petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Baba yavrusuna kur yapar mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rüstem EROĞLU tarafından 3 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Annesi yavruları hırpaladığı için babanın baktığı yavrularımdan biri 32 günlük oldu. Hala yuvadan atlamadı. Bugün kafesin kapısında dururken babasının kur yapar gibi gagasına vurduğunu gördüm ama yem vermedi. Siteden bir arkadaş bir konumda baba yavrulara kur yapabilir nadir de olsa demişti. Doğru mudur, baba yavrusuna kur yapıyor mudur? Anne bu yüzden yavruları hırpalamış olabilir mi? Ne yapabilirim?

2. erenyılmaz33

erenyılmaz33 New Member

Beğenileri:
    0
    Anne kıskandıgı için hırpalamıştır. Yavru ise yem istiyordur babadan, babada her zaman verecek degildir sonucta. Ama baba ile kız anne ile ogul vakti geldigi zaman çiftleşebilirler yavrular sakat dogmaz

3. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Yeni kur değildir değil mi? Bana da mantıksız geldi, hatta siteden bir arkadaş söylemişti, ihtimal vermemiştim. Ama bugün dişiye yapar gibi, gagasına vuruyordu. Acaba dedim...

4. erenyılmaz33

erenyılmaz33 New Member

Beğenileri:
    0
    Yok hocam öyle bir olay gerçekleşmez merak etmeyin

5. Citroen

Citroen New Member

Beğenileri:
    0
    Gerceklesmez deyip kestirip atmayalim. 40 gunluk yavrusuna babasi defalarca gagasina vurup ayak atti. Ve hemen yavruyu ayirdim. Yani boyle seyler oluyor hocam.

6. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Sağolun hocam, nasıl olacak ki o zaman, yavrulara baba bakıyor. Başka yorumlar da bekleyelim öyleyse. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, nasıl anlayabilirim? Ben rahatsız etmemek için pek girmiyorum yanlarına, takip etmem gerekir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

Yavrunun erkek mi dişi mi olduğundan emin değilim...

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  8. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Anne yok şu anda, annenin de olduğunu düşünürsek, o zaman da problem olmaz mı? Babanın bu yaptıkları kur mudur başka birşey olabilir mi?

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  10. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim.

11. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    benim baba da yapıyordu ama bir şey olmadı zaten yavru erkekmiş. ama aynı yavru erkek şimdi kardeşine yapıyor ama anladığım kadarıyla dişinin karşılık vermesi lazım ki bir şey olsun.

12. Paytak

Paytak New Member

Beğenileri:
    0
    Kus 32 günlük oldugu icin annesi onu dovuyordur kusu yuvadan cikarsaniz iyi olur artik zamani gelmis ayrica evet baba yavrusuna kur yapar bizimki yavrusunun uzerine cikip çiftleşmeye bile çalışmıştı hatta o yavruda erkekti ☺

13. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Gerçekten tuhaf, değişik geldi. Sanırım benim anne olmadığı için böyle yapıyor olabilir.
    Anne zaten yuvada değil, yavruların tüyünü yolduğu için ayırmıştım. Belki anne olsa yuvadan şimdiye atmıştı ama anne de olmayınca rahat rahat takılıyorlar. Yarın bakayım yem kırabiliyorsa ayırayım bari.

14. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Baba yavrularına kur yapabilir

15. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Bu olağan bir durum mudur? Sık görülür mü? Yavruyu ayırmam gerekir mi? Anne olmadığı için yuvadan atmadı sanırım ama yavrunun biri 32 biri 31 günlük...

16. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    yeme ağız vuruyorlarsa ayır kur yapar ama beslerde her çiftte olmaz ama benim gördüğümde oldu. Güle güle besle hayırlı geceler

Sayfayı Paylaş