasız diyorsunuz ama güvercin besleyenler bilir yeni alınan güvercinin bir kaç kanat tüyü çekilir eve alışana kadar. burada çekmekten değil bir kaç kanadını kesmekten söz ediliyor bunda bence bir sıkıntı yok ayrıca canı da yanmıyor sadece ucu kesiliyor. bugün bir sultan papağanı gördüm adam her iki kanadındanda 4er tüy kesmiş ve kuş adama çok güzel alışmış. Açıkçası bende düşünüyorum aynı şeyi. Birde unutmadan hayvan kısa mesafe uçabiliyor dediğim yöntemle

Abi bu hayvan sirk maymunumsu merak ediyom biraz zaman ver insanlar yillarini bile veriyo

Geri