Karadeniz Pet

Baba besler mi ?

veysel boz

Meraklı Üye
Çift kuşlarımı ayırmıştım dişiyi başka erkekle eşe atmıştım 2-3 gün içinde dişinin yumurtaları oldu ayırdığım erkekten tabi ben yumurtlayacağını bilsem ayırmazdım tecrübesizlikten kaynaklanan bi durum oldu yani neyse. Şimdi dişi yatıyor sorunsuz 15 gün oldu sanırım 4-5 güne ilk yumurta çatlıcak toplam 4 yumurta oldu bu dişinin yattığı süre zarfında erkek birkere olsun yuvaya girmedi yatmadı yumurtalara fakat yuvalığın ağzındanda ayrılmıyor dişi çıksın besler kılını tüyünü temizler vs dişiye düşkün. Yavrular çıkınca baba yuvaya girip besliyeceğe benzemiyor anne tek başına becerebilirmi bunu merak ettim.

Birde sularına vitamin ne kadar damlatmak lazım kimi arkadaşların 3-4 damla dediğini okudum bazı yerlerde şu ana kadar sorma gereği duymamıştım üzerinde orta boy suluğa 30 damla diyordu uzun süredir bu şekilde veriyorum fazlamıdır

Son düzenleme:
tamamdır abi sağolasın bazı arkadaşların ve üreticilerin fotoğraflarında genellikle erkek kuşu follukta gördüm o yüzden takıldı aklıma benim kuş neden girmiyor diye. Hayırlısıyla yavrularda sağ salim gelirse problem kalmıcak

Erkek kuslardan nadir kuluckaya yatan olur baba anneyi besliyorsa insaallah yavru cikarsa onlarida besler

Geri