Karadeniz Pet

Baba kuş, yavru kuşun üzerine çıkıyor.

Tüyleri çıkmadan önce kursağı gözle görüldüğü için, kursağın boşmu dolumu olduğu belli oluyordu . Tüyler çıktıktan sonra görmediğim için kursağın dolumu boşmu olduğunu bilmiyorum. Elle kontrol ederekte anlamıyorum. İnşallah kurtulur.
Elle kontrol ettiğinizde içinde yemleri hissedebilirsiniz tane tane elinize gelecektir ve şişkin olur kursağı doluysa.

O kadar yorumdan sonra tavrınızda ısrarcı olmakla muhabbete en büyük kötülüğü etmiş oldunuz... O hal ne öyle. İyileştiyse bile bu içine düştüğü durumu hiç olmamış gibi varsaymamıza yetmiyor. Yazık...

Sevindim yem yemesine kurtulacak o yavru bak göreceksiniz :) aspurda aldınız inşallah durumunu hep güncel tutarsanız seviniriz.

Sevindim yem yemesine kurtulacak o yavru bak göreceksiniz :) aspurda aldınız inşallah durumunu hep güncel tutarsanız seviniriz.
İnşallah dediğiniz gibi olur :) evet aspur aldım. Zaten en çok aspuru yiyor.

Kendini, tüylerini temizlemeye başladı.

Normalde ses çıkarmazdı. Şimdi ufaktan ufaktan ince sesler çıkarıyor. Ötüyor.

Bazen Tek ayak üzerinde duruyor. ( bir yerde okumuştum. Bu durum kuşun mutlu olduğunun göstergesiymiş. Ne kadar doğru bilmiyorum)

Normalde sürekli kafes tabanında kalırdı. Şimdi tüneklere çıkıyor.

Kafes tabanından su kabini kaldırdım. Su içmek için tırmanıyor ve suluktan su içmeye başladı.

Bunlar benim için olumlu gelişmeler.

İnşallah dediğiniz gibi olur :) evet aspur aldım. Zaten en çok aspuru yiyor.

Kendini, tüylerini temizlemeye başladı.

Normalde ses çıkarmazdı. Şimdi ufaktan ufaktan ince sesler çıkarıyor. Ötüyor.

Bazen Tek ayak üzerinde duruyor. ( bir yerde okumuştum. Bu durum kuşun mutlu olduğunun göstergesiymiş. Ne kadar doğru bilmiyorum)

Normalde sürekli kafes tabanında kalırdı. Şimdi tüneklere çıkıyor.

Kafes tabanından su kabini kaldırdım. Su içmek için tırmanıyor ve suluktan su içmeye başladı.

Bunlar benim için olumlu gelişmeler.
Tamamdır olay bitmiş inşallah böylede gider, hayırlısı olsun bu arada sadece aspur vermeyin normal yemle karıştırın, hem iyi beslenmiş olur aspur yağlı tohumdur,kuş büyüncede 1 kaç ay sonra azcık karıştırın fazlası kilo yapar,yada zaten normal yemlerde oranını ayarlamışlar öyle yapın hazır yemlerde yani:)sevindim yaw kuşunuza başınıda ihmal etmeyin bakımını.

Tamamdır olay bitmiş inşallah böylede gider, hayırlısı olsun bu arada sadece aspur vermeyin normal yemle karıştırın, hem iyi beslenmiş olur aspur yağlı tohumdur,kuş büyüncede 1 kaç ay sonra azcık karıştırın fazlası kilo yapar,yada zaten normal yemlerde oranını ayarlamışlar öyle yapın hazır yemlerde yani:)sevindim yaw kuşunuza başınıda ihmal etmeyin bakımını.
Eyvallah, Allah razı olsun. Doğrusu ben umudu kesmiştim o kanlı halini görünce ama gün geçtikçe durum iyiye gitti. Bugün gün boyu kendini temizledi. Öttü. Kafes tabanında aspur var normalde birde yemliğe normal yem koymuşum. Bugün ilk defa yemliğe çıkıp normal yem yemeye başladı.

Ama cinsiyetini merak ediyorum. 40 günlük bir kuşun cinsiyeti belli olurmu? Fotoğrafıni çektim ama çok belli olmuyor sanki.
9d31f8ec5f5cfddc44d03c0327170fee.jpg

Daha net bi foto lazım bu arada gelişmelere sevindim [emoji3]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eyvallah, Allah razı olsun. Doğrusu ben umudu kesmiştim o kanlı halini görünce ama gün geçtikçe durum iyiye gitti. Bugün gün boyu kendini temizledi. Öttü. Kafes tabanında aspur var normalde birde yemliğe normal yem koymuşum. Bugün ilk defa yemliğe çıkıp normal yem yemeye başladı.

