Karadeniz Pet

Baba yeme dusmek uzere olan yavruya bakarmi

Sedat TELLI

Paylaşımcı Üye
Cift kuslarim yavrular buyumeye yakin cok kavga edtmeye basladi diye erkegi bi sure ayirdim simdide disiyi ayirip erkegi yavrularla birakmak istiyorum baba tek basina bakabilirmi yavruya yuvaligin agzinda duruyo yavrular devamli otuyo ama iceri girmiyo

Baba bakar yavrulara.

Yanından ayırdıgın için bakmayabilirde , mesela benim anne fazla bakmıyor baba bakıyor genelde. Tüneğe kadar geldi yavru orada bile bakıyor.

yavruları kafesin içine koyup dene bir de..

Yqvrular yaklasik 30 gunluk oldu usta disi hala bakiyoda arada kafes tabanina iniyo yavrunun biri sonra geri yuvaya cikiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:18 -->-> Daha önceki mesaj 08:16 --

Ayri bir kafese koymam llanaksiz biraz 3 tane kafes var salonda petshopa dondu ev cıvıl cıvıl :)
Kafes tabanina yem ve dal dari koydum ne olur ne olmaz diye

Babayı ayırdığınız kafese en büyük yavruları sırayla koyun 30 günlük oldularsa anne zarar verebilir

Kimi eşler yuvada yavru varken bile yumurtlayıp yeni kuluçkaya yatıyorlar. Kimi zaman dişi yuvadan kovuyor yavruyu, kimi zaman baba tüm kafesi dar ediyor yavrulara. Sen yavruları kendi kafeslerinin içine al, orada baba bakar büyük ihtimal. Bir kafes daha alman lazım bunlar için 5-10 gün sonra. :)

Kimi eşler yuvada yavru varken bile yumurtlayıp yeni kuluçkaya yatıyorlar. Kimi zaman dişi yuvadan kovuyor yavruyu, kimi zaman baba tüm kafesi dar ediyor yavrulara. Sen yavruları kendi kafeslerinin içine al, orada baba bakar büyük ihtimal. Bir kafes daha alman lazım bunlar için 5-10 gün sonra. :)

Yeme dusseler yeri hazir hediye vericem akrabalara erkekle beraberkwn disiyle cok kavga etmeyw basladilar ole ayirdim erkegin cere si filan kanamisti disiyi yuvaya sokmuyodu ciftlesmek icin oda kavga ediyodu gecen denedim 1 hafta ayriliktan sonra yine kavga ettiler cikardim ins yavrular buyudukten sonra devam etmez bu durum kafes sikinti degil aliriz da bunlara yem kirmayi en iyi babami ogretir?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:07 -->-> Daha önceki mesaj 09:05 --

Babayı ayırdığınız kafese en büyük yavruları sırayla koyun 30 günlük oldularsa anne zarar verebilir

Annenin suan herhangi bir sikinti yasattigini gormedim takip efiyorum babayi koydum yavrularin oldugu kafese disiyi ayirip bu sefer baba pek ilgilenmedi yuvanin agzindan iceri bakiyodu

Dedigim şu arkadaşım babayı ayirdigin kafes var ya hani ona büyük yavrularida koy anne yuvalikli olan kafeste küçük yavrularla kalsın yavru büyüdükçe babanın yanına koyun

[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION]

Ole yapayim ozaman ben yavru 2 tane zaten biri 31 digeri 30 gunluk ikisinide atim babanin yanına

Son düzenleme:
Aynen öyle yap baba bakar zaten büyükmüşler bayağı ben ufak yavru da var sandım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:21 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Akşam elinle kontrol et göğüsleri şiş olur yavrular doymak bilmez

Aynen öyle yap baba bakar zaten büyükmüşler bayağı ben ufak yavru da var sandım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:21 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Akşam elinle kontrol et göğüsleri şiş olur yavrular doymak bilmez

Tesekkurler bilgi icin aksam eve gidince degistirim kafesini yuvada durmayiversinler artk :)

Geri