Karadeniz Pet

Azgın erkek

oğuzhan kuyumcu

Yeni Üye
Arkadaşlar benim çiftlerden birinin erkeği yavrularını öldürüyor.
10 güne yeni yavrular çıkacak.ne yapayım?

çiftlerden birinin erkeği derken ? kafes ne salma mı ?

Erkeğin öldürdüğünden eminsen yumurtalar çatlağında erkeği alıp dişiye mama takviyesi yapacaksın ve yemi suyu mamayı yuvalığa yakın yere koyacaksın dişi besler. Erkeği de bir daha üretime sokmayın bence

Salma değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:29 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

İlk yumurtadan sonramı ayırayım

[MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION] ın dediği gibi erkeği ayırın

yavrular çıkınca hemen mi öldürüyor yada kaç günlük olunca öldürüyor onu ben değil siz biliyorsunuz. çıkınca hemen öldürüyorsa ilk yumurta da alın erkeği tüylenmeye başladığında öldürüyorsa biraz zaman tanıyın. bu arada erkeğin öldürdüğünü birebir gördünüz mü ? eminmisiniz belki anne öldürüyor. yada beslemiyor ?

Birkaçdefa üzerine bastığına şahit oldum.kursakları doluydu 1 tanesi tüylenmişti onunda kafasında Gaga izleri vardı.
Erkek yuvalığada çok giriyordu dişiyi çıkartmaya çalışıyordu.
Çiftleşmek istiyordu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:29 -->-> Daha önceki mesaj 19:26 --

Şayet dişi öldürüyorsa dişiyi ayırmak doğrumudur veya erkek yuvadaki kuşu beslermi.

Hangisi yapıyorsa onu ayırın fark etmez bakarlar yavrulara

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anladigim kadariyla hemen oldurmuyor ama erkek veya disi hangisi olduruyorsa ayir.