Ama cinsiyetini merak ediyorum. 40 günlük bir kuşun cinsiyeti belli olurmu? Fotoğrafıni çektim ama çok belli olmuyor sanki.
9d31f8ec5f5cfddc44d03c0327170fee.jpg
Bakım ve sevgi herşey çok sevindim inanın bence erkek kuş net resim çekerseniz daha iyi

maşallah maşallah nazar değmesin :)

Erkek gibi geldi bana

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tosun tosun maşallah çokta tatlıymış imkanınnız varsa siz bakın bu tatlıya,bu arada tam burun deliğinin içine bakın beyazmı eflatunmu

Maşallah erkek Güle güle besle

Cok sevindim iyilesmesine. Saglam bir deneyim oldu size. Birdaha tekrarlanmamak uzere. Ufaklik cok guzel bir erkek olacak.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tosun tosun maşallah çokta tatlıymış imkanınnız varsa siz bakın bu tatlıya,bu arada tam burun deliğinin içine bakın beyazmı eflatunmu
Tabi ben bakacağım kısmetse. Yalnız kendime nasıl alıştırabilirim neler uygulamam gerek. Sanırım gördüğü şiddetten dolayı elimi yaklaştırdıkça elimi ısırmaya çalışıyor acıtmıyor ama ısırmaya çalışması bana halen güvenmediğini gösteriyor.

Ayrıca burun deliklerinin etrafında beyazlık yok.

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tabi ben bakacağım kısmetse. Yalnız kendime nasıl alıştırabilirim neler uygulamam gerek. Sanırım gördüğü şiddetten dolayı elimi yaklaştırdıkça elimi ısırmaya çalışıyor acıtmıyor ama ısırmaya çalışması bana halen güvenmediğini gösteriyor.
İyi sevindim,tam alıştırılacak zamanı bir kaç gün daha kendine gelsin bakalım, ayrı odalarda alıştırma imkanınız varmı,aynı odada diğer kuşları taklit edecektir, onlar insana alışık değilse saldığınızda beraber yada yavruyu ayrı olarak saldığınızda kafesinin üstüne gider muhtemelen, anne babasının,buda size alışma sürecini zorlar,daha önce kuş eğittiyseniz aynısını uygulamaya çalışın anaçlar sorun olur derseniz ayrı odada deneyin seslerini duymasalar harika olur,hertürlü yardıma varım ben:)aklıma gelmişken yalnız kuşu 2 günde kendime alıştırıyorum sevgi alaka ilgi.

İyi sevindim,tam alıştırılacak zamanı bir kaç gün daha kendine gelsin bakalım, ayrı odalarda alıştırma imkanınız varmı,aynı odada diğer kuşları taklit edecektir, onlar insana alışık değilse saldığınızda beraber yada yavruyu ayrı olarak saldığınızda kafesinin üstüne gider muhtemelen, anne babasının,buda size alışma sürecini zorlar,daha önce kuş eğittiyseniz aynısını uygulamaya çalışın anaçlar sorun olur derseniz ayrı odada deneyin seslerini duymasalar harika olur,hertürlü yardıma varım ben:)aklıma gelmişken yalnız kuşu 2 günde kendime alıştırıyorum sevgi alaka ilgi.
Normalde ayrı odalarda zaten. Ara sıra birbirlerinin sesini duyuyorlar. Dün baba kuş ile yavruyu beraber odanın içine saldım 2 dk bile ayrılmadilar birbirlerinden. Baba yavru kuşu yedirdi yavru kuş babanın kafasını kaşıdı vs vs. Bugün evde olmayacağımdan dolayı yavru kuşun kafesini sadece bugünlük diğer kuşlarla aynı odaya koydum yalnız kalmasın diye.

Daha önce tam anlamıyla kuş eğitmedim. Hani elime falan alıştı ama başını kaşımak istediğim de kaçıyordu. Ben kalkıp odada arkasından koşup elime almasam kendisi uçup elime gelmiyordu. Ben birazda bunu istiyorum.

2 günde eğitmeniz çok kısa bir zaman. Bunu nasıl başarıyorsunuz söyle özet olarak anlatırsanız çok makbule geçer. :)

Geri